2 ve 3 Kırımlı Broşürler (Önlü-Arkalı)

Baskı Öncesi - 2 ve 3 Kırımlı Broşürler (Önlü-Arkalı) ...

mustafa87 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustafa87

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

2 ve 3 kırımlı önlü arkalı İndesing'de hazırlanmış broşürleri baskı için hangi ayarlarda pdf'e çevirmem lazım arkadaşlar. :sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mustafa87

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Lütfen bilenler yardım etsin.
Bu mesajdan alıntı yap
7000ap isimli Üye şimdilik offline konumundadır

7000ap

Grafiker / İzmir

Alt 13-07-2010 #3
File / Adobe pdf peresets den Press Quality seçeneği uygun.. ancak açılan pencerede de

Compression bölümünde Color İmage ve Grayscale image değerlerin 300-450 pixel inch yap..

Monochrome image 1200 / 1800 ayarları uygundur..

Zaten her zaman kullandığım ayarlar bunlar.. Digitalciyiz normaldir 2 ve 3 Kırımlı Broşürler (Önlü-Arkalı)
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 13-07-2010 #4
ben PDF/X-1a:2001 seçeneğini seçiyorum. dikkat etmen gerekn yeri şurası marks and blend kısmında taşma payını vermen gerekiyor. oradan dökümanın ayarlarını kullan diye bir ibare var. onu seçersen sorun olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap

mustafa87

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-07-2010 #5
ben PDF/X-1a:2001 seçeneğini seçiyorum. dikkat etmen gerekn yeri şurası marks and blend kısmında taşma payını vermen gerekiyor. oradan dökümanın ayarlarını kullan diye bir ibare var. onu seçersen sorun olmaz.
Evet arkadaşım bende bunu soruyordum zaten, press quality'i sececeğimi biliyorum. sayfa açarken 3 mm taşma verdim. Ama "Mark and Bleed" kısmında bunu nasıl aktif yapıcağım. Bide kırımları nasıl işaretliyeceğimi bilmiyorum. Yardım edersen minnettar olurum :angel:
Bu mesajdan alıntı yap

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 13-07-2010 #6
yardımcı olmayı çok isterdim lakin kırım yerlerini gösteren crosları otomatik koymuyor 2 ve 3 Kırımlı Broşürler (Önlü-Arkalı) ya da ben bilmiyorum. ama ben bu şekilde 2-3 kırımlı işleri indesignda yapmıyorum illustratorde yapıyorum. orada crosları koyuyorum. sen hali hazırda indesignda yaptıysan pdfe çıkar benim dediğim gibi. sonra illustratorde aç. crosları koy kaydet. ardından tekrar aç bu sefer arkasını. oraya da koy croslarını kaydet. pdfin üzerine kaydetmiş olursun. ama dikkat et bazen convertsiz yazılarda sapıtabiliyor.
Bu mesajdan alıntı yap

mustafa87

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-07-2010 #7
Anladım, dostum denicem eğer takılırsam yine rahatsız ederim. 2 ve 3 Kırımlı Broşürler (Önlü-Arkalı)
Bu mesajdan alıntı yap

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 13-07-2010 #8
et et ne demek başım üstüne 2 ve 3 Kırımlı Broşürler (Önlü-Arkalı)
Bu mesajdan alıntı yap
hLyaaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hLyaaa

Öğrenci (Grafik) / Kayseri

Alt 07-04-2011 #9
arkadslar bu ıkı kırım olayı ne bılen varsa acııl cevb yazabılrmı yha odew yetıstırcem ama acemılık ısde 2 ve 3 Kırımlı Broşürler (Önlü-Arkalı) nasıl yanı ıkı kırım bıde arkalı onlu olcakmısss .s.s.s yardımlarınızı bklıorummm
Bu mesajdan alıntı yap