29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar

Afiş Tasarımı - 29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar ...

Like Tree2Likes

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(36)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 23-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sahip olduğumuz değerler kaybedilse de, son nefese kadar izindeyiz ATAM!

Adobe Illustrator (Yazı, Atatürk İmza)
Adobe Photoshop (Fotoğraf renklendirme, Zemin)

Kullanılan yazı alanını okumakta güçlük çekenler için:

''Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz.
Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin,
vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız.
Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz.''

''Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.''

"Yeni Türk devletinin, genç Türk Cumhuriyetinin temeli burada atıldı.
Bu meydanda akan Türk kanları, bu gökte dolaşan şehit ruhları,
devlet ve cumhuriyetimizin sonsuz bekçileridir."
...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!.
animemanga ve sarp111 beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
cuneytgurler isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cuneytgurler

Grafiker / İstanbul

Alt 23-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazı karakterlerinin altına uyguladığın drop shadow uygulaması beyaz zeminde baskı sonrasında çamur gibi duracaktır. gereksiz efektlerden kaçınalım tipografi üzerine gidersen sanırım daha iyi olcak başarılar dilerim kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
tirEdsOuL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tirEdsOuL

Grafiker / Düzce

Alt 23-10-2009 #3
ulaş'ım fotoğraf ile beyaz zemin arasındaki geçişi biraz daha yumuşatabilirsin.. başka birşey çarpmadı gözüme, emeğine sağlık..

yanlız "son nefese kadar izindeyiz ATAM!" kısmı biraz çelişkili geldi bana, artık izinden çıkıp çalışma zamanı çok geldi diye düşünüyorum 29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(36)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 24-10-2009 #4
Yazı karakterlerinin altına uyguladığın drop shadow uygulaması beyaz zeminde baskı sonrasında çamur gibi duracaktır. gereksiz efektlerden kaçınalım tipografi üzerine gidersen sanırım daha iyi olcak başarılar dilerim kolay gelsin.
Sevgili cüneyt, yapılan her çalışma baskı amaçlı değildir. Yorum konusunda haklısın gölgeler bu haliyle çamur gibi çıkar. Ama çalışma baskı amaçlı değildir. Haklısın; bunuda not düşmeliydim. Tipografie girmeye gerek yok diye düşünmüştüm. Üzerine daha sonrada düşülebilir bu yönlendirmeyle. Teşekkürler ilgine.

ulaş'ım fotoğraf ile beyaz zemin arasındaki geçişi biraz daha yumuşatabilirsin.. başka birşey çarpmadı gözüme, emeğine sağlık..

yanlız "son nefese kadar izindeyiz ATAM!" kısmı biraz çelişkili geldi bana, artık izinden çıkıp çalışma zamanı çok geldi diye düşünüyorum 29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar
Engincim, aslında fotodan beyaz alana geçen kısma benim müdalem yok29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar Fotonun orjinalinde ki ekliyorum (şekil 1a) benim sadece Ata'mızı renklendirme çalışmam var29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar

Çelişkide kalma hiç..Atatürk'ün İzinde olanlar sadece kalplerinde yaşatmıyorlar29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar
Teşekkürler ilgine engincim.

Bu mesajdan alıntı yap
vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

Alt 24-10-2009 #5
29 ekim için anlamlı bir afiş göze ilk olumsuz olarak çarpan obje. Atatürkün önündeki vatandaş. Bir diğer husus ta sadece Atatürkün renklendirilmiş olması.fotoğrafın geneli siyah beyaz. Yazı yazılı kağıdın beyaz keskin bir çizgi var orayı beyaz deçişle iyi degrade yapılmamış.Eline sağlık kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
dreamsantana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamsantana(30)

Eğitimci / İstanbul

Alt 24-10-2009 #6
Son derece başarılı bir çalışma olmuş tebrik ederim. Gözüme takılan bir iki yer vardı ama geneline bakınca bunları söylemeye gerek olmadığını düşündüm.

