14 (X4) de nerede?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - 14 (X4) de nerede? ...

14 (X4) de nerede?
cmblc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cmblc(49)

Grafiker / Ankara

Dosya23

14 (X4) de nerede?

Alt 31-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar selam,

Corelin X3 dahil tüm versiyonlarında olan, boş nesneyi (renksiz) seçme/seçmeme opsiyonunu sağlayan tuş X4'te nerede acaba? Şimdiden teşekkürler...

Sevgiler,
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ttdesigner84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ttdesigner84

Grafiker / İstanbul

Alt 31-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Boş nesneyi seçme/seçmeme tuşu nedir anlamadım. Seçim için bildiğim tek tuş pick tool (beyaz oklu- araç çubuğunun en üstündeki).

???
Bu mesajdan alıntı yap
sinsi-34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinsi-34

Grafiker / İstanbul

Alt 31-12-2009 #3
soru çok karmaşık geldi bana ...........
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 31-12-2009 #4
Arkadaşlar selam,

Corelin X3 dahil tüm versiyonlarında olan, boş nesneyi (renksiz) seçme/seçmeme opsiyonunu sağlayan tuş X4'te nerede acaba? Şimdiden teşekkürler...

Sevgiler,
Dolgusu olmayan nesneleri doluymuş gibi görüp, dolgu olan yerine tıklayınca seçilebilme özelliğinden bahsediyorsunuz.

X4'te Options>Workspace>Toolbox>Pick Tool özelliklerine girip "Treat all object as filled" işaretleyin. Tüm nesneler dolguluymuş (içi boyanmış) gibi davranacak ve dolgusuna tıklayarak seçebileceksiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

cmblc(49)

Grafiker / Ankara

Alt 08-01-2010 #5
Dolgusu olmayan nesneleri doluymuş gibi görüp, dolgu olan yerine tıklayınca seçilebilme özelliğinden bahsediyorsunuz.

X4'te Options>Workspace>Toolbox>Pick Tool özelliklerine girip "Treat all object as filled" işaretleyin. Tüm nesneler dolguluymuş (içi boyanmış) gibi davranacak ve dolgusuna tıklayarak seçebileceksiniz.
Bunu biliyorum ama, içi boş bir nesneyi seçmemeyi nasıl sağlıyacağımı soruyorum... Örneğin işte bir zemin var, renk olarak dolgusu yok, üzerindeki 3-5 nesneyi sürükle-bırak ile seçmek istiyorum ama zemini tuttuğum için bunu yapamıyorum...

Sevgiler,
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-01-2010 #6
Acaba zeminin üzerindeki nesneler zeminin altında kalmış olabilir mi? O yüzden zemini seçip nesneleri seçemiyor olabilir misiniz? Ya da düşük ihtimalle seçmeye çalıştığınız nesneler kilitli olabilir mi?
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 09-01-2010 #7
Bunu biliyorum ama, içi boş bir nesneyi seçmemeyi nasıl sağlıyacağımı soruyorum... Örneğin işte bir zemin var, renk olarak dolgusu yok, üzerindeki 3-5 nesneyi sürükle-bırak ile seçmek istiyorum ama zemini tuttuğum için bunu yapamıyorum...

Sevgiler,
Tamam o zaman "Treat all object as filled" işaretini kaldırın. Böylece dolgusu olmayan nesnelerin içine tıkladığınızda seçilmez.
Bu mesajdan alıntı yap

cmblc(49)

Grafiker / Ankara

Alt 23-01-2010 #8
Tamam o zaman "Treat all object as filled" işaretini kaldırın. Böylece dolgusu olmayan nesnelerin içine tıkladığınızda seçilmez.
Teşekkür ederim... Oldu... Bu işlem Corel X3 de dahil ana araç çubuğunda bir button ile halledilebiliyordu, daha yeni bir versiyonda neden koymamışlar anlayamadım...

Tekrar teşekkürler,

Sevgiler,
Bu mesajdan alıntı yap