20.000 adet HATALI olarak basılan el broşürü çalışmam..

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - 20.000 adet HATALI olarak basılan el broşürü çalışmam.. ...

aykutaydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aykutaydemir(31)

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 08-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Hatayı bulabilecek misiniz acaba? :crying:
Birde çalışma hakkındaki yorumlarınız lütfen:worried:

20.000 adet HATALI olarak basılan el broşürü çalışmam..20.000 adet HATALI olarak basılan el broşürü çalışmam..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

troyali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

troyali(42)

Grafiker / Çanakkale

Alt 08-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Aykut Bey sanırım baskıda ki hatadan bahsediyorsunuz sağ alt taraftaki geneli kırmızı fonun benim ilk dikkatimi çeken bu oldu
Bu mesajdan alıntı yap

aykutaydemir(31)

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 08-05-2010 #3
Aykut Bey sanırım baskıda ki hatadan bahsediyorsunuz sağ alt taraftaki geneli kırmızı fonun benim ilk dikkatimi çeken bu oldu
çok daha büyük bir hata :sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 08-05-2010 #4
"N" yerine "K" harfi yazıldığından dolayı iptal edilmiş sanırım.

Ama dekupeler de aceleye gelmiş gibi, ayrıca broşür ile ilgili konuyu Afiş Tasarımı bölümüne açmışsınız. 20.000 adet HATALI olarak basılan el broşürü çalışmam..
Bu mesajdan alıntı yap

aykutaydemir(31)

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 08-05-2010 #5
"N" yerine "K" harfi yazıldığından dolayı iptal edilmiş sanırım.

Ama dekupeler de aceleye gelmiş gibi, ayrıca broşür ile ilgili konuyu Afiş Tasarımı bölümüne açmışsınız. 20.000 adet HATALI olarak basılan el broşürü çalışmam..
Yanlış anlaşıldım herhalde.İptal edilme durumu yok ne yazık ki 20000 adet basıldı bu şekilde..
Dekupeler sizinde söylediğiniz gibi aceleye geldi :worried:
Konuyu yanlış yere açmamaı da acemiliği bağlayalım :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
aydogmusb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aydogmusb

Grafiker / Balıkesir

Alt 08-05-2010 #6
N yerine K yazılmasını nasıl fark etmediniz hayret 20.000 adet HATALI olarak basılan el broşürü çalışmam..... Tasarım biraz tabelacı tasarımı gibi olmuş sanırım :/ ...
Bu mesajdan alıntı yap
tuNc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuNc(25)

Webmaster / İzmir

Alt 08-05-2010 #7
her yerde BAYAN yazarken bi yerde BYN yazıyor o olabilir mi hata ?

Edit: Gelikliki sonradan gördüm 20.000 adet HATALI olarak basılan el broşürü çalışmam..
Bu mesajdan alıntı yap
LuDeveloper isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LuDeveloper

Grafiker / Ankara

Alt 08-05-2010 #8
Beyefendi, bu işlerde yorumlara açık olmak güzel bir ahlak bence. Lütfen kendime ait bu yorumlarımı, size birer işaret olarak algılayınız..

Birincisi Türkçe hatası: en son yazdığınız fiyat olan 199,90.TL fiyatından sonra <'dan başlayan fiyatlarla> demişsiniz.. <'den başlayan fiyatlarla denilmesi gerekirdi.

İkincisi: t-shirt yazsanız olurdu, ama T-SHİRT yazmanız Türkçe'ye de İngilizce'ye de uymaz.. Zaten T-shirt'ün kendisi Türkçe değil. Dolayısıyla İngilizce'de de büyük İ harfi yoktur.

Üçüncüsü: Sonradan farkettim "GELİKLİK" değil GELİNLİK olmalıydı herhalde.

Dördüncüsü: BAY-BYN T-SHİRT denilmiş... Oradaki BYN kısaltmasına gerek olmayabilirdi. Sol tarafa yerleştirilmiş insan suretlerinden bir tanesini çıkartabilirdiniz mesela...

Beşincisi: TL ifadelerinden önce "." (nokta) koyulması daha uygundur Türkçe'de. Zaten ürün adıyla fiyat arasına ok çizmişsiniz ----> diye. Bazı yerlerde bu ok kısa, bazı yerlerde diğerlerinden daha uzun.. Demek ki, her oktan birkaç biksel daha kısıp oralara nokta koyabilirdiniz..

Yedincisi: "Kaliteyi uygun ödeme seçenekleriyle ucuza alın" sloganı kafa karıştırıcı. Aslında anlaşılıyor mesele: "Bu adamlar ucuza satıyorlarmış herhalde" çağrısı uyandırıyor zihinde... Ama ne kadar mantığa ve Türkçe'ye uyuyor? Bunu düşündüm ama kafa karıştırıcı geldi biraz.. Çok da önemli değil bu hata herhalde, hatta hata olmayabilir de.

Sekizincisi: Yazılar ve görsel öğeler birbirine girmiş durumda. Her ne kadar girmemiş gibi görünse de, göz algısı olarak "sıkıştırılmış" bir materyal olduğu herkesçe mâlum olmuştur herhalde... Göz, ferahlık ister; baktığı yerde gözünün dinlenmiş olmasını ister diye düşünüyorum. Bu yüzden de çalışmalarımızı itiş-kakış suretinde yapmamaya özen göstermek icab ediyor diye düşünmekteyim. Takdir sizin...

Böyle kataloglara insanlardan ziyade ürünlerden koymak bence daha uygundur. Günümüzde reklamcılıkta "ürün" yerine "şahıs" vurgusu yapılmakta bir çok yerde malesef. Ve bunların başında da ne yazıkki şahısların bilmem nesi vurgulanıyor. Siz öz eleştiri yapın diye söylüyorum: Sizin çalışmanızda da bu az-çok var. Hiç güzenmeyin, dış eleştiri yaptım ki, öz eleştiriyi yapın diye. Zaten kendiniz demişsiniz yorum yapın diye... İşte acizane yorumum
Bu mesajdan alıntı yap
Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-05-2010 #9
valla güzel fikir aslında20.000 adet HATALI olarak basılan el broşürü çalışmam..
çalışmaya yorum yapılsın diye bukadar hatayı düzenlemek20.000 adet HATALI olarak basılan el broşürü çalışmam..20.000 adet HATALI olarak basılan el broşürü çalışmam..
yoksa bu konu bukadar yorum alırmıydı 1 günde20.000 adet HATALI olarak basılan el broşürü çalışmam..20.000 adet HATALI olarak basılan el broşürü çalışmam..
ayrıca çalışmanın kalitesi oldukça düşük, ne albenisi var nede sevimli bir tarafı...
zaten işe fazla uğraşmamısşın aceleye gelmiş, uğraşmadığın birşey için nasıl eleştiri beklenilebilir yada bu eleştiri ne işe yarar bilemiyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
aydogmusb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aydogmusb

Grafiker / Balıkesir

Alt 08-05-2010 #10
Sanırım Biraz daha hayalgücü ve dikkat :/ .... Arkadaşların söylediklerine son derece katılıyorum.. Ayrıca 20 bin adet kağıta yazık olmuş... Kullanmayacaksanız Geri dönüşüme verin bari...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları