2010 Takvimi çalışmam

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - 2010 Takvimi çalışmam ...

2010 Takvimi çalışmam
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(26)

Grafiker / İstanbul

2010 Takvimi çalışmam

Alt 24-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

2010 Takvimi çalışmam
Takvim için belirlediğim bir format şekli.. Formatta alt kısım katlanma kısımlarından birleşerek bir kutu oluyor. Üsteki delikten duvara asılıyor. İçinde olunan ayın kartı kutudan çıkartılıp üst kısma asılıyor.

Takvim sayfaları..
2010 Takvimi çalışmam
2010 Takvimi çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 24-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çalışmalarında Enstrümanları sağlam kadrajlamışsın.. Renk uyumu oldukça hoş..
Yanlız bişe demek istiyorum! Sen hiç siyah takvim gördün mü? Siyah takvim mi olur 2010 Takvimi çalışmam Esefle kınıyorum seni (Not: Siyaha en güzel eşlik edebilecek tonlar seçtiğin için ayrıca kutluyorum 2010 Takvimi çalışmam )
İyi çalışmalar diliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
xcalibur35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xcalibur35

Matbaacı / Kars

Alt 24-12-2009 #3
Bir an hata bulamıyacağımı sandım son çare olarak günleri tek tek kontrol edeyim derken Tef değil Def 2010 Takvimi çalışmam

Çok güzel çalışma eline, gözüne sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-12-2009 #4
Bir an hata bulamıyacağımı sandım son çare olarak günleri tek tek kontrol edeyim derken Tef değil Def 2010 Takvimi çalışmam

Çok güzel çalışma eline, gözüne sağlık.
Sanırım hata bulmak için hata olmayan şeyleri hataya çevirmeyi denediniz. Ama bu sefer yanlışınız var 2010 Takvimi çalışmam

Tef - Vikipedi
Bu mesajdan alıntı yap
xcalibur35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xcalibur35

Matbaacı / Kars

Alt 24-12-2009 #5
Def - Vikipedi

birde buraya bakın isterseniz 2010 Takvimi çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-12-2009 #6
Def - Vikipedi

birde buraya bakın isterseniz 2010 Takvimi çalışmam
Anlaşılan sitedeki fotografları incelememişsiniz. Enstramanların birbirinden ne kadar farklı olduğunu ve benim hangisini çizmiş olduğumu ayırt edemiyormusunuz 2010 Takvimi çalışmam

Çalışmalarında Enstrümanları sağlam kadrajlamışsın.. Renk uyumu oldukça hoş..
Yanlız bişe demek istiyorum! Sen hiç siyah takvim gördün mü? Siyah takvim mi olur 2010 Takvimi çalışmam Esefle kınıyorum seni (Not: Siyaha en güzel eşlik edebilecek tonlar seçtiğin için ayrıca kutluyorum 2010 Takvimi çalışmam )
İyi çalışmalar diliyorum...
Arada kaybolmuşsun ablam kusura bakma.. Yorum için teşekkürler 2010 Takvimi çalışmam . Yaptıklarımı beğenmen beni gerçekten mutlu ediyor 2010 Takvimi çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(43)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

güzel olmuş kedi

Alt 25-12-2009 #7
ellerine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(37)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 25-12-2009 #8
yapraklardaki enstrümanlar vektörel olduğu için bazı kadrajlar onların ne olduğunu anlatamıyor... isimlerini yazmış olduğunu karakter ise işten ayrılıyor... vektörel çizim yerine güzel ışıklandırmalı enstruman fotoğrafları işi ucuz görüntüsünden kurtaracaktır.

zira gördüüm en büyük sıkıntı, takvimi oluşturan çalışma ile enstruman vektörlerinin yarışıyor olduğu...

eğer fotoğraf bulamıyorsanız, ensturmanları kullandığınız tona göre tekrar renklendirebilir belki de silüet olarak kullanabilirsiniz de...

enstrumanları geri plana atabilirseniz, başarılı bir çalışma elde edeceksiniz...

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

Dilara GENÇYILMAZ(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-12-2009 #9
ellerine sağlık
Teşşekkürler

yapraklardaki enstrümanlar vektörel olduğu için bazı kadrajlar onların ne olduğunu anlatamıyor... isimlerini yazmış olduğunu karakter ise işten ayrılıyor... vektörel çizim yerine güzel ışıklandırmalı enstruman fotoğrafları işi ucuz görüntüsünden kurtaracaktır.

zira gördüüm en büyük sıkıntı, takvimi oluşturan çalışma ile enstruman vektörlerinin yarışıyor olduğu...

eğer fotoğraf bulamıyorsanız, ensturmanları kullandığınız tona göre tekrar renklendirebilir belki de silüet olarak kullanabilirsiniz de...

enstrumanları geri plana atabilirseniz, başarılı bir çalışma elde edeceksiniz...
Anlaşılan tam olarak konuyu anlatmamış olmanın çilesi bu olsa gerek. 2010 Takvimi çalışmam

Şimdi bu ödev aslında Deneysel Tasarım dersinin ödevi ancak Deneysel Tasarım Dersinin Hocası ile İllustrasyon seç. dersinin hocaları bir olduğu için. İllstrasyonu alanlar deneyseldeki konularını illistrasyonla yapmak zorundalar. Ancak illstrasyon dersini seçmeyen öğrenciler istedikleri fotograf v.b şeyleri kullanabiliyorlar. Bu yüzden illustrasyon olmak zorundalardı.

Öncelikle enstrmanların isimlerini yazdığım font takvimde kullanmış olduğum ay isimlerinin yazdığı fontla aynı bu şekilde bütünlüğü yakalamak istedim.

Enstüramanlar takvimle aynı ölçüde olmalıydılar. Çalışmanın amacı buydu zaten. Yani ikisi eşdeğer ölçülerde olmalıydı.. Aksi taktirde bu kadar iddalı kadrajlamalar yerine enstürümanların bütününü gösterecek şekilde enstürümanları küçülterekte koyabilirdim ki , tahmin edersiniz ki etkileri yok denicek kadar azalıyor.. 2010 Takvimi çalışmam

Fotograf kullanabilseydim ki inanın çok isterdim. Fotografları kendim çekmeyi tercih ederdim.
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(45)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 25-12-2009 #10
Tebrikler oldukça güzel bir çalışma olmuş.Enstrumanlara hafif gölgelendirme verilseydi daha mı şık dururdu acaba.

Tekrardan tebrikler.Emeğinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Reklam