10x10 yazı ve şekil şablonları yaptıracam

Lazer Makineler - 10x10 yazı ve şekil şablonları yaptıracam ...

demente isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demente

Hiç Biri / Iğdır

Dosya23

Alt 16-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yaklaşık 10-12 bunto boyunda yazilarin oldugu sablon olarak kullanilacak plakalar yaptiracagim. Bu mümkün mü? Daha önce hic lazer CNC kullanmadim. Malzeme olarak ne kullanilacagini siz daha iyi bilirsiniz. Sert ama ince bi malzeme olmali. 5-10 adet yapilacak. Daha cizimleri yapmadim, önce buradan fikir ve fiyat almak istedim.

Bu is ticaret icin kullanilmayacak, bu yaz dügünüm var ve kendi davetiyemde kullanacagim. Yani el yapimi davetiye yapacagim.
Özelden iletişime geçebilirsiniz.
Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skarakose isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skarakose(44)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yaklaşık 10-12 bunto boyunda yazilarin oldugu sablon olarak kullanilacak plakalar yaptiracagim. Bu mümkün mü? Daha önce hic lazer CNC kullanmadim. Malzeme olarak ne kullanilacagini siz daha iyi bilirsiniz. Sert ama ince bi malzeme olmali. 5-10 adet yapilacak. Daha cizimleri yapmadim, önce buradan fikir ve fiyat almak istedim.

Bu is ticaret icin kullanilmayacak, bu yaz dügünüm var ve kendi davetiyemde kullanacagim. Yani el yapimi davetiye yapacagim.
Özelden iletişime geçebilirsiniz.
Şimdiden teşekkürler.
şablon baskı ipeğe serigrafi yöntemi ile olabilir
ama bunda lazer cnc ye gerek yoktur. İllaki lazer cnc kullanacağım dersen stencil kağıda uygun bir şekilde dizayn yaparsan baskı alabilirsin. Yalnız stencil fontları kullanman gerekir yoksa normal fontların ortası düşer 10x10 yazı ve şekil şablonları yaptıracam
Bu mesajdan alıntı yap
demente isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demente

Hiç Biri / Iğdır

Alt 17-05-2011 #3
şablon baskı ipeğe serigrafi yöntemi ile olabilir
ama bunda lazer cnc ye gerek yoktur. İllaki lazer cnc kullanacağım dersen stencil kağıda uygun bir şekilde dizayn yaparsan baskı alabilirsin. Yalnız stencil fontları kullanman gerekir yoksa normal fontların ortası düşer 10x10 yazı ve şekil şablonları yaptıracam
Baskı ahşap üzerine olacak.
Örneğin kalp şeklinde kesilmiş bir kontrplağın üzerine bu şablonları koyarak boyayı sürecem ve ortaya yazılarla şekiller çıkacak.
Harflerin düşmesi konusu benim de aklıma geldi, stencil fontlar da genelde kötü görünümlü olduğu için aklıma aşağıdaki ilk 2 örnekteki şabşonu oluşturmak geldi, sonuç olarak 3. resimdeki şekil çıkacak.

Bunu şimdi basit bi örnek olarak hazırladım.
Aklımdaki fikri anlatacak olursam, ilk olarak hazırladığım kontrplağı bi renge boyayacağım, örneğin siyaha.
Boya kuruduktan sonra resimdeki ilk şablonu kullanarak örneğin sarı renge boyayıp harflerin ana hatlarını oluşturacağım.
Daha sonra resimdeki ikinci şablonu kullanıp onu da siyaha boyayarak o düşen göbekleri oluşturacağım 10x10 yazı ve şekil şablonları yaptıracam
Yazılar ve göbekler küçük olduğu için lazer cnc ile kusursuz kesilmiş bir şablon olması gerektiğini düşünmüştüm.

Ben aslında 2008'de 1 yıl bi reklamcıda çalıştım, şimdi polisim ve doğuda şark görevini yerine getiriyorum. burada evde canımız sıkıldığından evde böyle bi uğraşa girmek istedim ama yazıları nasıl yapacağımı bi türlü çözemedim ve son olarak aklıma bu geldi. daha önce yazıları bir kaşe üzerine hazırlatmayı düşündüm, ama kaşe'de yazıların dağılmasından korktuğum için ona güvenemedim, orjinal kaşe mürekkebinde de renklerin sınırlı olması ve canlı renk sorunu bundan soğumama neden oldu.

Serigrafi baskıyı hep duymuştum ama tam olarak bilmiyordum, şimdi bu yazıyı yazarken biraz inceledim, benim yöntemden daha kolay gibi görünüyor uygulaması. Peki bu yöntemde 10-12 punto yazılar net çıkar mı? ayrıca bunu nerede hazırlatabilirim?

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap