3 Fotograf Makinasi Arasinda Kararsizim, Hediye Cekimin Süresi Dolmadan Lütfen Yardim

Fotoğraf Makineleri ve Donanımları - 3 Fotograf Makinasi Arasinda Kararsizim, Hediye Cekimin Süresi Dolmadan Lütfen Yardim ...

3 Fotograf Makinasi Arasinda Kararsizim, Hediye Cekimin Süresi Dolmadan Lütfen Yardim
mesutfb2005 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mesutfb2005

Öğrenci (Diğer) / Yurtdışı

Alt 30-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bir magazada kullanabilecegim 300 ytl civari hediye cekim mevcut ve bunun suresinin dolmasina 1-2 hafta kaldi. Bende hediye cekine ilaveten para ekleyip iyi bir fotograf makinasi almak istiyorum.

Bu makinanin profesioneller tarafindanda kullanilmasi benim icin önemli bir ayrinti. Fotograf makinalari konusunda pek bilgim olmadigi icin en sona eledigim 3 makina arasinda secim yapmamda yardimlariniz dokunabilir. Yapmak istediklerim doga fotograflari cekmek ve gercekten kaliteli görüntüler elde etmek. Kilometrelerce uzagi cekmek gibi bir niyetim yok bunuda belirteyim 3 Fotograf Makinasi Arasinda Kararsizim, Hediye Cekimin Süresi Dolmadan Lütfen Yardim

Sony DSLR-A200K 18-70

Sony Alpha A350 18-70 mm

Canon EOS 1000D 18-55mm

Edit: Sanirim acmis oldugum konu yanlis yere oldu. Fakat lütfen bunu az zamanimin kalmasina ve heycanima verin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sdbyrk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sdbyrk

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 30-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
üç makinede kendine göre yeterince kaliteli çekimler yapıyor. burada önemli olan sizin bu konuda ne kadar bilgi sahibi olduğunuz. daha önce canon kullanmış biri olarak canonu tavsiye ederim tabiki. ama bunlar dışında bir marka sorarsanız kesinlikle pentax derim. fakat objektif konusunda tercihiniz 18-55 olmalı eğer makro yada geniş açı çekim yapmayı düşünmüyorsanız. onlar için ayrıca objektif almak daha mantıklı bence. daha önce slr makine kullanmadıysanız 18-55 en uygunu bence sizin için.
şimdiden başarılar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 30-01-2009 #3
bence sony alpa a350X asa (iso) değerleri daha yüksek megapikseli daha yüksek pozlama telafisi daha yüksek ayrıca yanında 2 adet lens veriyor 18-70 mm 55-200 mmlnslerde yanında yeni başlıyorsan bunu tercih edersen sana yeter
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 30-01-2009 #4
3 Makina sorulmuş burada ama bence Nikon ları bi araştır derim.. Özellikle Sony profesyonel anlamda çıtayı çok yüksek tutmuş buda mali anlamda biraz külfet demek oluyor, orta seviye makinaları ise amatör kullanıcıların bile tercihi olabiliyor bence NİKON'u biraz araştır..
Bu mesajdan alıntı yap

mesutfb2005

Alt 30-01-2009 #5
Sony DSLR-A200K 18-70 bu makinayi ayrica %50 indirimli alma sansim var. Eger aralarinda fazla fark yok diyorsaniz bunu almayi dusunuyorum. Yorumlar icin cok tesekkürler, yorum yapan herkese minnettarim. Yanlis bir secim yapmak istemiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
ozkanolcay13 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanolcay13

Grafiker / Bitlis

Alt 30-01-2009 #6
Nikon d80 al derim 3 Fotograf Makinasi Arasinda Kararsizim, Hediye Cekimin Süresi Dolmadan Lütfen Yardim

çünkü benim makinam ondan bayağı güzel çekimler yapıyor
Bu mesajdan alıntı yap

mesutfb2005

Alt 30-01-2009 #7
Nikon d80 al derim 3 Fotograf Makinasi Arasinda Kararsizim, Hediye Cekimin Süresi Dolmadan Lütfen Yardim

çünkü benim makinam ondan bayağı güzel çekimler yapıyor
Bu 3 makinadan biri icin öneri bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

sony a350 x

Alt 30-01-2009 #8
Sony DSLR-A200K 18-70 bu makinayi ayrica %50 indirimli alma sansim var. Eger aralarinda fazla fark yok diyorsaniz bunu almayi dusunuyorum. Yorumlar icin cok tesekkürler, yorum yapan herkese minnettarim. Yanlis bir secim yapmak istemiyorum.
bence a350 x al derim alınca aradaki farkı anlarsın yada bir sitede karşılaştırma yap makine satan sitelerde yada morfarede farkı ozaman anlarsın
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-01-2009 #9
Senin bahsettiğin üç makinadan biri diyorsan Canon EOS 1000D 18-55mm en iyisi.
Kârlı alışverişler 3 Fotograf Makinasi Arasinda Kararsizim, Hediye Cekimin Süresi Dolmadan Lütfen Yardim
Bu mesajdan alıntı yap
selimsolakoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimsolakoglu

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 31-01-2009 #10
merhabalar,ben hiçbirzzaman fotografta sony tercih etmem,video alacaksam sony alırım ama fotograf makinası sony nin işi değil,zaten nikon pentax canon sensöründen daha iyi bir sensörede sahip değil,bir eksiside sony makinaya cok büyük lens sıkıntısı yaşayacaksınız,bütün lens üreticileri nikon canon üzerine genelde ürünler cıkartıyor,sony e yok değil ama sıkıltılı ve az sayıda,,,canon eos 1000d pek kullanışlı değil,kasası kaliteli değil,sensörleri cok daha cabuk toz kapıyor nikonlara göre,pentax k20 ve birde nikon d80 öneririm ben size,ışığınız bol olsun şimdiden3 Fotograf Makinasi Arasinda Kararsizim, Hediye Cekimin Süresi Dolmadan Lütfen Yardim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
arasinda, çekimin, dolmadan, fotograf, hediye, kararsizim, lutfen, makinasi, suresi, yardim