28x24 Katalog Tasarımı

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - 28x24 Katalog Tasarımı ...

28x24 Katalog Tasarımı
trmusic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

trmusic

Grafiker / Ankara

Dosya18

28x24 Katalog Tasarımı

Alt 04-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar . Amatör olarak evde boş vakitlerimde hem ek gelir sağlamak hemde grafik tecrübemi geliştirmek için tasarımlar yapmaktayım. 28x24 ölçülerinde bir katalog için çalışma yapmam gerekiyor. Daha önce bu ebatta bir katalog yapmadım. Corel ve Photoshop biliyorum. Fakat çözünürlük konusunda hiçbir fikrim yok .
Bu çalışmayla ilgili internette bulduğum bir bilgiyi sizle paylaşmak istiyorum.

Spital telli katalog
Ölçüsü : 28x24 cm
Özellikleri :
İçi 170 gr. mat kuşe kağıt, kapak 250 gr. mat kuşe kağıt,
tamamı 4 renk baskılı, kapak mat selefonlu

Bu bilgiler doğrultusunad corel ve photoshop için dpi değerlerini ve kesim payı değerleri konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler . İyi paylaşımlar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Soner DİLEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 04-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kenarlardan 3 yada duruma göre 5 mm boşluk bırakarak ve cmyk 150 ila 300 dpi ayarlarında çalışabilirsiniz. zaten photoshopta bu iş olmaz corelden devam edersiniz. photoshopu katalogda kullancagınız resimlerin baskı ayarları için araç olarak kullanabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

trmusic

Grafiker / Ankara

Alt 04-05-2012 #3
bilgilendirme için teşekkür ederim. Photoshop'ta bu tasarımı yapamamamın nedeni nedir ?
Bu mesajdan alıntı yap

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 04-05-2012 #4
aslında ucu açık bi konu ama ben bildiklerimden bahsetmek isterim. Corel vektörel bir program yani dizgi vb işlerde tercih sebebi ve kolaylıktır bana göre. Photoshopta genelde resim düzenleme vb. işlerde kullanılan piksel tabalı bir programdır. Yapılmaz diye birşey yok tabiki ama en basit örnek bir kartviziti corel gibi vektörel programlarda 10 dk da yapıyosak (süre örnek içindir) photoshopta bu 20 dk'ya uzayabilir yorar yani. Size yaptıgım öneri benim kendi düşüncem elbette photosoptada çalışan insanlar vardır kolayınıza nasıl gelirse... Ama bana göre teknik açıdan vektörel tabanlı programlar bu işler için tercih edilir.
Bu mesajdan alıntı yap

trmusic

Grafiker / Ankara

Alt 04-05-2012 #5
Photoshop'ta çalışma süresinin uzayacağı aklıma takılmıştı. Çizim anladım matbaa işlerinde vektörel olması daha iyi olduğunu biliyorum. Haklısınız en mantıklısı corel 28x24 Katalog Tasarımı tekrardan yararlı bilgiler için teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 04-05-2012 #6
Rica Ederim..
Bu mesajdan alıntı yap