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(43)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 24-10-2009 #7
Ulaş tebrikler oldukça başarılı bir iş çıkmış.Ancak tirEdsOul'a bende katılıyorum fotoğrafın beyaz zemine geçişinde problem var.Çalışmayı büyütüp dikkatlice incele sende farkedeceksin.Eline sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 24-10-2009 #8

O değerleri kaybettikten sonra Ata'nın izinde olsak ne olur olmasak ne olur?!
Bu ve buna benzer cümleleri etrafta görüyorum ve hayli sinir oluyorum..Tepkim sana değil creedwar. Ama sen de bu anlamsız cümleyi savunuyorsan seve seve tartışırım! 29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar
Çalışma bence başarılı.
Emeğe saygılar...................................
Bu mesajdan alıntı yap
immortale isimli Üye şimdilik offline konumundadır

immortale(25)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-10-2009 #9
Çok başarılı ve çok anlamlı bir çalışma olmuş gerçekten.
Teşekkürler,
Emeğine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(36)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 25-10-2009 #10
29 ekim için anlamlı bir afiş göze ilk olumsuz olarak çarpan obje. Atatürkün önündeki vatandaş. Bir diğer husus ta sadece Atatürkün renklendirilmiş olması.fotoğrafın geneli siyah beyaz. Yazı yazılı kağıdın beyaz keskin bir çizgi var orayı beyaz deçişle iyi degrade yapılmamış.Eline sağlık kolay gelsin
Sevgili vatandaş; Atatürk'ün önündeki vatandaş kurmaylarından biridir. Her ne kadar çevresinde kişiler olsada zaten tüm fotolarda odaklandığımız tek bir kişi değilmidir? O yüzden üzerinde durmadım29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar Fotonun genelini renklendirmedim bilerek. Yine tek odaklandığımızın renkli olması yeterli diye düşünmüştüm ama senin için fotonun tümünü renklendiricem merak etme29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar Degrade olayında sende haklısın atladığım bir nokta olmuş. Teşekkürler ilgine29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar

Son derece başarılı bir çalışma olmuş tebrik ederim. Gözüme takılan bir iki yer vardı ama geneline bakınca bunları söylemeye gerek olmadığını düşündüm.

İyi çalışmalar...
Teşekkür ederim dreamsantana, ama eksik veya fazlalık olarak değerlendirdiklerini söylemeni bekliyorum yine.

Ulaş tebrikler oldukça başarılı bir iş çıkmış.Ancak tirEdsOul'a bende katılıyorum fotoğrafın beyaz zemine geçişinde problem var.Çalışmayı büyütüp dikkatlice incele sende farkedeceksin.Eline sağlık.
Nihat abim ilgine teşekkür ederim. Foto ve beyaz zemin arasındaki geçiş konusunda haklısın..büroya gidince düzeltmeleri yapıcam 29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar

O değerleri kaybettikten sonra Ata'nın izinde olsak ne olur olmasak ne olur?!
Bu ve buna benzer cümleleri etrafta görüyorum ve hayli sinir oluyorum..Tepkim sana değil creedwar. Ama sen de bu anlamsız cümleyi savunuyorsan seve seve tartışırım! 29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar
Çalışma bence başarılı.
Emeğe saygılar...................................
O değerleri durduk yere kaybetmiyoruz genel olarak kaybettiriliyoruz. Sahip çıkarım bildiğim tüm değerleri öğreten baş öğretmenimize. Sahip çıkarım O'nun tüm yaşattırdıklarına. Bir adım, soyadım ailem varsa minnet ederim izinde olarak. Ben yazarım, çizerim, söylerim, paylaşırım, anlatırım. İzindeyim diye lafta değil, özde yaşarım Ata'mızı.. İlk kurşun İzmir Karataş'tan, Yunan birliğinin bayrak taşıyan elemanına olmuştu..Beklerim bende bir gün İzmir'e.. 29 Ekim 2009 Cumhuriyet Bayramı / Creedwar
Atatürk'ten bir sözü hatırlatırım:
''Ben İzmir'i ve İzmir'in güzel insanlarını severim. Onlarında beni sevdiklerini bilirim.''

Çok başarılı ve çok anlamlı bir çalışma olmuş gerçekten.
Teşekkürler,
Emeğine sağlık.
Teşekkür ederim ilgine immortale.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links