3 boyutlu baskı tekniği hakkında??

Diğerleri - 3 boyutlu baskı tekniği hakkında?? ...

creative isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creative(37)

Grafiker / Kocaeli

Alt 09-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba üstadlar...

Benim, bir sorum olacak... 3D olarak calisilan bir calismayi yine görsel estetigini kaybetmeden 3D olarak basma teknigi hakkinda bilgisi olan var mi?

Gecenlerde bir magazada gördüm, Atatürk'ün Meclisten cikan bir fotografi var. Çogumuz biliriz... Bu fotografi 3D hale getirmislerki söyle,, Bakis acisina göre Atatürk en önde, İnönü arkasinda ve meclis ve meclis üyeleri ise en arkada boyutlu olarak rahatlikla görülebiliyor...

2D olan bu fotografi 3 D gibi görselleyebilmis ve basmislar. Baski teknigi ne onu bilmiyorum tabi ama, benim elimde olan 3D high resoltion bir calismayi bu sekilde nasil bastirabilirim?

Var midir bilen? :cool1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Mehmet Kaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet Kaya(49)

Grafiker / Mersin

Alt 09-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Benim branşım her ne kadar serigrafi baskı olsada bu medotu merak etmişimdir bir üstadımız cevap yazarsa bende merakımı gidermiş olacam.
Bu mesajdan alıntı yap
DeFacto isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DeFacto(45)

Grafiker / Bursa

Alt 09-07-2007 #3
Arkadaşlar o ürünü gördüm ve inceledim... zannedersem aynı manteliteden bahsediyoruz... eğer zamanınız varsa ürünle ilgili detaylı bilgiyi alacağım o kişiden ...
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 09-07-2007 #4
Photoshop ile yapılıyor birde freehand yardımı ile ışıkların kırılma noktaları ile oynanıyor. Bir abimiz o işi yapıyor. 3 boyutlu portreler ve kartvizitler daha doğrusu ne isterseniz onu yapıyor... Daha fazla bir bilgim yok o konu hakkında kendisine ulaşırsam bir kere göstermesini isteyeceğim.
Tabiki bahsedilen iş benim bahsettiğim iş ise 3 boyutlu baskı tekniği hakkında??
Tam olarak bilgim yok bildiğim kadarını yazdım =)
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 10-07-2007 #5
Olay sadece tasarımda değil tabiki. üstündeki mercektede büyük görev var defacto "nokta" dan mı bahsediyorsun ?

Photoshop ile yapılıyor birde freehand yardımı ile ışıkların kırılma noktaları ile oynanıyor. Bir abimiz o işi yapıyor. 3 boyutlu portreler ve kartvizitler daha doğrusu ne isterseniz onu yapıyor... Daha fazla bir bilgim yok o konu hakkında kendisine ulaşırsam bir kere göstermesini isteyeceğim.
Tabiki bahsedilen iş benim bahsettiğim iş ise 3 boyutlu baskı tekniği hakkında??
Tam olarak bilgim yok bildiğim kadarını yazdım =)
Bana anlatmıştı kendisi vakti zamanında ama ayak üstü. Aklımda bir şey kalmadı.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
DeFacto isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DeFacto(45)

Grafiker / Bursa

Alt 10-07-2007 #6
Yo hayır volkan, hani eskden sakızlardan çıkardı çızgi film karakterler farklı acılara çevirince iki farklı resim görüntüleniyordu ... ben onu sandım!...
Bu mesajdan alıntı yap

creative(37)

Grafiker / Kocaeli

Alt 17-07-2007 #7
ben hala bu konuyla ilgili bilgi sahibi birini bulamadim.. yokmu gercekten yardimci olabilecek?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 17-07-2007 #8
Önemli olan açıyı tutturup bakıcan açıdan çekilmiş bir fotoğraın üzerinde zemini perspektifsel olarak havaya kaldırman.

Yani yaptıgın çalışmayı görmek istediğin açıdan görecegin mekan üzerine PS de oturt.
yeri perspektifsel olarak karelere böl
dogal olarak kareler daralacaktır zaten
sonra layerları zincirle ve beraber resmi sündürerek kareleri gerçek boyutuna getir.reim de sünecektir geri planı dahada genişlemiş uzun bi resim elde edeceksin.kareleri kaldır ve baskını yap
hemen hemen 1-2 denemede yakalarsın.
anlatabildiysem ne ala

bu bir alıntıdır anlatım bana ait değildir umarım işine yarıyacaktır... 3 boyutlu baskı tekniği hakkında??eace1:

yetersiz kalırsa bilgim olsun gene yardımcı olmaya çalışırım kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

creative(37)

Grafiker / Kocaeli

Alt 17-07-2007 #9
benim söyledigim sey zaten 2 boyutu bir calismayi 3 boyutluya cevirip basmak degil.. yani 3 boyutlu bir calisma var max de hazirlanmis ve bunu boyutlu olarak basabiliyorlar.. yani tekrar üzerinde bi islem yapmadan... bununla ilgiliydi sorum.. ama senin verdigin bilgide baya güzel... yani isiimize yarar.. tesekkür ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 17-07-2007 #10
aslında senin en baştaki sorunu, değiştirmeden ilettim arkadaşlarıma ve onlardan aldığım cevabıda aynen ekledim ...

neyse ortaya başka bir sorunun çözümü çıkmış oldu bigün buda işe yarar, kolay gelsin creavite...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
3 boyutlu baski, 3 boyutlu kartvizit, 3d baski teknik, baski, baski teknigi, gobriel lppman, serigraf baski teknigi