2 kırımlı broşür desteği...

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - 2 kırımlı broşür desteği... ...

ozdemiir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozdemiir

Eğitimci / Balıkesir

Alt 21-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese iyi çalışmalar iyi paylaşımlar arkadaşlar...
Grafiker değilim...Bir köy okulunda Müdür yardımcısıyım...
Biraz photoshop bilgim var oda kes yapıştır düzeyin de 2 kırımlı broşür desteği...
ARGE projesi için okulumuzu tanıtmak amacıyla 2 kırımlı broşür yapmak zorundayım...Bu konudaki yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThorN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThorN

Matbaacı / Eskişehir

Alt 24-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tam olarak ne istediğinizi anlayabilmiş değilim ancak söz konusu eğitim olunca duyarsız kalmak istemedim. İletişim bilgilerini verirseniz daha sağlıklı bir görüşme yapabiliriz.

Bu mesajdan alıntı yap
sedat_gul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sedat_gul

Grafiker / İstanbul

Alt 24-12-2010 #3
************** msn adresimdir yardımcı olmak isterim
Bu mesajdan alıntı yap

ozdemiir

Eğitimci / Balıkesir

Teşekkür...

Alt 25-12-2010 #4
Değerli ustatlarım thorn ve sedat bey...İlginize çok teşekkür ederim...
Bir kaç gün cevap gelmeyince açıkçası içimden üzülmedim değil...
Ama bu durum benim photoshop bilgimi biraz daha geliştirdi diyebilirim.
Hatta 40 yaşından sonra corel e de adım attığımı belirtirim..2 kırımlı broşür desteği...
Cevap gelmeyince bende kendi başıma photoshop destekli bir şeyler yapmaya çalıştım...Unutmadan şablon alıntı...Nerde ben çizicem2 kırımlı broşür desteği... görüşlerinizi belirtirseniz çok mutlu olurum...Saygılarımla...

Bu mesajdan alıntı yap

ThorN

Matbaacı / Eskişehir

Alt 27-12-2010 #5
Öncelikle tebrik ederim. Nacizane bir kaç fikrimi sunmak isterim.

Broşür tasarımına başlarken kenarlar, alt ve üst kısımdan 2mm. kadar traş payı bırakmanız gerekli, A4 ebadında olduğunu düşündüğüm bu iş için sanırım direk 210x297 mm. ölçüleri üzerine çalışmışsınız. Bunun haricinde kırım yani katlama olacağı için iç tarafta kalacak sayfayı 1mm. civarı kısa yapmanız katlama sonrasında şişme yapmasını engelleyecektir. Tasarım içerisindeki metin ve görselleri kırım ve kenarlardan (sağ - sol) takriben min. 5mm. mesafeli koyarsanız, kırım aşamasındaki kaymalardan kaynaklı sorunlar pek göze batmayacak, görsellik olarak da birbiriyle orantılı olacaktır.

Broşürü tasarlarken bence en önemli hususlardan biriside katlandıktan sonra nasıl gözükeceğidir. İki sayfa boyunca kullandığınız resim sanırım pek hoş durmayacak. Misyonumuz dediğiniz kısımda, kullandığınız şablon metni boğmuş bence şablonu orada kesip metne vurguyu güçlendirebilirsiniz.

Sizin gibi gönülden bu işi yapan birine eleştiri olarak değil, sadece yardımı olabileceğini düşündüğümden bunları yazıyorum. Eğer yanlışımız ya da eksiğimiz var ise sizden ve diğer arkadaşlardan şimdiden özür dilerim.

