1 milyon numara baskısı

Baskı - 1 milyon numara baskısı ...

1 milyon numara baskısı
dombalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dombalak

Grafiker / Ankara

1 milyon numara baskısı

Alt 22-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bir çekiliş kuponu için çekiliş numaraları kuponların üzerine basılacak

ilk başta numaratörle seri olarak basılacağını düşünmüştük ama çekilişi düznleyen firma numaraların sıralı olmayacağını söyledi

basılacka numaralar
12ALM09K3N
TK90H3N5J4
G78V42HX5R

gibi olacakmış 10 yada 12 hane yani. bizim numaratör böyl karmaşık bir sistemde numara veremez.

acaba bunu nasıl yaparız bilgi sahibi olan ve hatta bunun ankarada yaptırabileceğim bir yer tavsiye edecek olan varmı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 22-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ödüllü numaralı aldığımız iyi oldu..Teşekkürler:P

Bu şekilde baskıyla alakalı geçenlerde matbaacıyla konuşmuştuk..Tekrar sormanın vakti geldi..Cevap alabilirsem geri dönerim..Kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2009 #3
Konu ilginç geldi. Ben de sonucu merakla bekleyenlerdenim...
Bu mesajdan alıntı yap

dombalak

Grafiker / Ankara

Alt 22-04-2009 #4
bugün sanayiyi altına üstüne getirdim ama kimse buna net bir cevap veremedi

en kabul edilebilir numaralandırma sistemi 50x70 kalıba ayrı olarak sadece kupon numaralarının montajlanması ve asıl baskıdan sonra numaraların basılması

ama bu öyle bir zahmetliki sadece dizgi/montajını yapmak ölüm gibi en az 1milyon numara montajı
bu numaralandırmanın maliyeti baskı maliyetinin 2-3 katı hatta 1 milyon numara baskısı

ne yapacağımı şaşırdım

peki kontör kartlarının arkasındaki kodlar nasıl yazılıyor onlarla aynı mantık olması lazım ama yapan birini bulamadım daha
Bu mesajdan alıntı yap
mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2009 #5
Milli Piyango bile böyle bir işe girişmediğine göre. Gerisini sen düşün...
Bu mesajdan alıntı yap
grafikerkartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-04-2009 #6
ribon baskı düşünülebilir yada digital baskı makinalarında 35*50 olarak basılabilir 50*70 ofset baskmadan daha mantıklı ve daha ucuz olur, sonuçta Xerox İgen 35*50 = 350gr. a kadar baskı yapabiliyor ofsetde kalıp parası vermekdense skı bir grafik çalışmasıyla digital baskı düşünülebilir...
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 23-04-2009 #7
ribon baskı düşünülebilir yada digital baskı makinalarında 35*50 olarak basılabilir 50*70 ofset baskmadan daha mantıklı ve daha ucuz olur, sonuçta Xerox İgen 35*50 = 350gr. a kadar baskı yapabiliyor ofsetde kalıp parası vermekdense skı bir grafik çalışmasıyla digital baskı düşünülebilir...
Doğru cevap gelmiş arkadaşlar.. grafikerkartal'ın dediği gibi barkod yazıcı ile ribon baskı tekniği en makul ve en mantıklısıdır...
Bu tür yazıcıların kullandığı ayrı bir program var onunla beraber istenilen şekilde karmaşık yada sıralı baskı yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

dombalak

Grafiker / Ankara

Alt 23-04-2009 #8
dijital baskı bu işin maliyetini çok yükseltir onuda düşündük ama ofsetten bile daha pahallıya geliyor sadece numarayı bassa bile

ribonlarda nasıl vereceğz kartları peki benim bildiğim ribonlar kalıba baskı yapamaz karta baskı yapıyor kuponları bastıktan sonra kesipmi onlara vereceğiz nasıl olacak anlayamadım
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 24-04-2009 #9
dijital baskı bu işin maliyetini çok yükseltir onuda düşündük ama ofsetten bile daha pahallıya geliyor sadece numarayı bassa bile

ribonlarda nasıl vereceğz kartları peki benim bildiğim ribonlar kalıba baskı yapamaz karta baskı yapıyor kuponları bastıktan sonra kesipmi onlara vereceğiz nasıl olacak anlayamadım
Kalıp kalıp basmıyacaksın.. tifduruk veya flekso baskı sistemi gibi rotatif basılması gerekli yani rulo şeklinde.. bu baskıdan sonra boş bırakılan yere istediğin numarayı ribon tekniği ile basacaksın. yani 50x70 vs. gibi tabaka kağıtlara ofset ile basılmayacak..

Not: Özel mesaj ile iletişim kurarsan baskı konusunda fiyat verebilirim.

Örnek resimler:
1 milyon numara baskısı

1 milyon numara baskısı
Bu mesajdan alıntı yap
bravadas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bravadas

Matbaacı / İzmir

Alt 24-04-2009 #10
klasik ofset baskı ve tipo no baskı ile bu iş olmaz arkadaşım.. digital maliyet farkını müşteri duyunca ofset - tipo yaparsın.. ofset no ların başına rakam yada harf koyarsın montaj sayısına göre değiştirirsin ...herzaman müşterinin istediği olmaz ....hayırlı işler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları