3 boyutlu yazı yazmak?

Photoshop - 3 boyutlu yazı yazmak? ...

Like Tree3Likes

3 boyutlu yazı yazmak?
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

3 boyutlu yazı yazmak?

Alt 09-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

3 boyutlu yazı yazmak?

Arkadaşlar örnekte verdiğim gibi yazı ps de nasıl yazılır?

İlla ordaki gibi gölgeli ve şık olmasına gerek, sadece yazılara burdaki gibi derinlik verebilirsem oda yeter.

Cevaplayacak arkadaşlara teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
beykozlu1908 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

beykozlu1908

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 09-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tam olarak bilmiyorum photoshopta ama cs4de 3d menüsü var ve oradan yapılır diye tahmin ediyorum 3 boyutlu yazı yazmak?
ozkanozel16 bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
sherifhe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sherifhe(29)

Grafiker / Kayseri

Alt 09-03-2012 #3
3 boyutlu yazı yazmak?

ps tam bılemıyorum ama
Corelde de yazabılırsın aslında bu sekılde.
yazıyı yazıyorsun effect ten add perspective secıyorsun yazıyı egebılırsın daha sonra
yazını bı kopyasını arka kısmına gelecek sekılde kopyala sonra blend tool sec ve ılk yazından arkadakı yazıya dogru cek araya kopya yazılar atacaktır araya usttekı menuden blend object kısmından degerı artırabılırsın ve 3 boyut verecektır en onde olan yazının rengını degıstır arkadakıler sıyah olarak kalsın bu sekılde bı yazı elde edebılırsın.(tam aynısı olması ama bıraz acele yapıldı3 boyutlu yazı yazmak?)
umarım anlatabıldım kolay gelsın...
grafiker_emrah bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
RD3S1GN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

RD3S1GN

Sanat Yn. / Konya

Alt 09-03-2012 #4
sadece mantık çözmek yeterlidir böyle işlerde.

ps dede coreldede ai de hep aynı fakat kendi çözümünü kendin üret 3 boyutlu yazı yazmak?

ben olsam ps de yazarım layerleri kopyalarım çekerim. al sana görüntü blendig ayarıda çekerim tamam baba.
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker_emrah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker_emrah(25)

Arı Üye

Grafiker / Afyonkarahisar

Alt 09-03-2012 #5
3 boyutlu yazı yazmak?

ps tam bılemıyorum ama
Corelde de yazabılırsın aslında bu sekılde.
yazıyı yazıyorsun effect ten add perspective secıyorsun yazıyı egebılırsın daha sonra
yazını bı kopyasını arka kısmına gelecek sekılde kopyala sonra blend tool sec ve ılk yazından arkadakı yazıya dogru cek araya kopya yazılar atacaktır araya usttekı menuden blend object kısmından degerı artırabılırsın ve 3 boyut verecektır en onde olan yazının rengını degıstır arkadakıler sıyah olarak kalsın bu sekılde bı yazı elde edebılırsın.(tam aynısı olması ama bıraz acele yapıldı3 boyutlu yazı yazmak?)
umarım anlatabıldım kolay gelsın...

emeğinize sağlık en güzel çözüm ve cevap teşekkürler 3 boyutlu yazı yazmak?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 09-03-2012 #6
sadece mantık çözmek yeterlidir böyle işlerde.

ps dede coreldede ai de hep aynı fakat kendi çözümünü kendin üret 3 boyutlu yazı yazmak?

ben olsam ps de yazarım layerleri kopyalarım çekerim. al sana görüntü blendig ayarıda çekerim tamam baba.
ya bende biliyorum onları yapmayı ama buradaki gibi istiyorum ben. daha önce yazdım 3 boyutlu ama çok uğraştırıcı bu yöntem. iki yazıyı arka arka koy sonra kesişmeyen yerleri birleştirmeye uğraş. corelde daha basit heralde
Bu mesajdan alıntı yap
createk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

createk

Webmaster / Yurtdışı

Alt 09-03-2012 #7
Cok Basit. Yazini yaz Sonra ctrl+t ile free transforma gel sonra ctrl ve shift tusuna basarak istedigin aciyi ver. Sonra Alt+Ctrl tusuna bararak ok tuslarina bas. Tabi aciya gore yukari assa saga sola o sana bagli. Sonra layerlardaki en usttekinin rengini degistir. Ilk Siyah ile basla. Eger aynen yaparsan olcaktir. Kolay gelsin. Hatta gölge vermek istiyorsan sonradan layer menusunten type -> ordan convert shape yap. Sonra tum layerlari sec ve Uuzerine sag tikla merge layers yap sonra layerin uzerine cift tikla golge ver olur.
evreninmerkezi bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
emre_ozturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre_ozturk

Grafiker / İstanbul

Alt 09-03-2012 #8
photoshop'un cs5 sürümünde yapabilirsin. bunun için photoshopta yazını yaz 3D / Repousse /Text layer ve raster etmen için bir seçenek çıkacak evet diyerek onayla.

biraz uğraşı sonucu işte sonuç
3 boyutlu yazı yazmak?
Bu mesajdan alıntı yap

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 12-03-2012 #9
Cok Basit. Yazini yaz Sonra ctrl+t ile free transforma gel sonra ctrl ve shift tusuna basarak istedigin aciyi ver. Sonra Alt+Ctrl tusuna bararak ok tuslarina bas. Tabi aciya gore yukari assa saga sola o sana bagli. Sonra layerlardaki en usttekinin rengini degistir. Ilk Siyah ile basla. Eger aynen yaparsan olcaktir. Kolay gelsin. Hatta gölge vermek istiyorsan sonradan layer menusunten type -> ordan convert shape yap. Sonra tum layerlari sec ve Uuzerine sag tikla merge layers yap sonra layerin uzerine cift tikla golge ver olur.
Hocam bu en kolay çözüm oldu, bin bilsende bir bilene sor, bu yöntemi hiç bilmiyordum :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 13-03-2012 #10
Bende 3D bölümü pasif kalıyor neden acaba? ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links