Birde ilk sayfadaki MEB logosu üzerinde ufak bir hata var, sanırım yanlışlıkla bir silgi darbesi atılmış 2 kırımlı broşür desteği...
Bu mesajdan alıntı yap

ozdemiir

Eğitimci / Balıkesir

Alt 28-12-2010 #6
Teşekkür ederim ThorN....Ayrıca ne özürü bilakis yorumların beni gerçekten mutlu etti...
Profosyenel değilim...Ama vermiş olduğun ayrıntılara dikkat ederek bakalım neler yapabileceğim...İlk olarak meb logosundan başlayayım..En kolay o geldi şimdilik 2 kırımlı broşür desteği...
ortadaki büyük resmin başlıkla uyumlu olması açısından kadromuz resmi ile değiştircem...
Dediğiniz gibi bu sefer iki farklı resim kullanıp iki sayfaya yayılmasını önlemeye çalışacağım..
Ama üstlerden 2 mm traşlamak veya içe katlanacak kısmın 1 mm kesilmesini sağlamakta ne kadar başarılı olacağım bilmiyorum...Herhalde onlarıda yaparsam büyük bir ihtimalle yeni bir rakip çıkar ortaya bilgin olsun 2 kırımlı broşür desteği...Değerli yorumların için çok teşekkür ederim...Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap

ThorN

Matbaacı / Eskişehir

Alt 29-12-2010 #7
Rica ederim... eğer biraz faydam olabildiyse ne mutlu.

Az önce okulunuzun sitesini inceledim. Galeri bölümünde çok güzel fotoğraflar var. Fidan ekimi, halk dansları topluluğu, çocukların tiyatral etkinlikleri... gibi bence daha can alıcı fotoğraflar varken diğerleri (ilk tasarımda kullandığınız fotolar) bence biraz sönük kalmış.

Birde belki yeri değil ama Seyit Onbaşı çizimindeki projektör olayı inanın dahiyane 2 kırımlı broşür desteği...
Bu mesajdan alıntı yap

ozdemiir

Eğitimci / Balıkesir

son düzenleme...

Alt 30-12-2010 #8
Bugüne kadar okulumuza ve bana göstermiş olduğun ilgi ve alaka için,ayrıca profesyonel eleştiri ve bilgi paylaşımın için çok teşekkürler ThorN Kardeş..
Son geldiğimiz nokta bu...Bugün arkadaşlarla yaptığımız son toplantıda broşürün bu son halini kabul ettik...Elbette sizin gözünüzde ve bilginizde bir çok
eksiğimiz olduğunu biliyorum...Ama idare et valla benden bu kadar..2 kırımlı broşür desteği... Ayrıca diğer linktede web sayfasının yeni düzenlenmiş hali var...o da benim eserim...yakında yayında olacak...umarım begenirsin...Evet kardeş şehir merkezine 35km uzklıktayız...Köy çocuklarına eğitim ve öğretim veriyoruz...Havalar düzelince micky mouse,donald vb.disney kahramanlarını bilişim odası içine ve dış duvarlara yine aynı metodla (projeksiyon saolsun2 kırımlı broşür desteği...) çizcez....her şey için teşekkür ederim...Tüm bilgi ve emeğinle bize yardımcı olmaya çalıştın...Hakkını helal et..Saygılarımla...

http://s3.dosya.tc/file/RY4hax/brsr_ornek.rar.html
broşür örnekleri dosyası resimleri göremeyince birde burdan link aldım...

http://www.dosya.tc/download/XCl13N/web1.rar.html
yeni web dosyası
Bu mesajdan alıntı yap

ThorN

Matbaacı / Eskişehir

Alt 06-01-2011 #9
hocam cevap biraz geç oldu kusura bakmayın. sizin de dediğiniz gibi birkaç ufak hata hala mevcut. profesyonel bir tasarımcı değilsiniz elinizden gelenin en iyisi de bu, sizi anlayışla karşılıyorum ancak bu gözünüzde çok büyüyen ufak ayrıntılar baskı aşamasında sorun olacak ve iş hakkıyla yapılamayacak...

eğer yapabileceğim bir şey varsa önceden de dediğim gibi tüm olanaklarımla yardımcı olmaya hazırım. isterseniz gerekli argümanları gönderin bir de ben deneyeyim?
Bu mesajdan alıntı yap

ozdemiir

Eğitimci / Balıkesir

Alt 07-01-2011 #10
ThorN kardeş...Linki ekledim...Umarım kısa zamanda görme fırsatın olur...
İlgine çok ama çok teşekkür ederim...Saygılarımla...

http://hotfile.com/dl/94811626/43df0...rosur.rar.html
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları