3 d ye nereden başlamalı?

3D Studio Max - 3 d ye nereden başlamalı? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar. Bir tarih canlandırması yapmak istiyorum. Deniz savaşı olacak. 2 boyutlu da olabilir 3 boyutluda. İzleyen kişi savaşta hangi hamlelerin yapıldığını görebilecek. Ama animasyon hazırlamada hiç tecrübem ...

kedoxs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kedoxs

Eğitimci / Hatay

Alt 09-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Bir tarih canlandırması yapmak istiyorum. Deniz savaşı olacak. 2 boyutlu da olabilir 3 boyutluda. İzleyen kişi savaşta hangi hamlelerin yapıldığını görebilecek.

Ama animasyon hazırlamada hiç tecrübem yok. Araştırmalarımda pek çok program buldum ama kafam karıştı. Acaba ilk olarak nereden ve hangi programla başlamalıyım. Bu alanda kendimi ilerletmek istiyorum.

Photoshop gibi programları işimi görecek kadar kullanabilmekteyim.

Birde bu işte el beceriside önemli sanırım. Kullanacağım nesneleri (gemi, tayfa, karaparçası) tek tek kendim mi hazırlamam lazım hazır nesneler bulunabiliyor mu?

Şimdiden teşekkürler, umarım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

levolilevoli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

levolilevoli

Grafiker / İstanbul

Alt 09-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
senin dediğin olay okadar basit bir olay değil
çok çalışman lazım çooook3 d ye nereden başlamalı?
Bu mesajdan alıntı yap

kedoxs

Eğitimci / Hatay

Alt 09-08-2009 #3
Çok çalışmam gerektiğini bende biliyorum. Onu göze almış durumdayım zaten. Ama yanlış programla başlayıp vakit kaybetmek istemiyorum. Animasyon ve canlandırma ile ilk kez uğraşacam diyebilirim. Sadece Swishmax programı kullanmışlığım var. 3 d ye sıfırdan hangi programla başlamalıyım ve önerdiğiniz döküman kitap var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
oilywater isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oilywater

Hiç Biri / İzmir

Alt 10-08-2009 #4
animasyola ilgili kitabı var mı bilmiyorum ama modelleme, kaplama, ışıklandırmada gayet başarılı olan hatta max programını detaylı şekilde öğrenmemi sağlayan kitap emrah çelik'in kitaplarıdır. tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

kedoxs

Eğitimci / Hatay

Alt 11-08-2009 #5
Teşekkürler önerileriniz için.

Pekala direk 3d max ile mi başlayayım yoksa olayın mantığınıda kavrayabileceğim giriş için daha pratik programlar var mı? Şimdilik sadece düz bir resim üzerinde bir nesneyi hareket ettirip küçük manevralar yapmak istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
gfb_cnn_1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gfb_cnn_1907

Grafiker / İzmir

Alt 11-08-2009 #6
bu konuda çok fazla bilgim yok ama sana su konuda yardımcı olabilirim. ilk önce programı kurmalısın sonra kitabı alıp çalışmalısın. yaklasık 1 yıl sadece menüleri sürüyormuş. Sen hangi konuda ne yapmak istediğini belirlemişsin kitabını alıp kurcalayarak öğrenebilirsin diye düşünüyorum. Lisede teknik öğretmenlerimde 3d nin sadece menüleri 1 yılda öğreniliyor üniversitede demişlerdi. İsteklisin onun için daha çabuk öğrenirsin kolay gelsin işin zor ama sonucu güzel 3 d ye nereden başlamalı?

karsındaki çok dişli bir program Allah yardımcın olsun :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap