20 resme aynı efecti verme

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - 20 resme aynı efecti verme Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar benim bi sorum var mesela 20 tane resim var hepsine bi çerçeve eklemeliyim bunun kolay yolu varmı? yani 20 tane resmi seçib istediğim efecti 20 resme ...

samurai1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

samurai1

Grafiker / Ankara

Alt 07-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar benim bi sorum var mesela 20 tane resim var hepsine bi çerçeve eklemeliyim bunun kolay yolu varmı? yani 20 tane resmi seçib istediğim efecti 20 resme birden verme çok acil lazım yardım ederseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ömer ÇİÇEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer ÇİÇEK

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 07-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Window Menüsünden action panelini açıp new actions a tıkladıktan sonra açılan pencereye oluşturmak istediğiniz acitons adını yazınız rocerd a bastıktan sonra psp yaptığınız her işlemi kaydedicektir ( HER İŞLEMİ ) Daha sonra stop dedikten sonra işlemler sırasıyla kadolmuş olucaktır.

Bir başka fotoğrafa uygulamak için Actions panelinde kaydetmiş olduğunuz actionsın üzerine gelip panelden play e bastığınızda aynı işlemleri o fotoğraf için tekrarlayacaktır.

iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

samurai1

Grafiker / Ankara

Alt 07-06-2011 #3
Window Menüsünden action panelini açıp new actions a tıkladıktan sonra açılan pencereye oluşturmak istediğiniz acitons adını yazınız rocerd a bastıktan sonra psp yaptığınız her işlemi kaydedicektir ( HER İŞLEMİ ) Daha sonra stop dedikten sonra işlemler sırasıyla kadolmuş olucaktır.

Bir başka fotoğrafa uygulamak için Actions panelinde kaydetmiş olduğunuz actionsın üzerine gelip panelden play e bastığınızda aynı işlemleri o fotoğraf için tekrarlayacaktır.

iyi çalışmalar
Ömer ÇİÇEK Action 1 resim için ama ben istiyorum mesela 20 resme logo vurucam 20 resmi seçeyim bitek şeyle hepsine logo vurayım.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 08-06-2011 #4
Ömer'in anlattığı şekilde yapabilirsin HER İŞLEMi yapabilirsin derken çerçeveyi kasdetmiyordu elbette, çerçeve veya logo action la tek tıklamayla yapabilirsin. Püf noktası aynı logoyu aynı yerde aynı özelliklerde istiyorsan 20 resmin de boyutları aynı olması gerekir ...
Bu mesajdan alıntı yap

samurai1

Grafiker / Ankara

Alt 08-06-2011 #5
Arkadaşlar batch özelliği var photshopun buldum bilen varsa yardım etsin öncelikle actionumu yapıyorum sonra batcha geliyorum ordan resimler olan klasörü seçiyorum sonra resimlerin kaydedileceği klasörü seçiyorum işlemler yapılıyor ama resimler klasöre gitmiyor.
Bu mesajdan alıntı yap