20.Yüzyılın asi mistiği "OSHO"dan sözler...

Graficafe - 20.Yüzyılın asi mistiği "OSHO"dan sözler... ...

namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

http://www.itusozluk.com/goster.php/osho

http://www.oshoturk.com/

EGO

Sahte benlik sürekli korkar... Sürekli titrer... Her zaman başkalarından destek alma ihtiyacı hissedersin... Seni takdir edecek, ne kadar güzel ya da ne kadar zeki olduğunu söyleyecek birileri... Böylece zeki, güzel ve güçlü olduğuna inanabilirsin... Ama bir noktaya dikkat et... Her zaman başkalarına bağımlısın...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Asla sevgilini kandırma. Çünkü hiçbir hile bilinmeden ve keşfedilmeden kalmayacaktır.
Başkası er ya da geç hileni anlayacaktır. Asla sevdiğin insana yalan söyleme.
Orjinal ve sadık ol ve sadece hiçbir şeyi gizli olmayan açık bir kitap gibi ol.
Kendin kal. Aşk en yüksek, en yüce değerdir. Aşk Tanrıdır, aşk dindir.
__________________________________________________ _______OSHO

Bu mesajdan alıntı yap

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

sessizliğe gömülmek

Alt 27-09-2011 #3

sessizliğe gömülmek
Her fırsat bulduğunda sessizliğe gömül. Aynen bunu kastediyorum, gömül. Annenin karnında bir bebek olduğun zamanlardaki gibi.
Yerde dizlerinin üstüne otur. Sonra yavaş yavaş başını yere koymak istediğini hissetmeye başlayacaksın, o zaman başını yere koy. Anne karnında kıvrılıp yatan bebek gibi rahim duruşunu kullan. Sessizliğin, anne karnındaki sessizliğin aynısının anında geldiğini hissedeceksin.
Yatağında otururken bir battaniyenin altına gir ve kıvrıl. Orda kal...hiçbir şey yapmadan, tümüyle hareketsiz. Zaman zaman bazı düşünceler gelecek, bu düşüncelerin geçip gitmesine izin ver, kayıtsız kal, hiç ilgilenme. Düşünceler geliyorsa, iyi, gelmiyorsa, yine iyi. Savaşma, düşünceleri itme. Savaşırsan, huzursuz olursun. Düşünceleri itersen, ısrarcı olurlar, onları istemiyorsan, gitmek konusunda çok inatçı olacaklar.
Sadece kayıtsız kal; bırak düşünceler de trafik gürültüsü gibi dışarda kalsın.
Bu gerçekten bir trafik gürültüsüdür; birbiriyle iletişim kuran milyonlarca hücrenin, hareket eden enerjinin ve bir hücreden diğerine atlayan elektriğin beyin trafiğidir. Aynı büyük bir makinenin vızıltısı gibidir, bu yüzden bırak orda kalsın. Buna tamamen kayıtsız ol; seni meşgul etmiyor, senin problemin değil, belki başka birinin problemi olabilir ama senin değil. Onu ne yapacaksın ki?
Şaşıracaksın: gürültünün ortadan kaybolduğu an gelecek ve tamamen yalnız bırakılacaksın. Bu mutlak yalnızlık içinde sessizliği bulacaksın. Bir rahim duruşu, aynı annenin karnında olduğu gibi, fazla yer yok, o yüzden kıvrılıyorsun. O kadar soğuk ki, bir battaniyeye sarınıyorsun. Bu mükemmel bir rahim olacak, ılık ve karanlık ve sen kendini çok, çok küçük hissedeceksin. Bu sana kendi varlığına ilişkin büyük bir içgörü verecek. OSHO

Bu mesajdan alıntı yap
LaYeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LaYeR(30)

Grafiker / Konya

Alt 27-09-2011 #4
Bu güzel paylaşımınız için çok teşekkür ederim.. 20.Yüzyılın asi mistiği "OSHO"dan sözler...
Bu mesajdan alıntı yap

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-09-2011 #5
Bişey değil dostum...
Bu mesajdan alıntı yap