2 farkli resmin renklerini kaynaştırma

Photoshop - 2 farkli resmin renklerini kaynaştırma Sponsorlu Bağlantılar merhabalar, 2 farklı resim var elde, bunların renk tonlarını birbiri ile aynı yapmak istiyorum çözümü bilen varsa yazabilir mi? teşekkür ederim...

melihkoray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

melihkoray

Eğitimci / İstanbul

Alt 28-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar, 2 farklı resim var elde, bunların renk tonlarını birbiri ile aynı yapmak istiyorum çözümü bilen varsa yazabilir mi? teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafifun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafifun

Fotoğrafçı / Ankara

Alt 28-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eğer çok önemli bişeyse yani çok ayrıntı gerektiren bişeyse. iki fotoğrafıda siyah beyaz yap sonra aynı tonlarda yeniden renklendir ikisinide. ama buna gerek yok diyorsan Adjusment deki bi kaç tool ile bunu yapabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
miço isimli Üye şimdilik offline konumundadır

miço

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2007 #3
Hue/saturation pencerisi ile çalışabilirsin. birebir aynı olması için biraz zaman ayırman gerekebilir. Image penceresindeki birkaç özelleğini kullanmak zorunda da kalabilirisin. kolay gele
Bu mesajdan alıntı yap
lordofnumbers isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lordofnumbers

Grafiker / İstanbul

farklı tonlardaki resimleri kaynaştırma..

Alt 01-01-2008 #4
bak kardeş bunun en iyi yöntemi match color seçeneğidir.. ama yine de blance larla oynamak zorunda kalırsın.. çok ince bi iş.. ince olması zor olması işi güzel kılıyor.. layer ı üstüne kopyalamakla iş bitseydi keşke.. o zaman herkes grafiker olurdu.. 2 farkli resmin renklerini kaynaştırma dediğimi bi dene bakalım match color unutma.. adjustment de.. kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
UnKnOwNReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UnKnOwNReaL(30)

Grafiker / Bursa

Alt 01-01-2008 #5
image-adjustmen-match color
ordan source kısmından resmını sec uygula
Bu mesajdan alıntı yap
draje22 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

draje22

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 27-12-2008 #6
gradientle nası oluodu bu kaynaştırma işi...:S... 2 resmin içiçe geçişi... ceaplarda soru sordum ama..:S 2 farkli resmin renklerini kaynaştırma
Bu mesajdan alıntı yap
o z a N isimli Üye şimdilik offline konumundadır

o z a N(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-01-2009 #7
ctrl+u işini görebilir sanırım. tabi biraz ince ayar gerekli (:
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
farkli, kaynastirma, renklerini, resim fotoraf renk, resmin