3 renk tek film de verilebilir mi?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - 3 renk tek film de verilebilir mi? ...

missbeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

missbeee

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 27-12-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba,
bazı konulardada çok acil yardımınıza ihtiyacım var. bir firmanın tasarım bölümünde stajyer olarak çalışıyorum.
  1. Benden 3 tonlu bir baskıyı tek film de çalışmamı istediler ama nasıl yapacağımı anlamadım. baskıda siyah füme ve açık gri renkler var.eklediğim resimdekine benzer renklerde bir çalışma.
  2. sorum çalışmaları bitmap yaparken açık renkleri nasıl bitmap yapabilirim. mesela beyazı. ben mecburen beyazı önce koyu bir renk yapıyorum sonra bitmap yapıyorum.
  3. sorum; hazırlamam gereken bir çalışmada kırmızı ve pembe renk var. pembe olan kısmı kırmızı üzerinden tram al dediler. onuda bilmiyorum.
  4. sorum da; gradient bir çalışmayı filme gönderirken nasıl göndermem gerekiyor.

kusura bakmayın çok fazla soru oldu ama çalıştığım yerde sadece yapmamı istiyorlar. göstermiyorlar. internetteki derslerde de bulamadım.

yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

futurist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

futurist

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 27-12-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
nede olsa stajyer çalışıyormuşsun. buda zaten bilgili olmadığını biliyorlar demektir. onlardan biraz daha ayrıntılı bilgi iste nasıl yapacağım de kısaca söylesinler.
şahsen söylediklerini anlamadım yada bilmiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-12-2013 #3
1.3 tonlu baskı olan çalışmanızı photoshop-image-mod-grayscale olarak kaydedin...
2. sorunuzu anlayamadım...
3.kırmızı renginizin tintiyle pembeyi yakalamalısınız...
4.gradient için özel bir şey yapmanıza gerek yok...
Bu mesajdan alıntı yap
wwlife isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwlife

Grafiker / Ankara

Alt 27-12-2013 #4
Tam olarka anlamasam da anladığım kadarı ile:
1- Bu siyah beyaz bir tasarım sanırım. Çalışmayı Photoshop'ta Image-Mode-Grayscale yapman gerekli. Bu şekilde sadece 1 kalıpta (Siyah) olarak işi bastırabilirsin. Eğer tasarımda yazılar mevcutsa onlar da siyah veya siyahın tonları olmak zorunda.(Şekil1)
2-Burada VEKTÖR bir tasarım var sanırım. Vektörel bir çalışmada bu işlemi yapacaksan %100 siyah veya siyahın tonlarını kullanmak gerekli.
3- Yine burada çalışman VEKTÖR ise renk olarak pantone kullanmak gerkli. Pantone renk kullanıp açık olarak kullanacağın yerleri aynı rengin tramı olarak kullanman gerekli. (Hangi programı kullanıyorsun bilemiyorum ama) Vektör değilse de photoshopta pantone renk kullanmı ile ilgili - tram kullanımı- videolar var onlara bakabilirsin.
4- Farklı bir yol izlemene gerk yok. pdf olarak gönderebilirsin. Veya matbaa ne formatta istiyorsa. Diğer gönderme şekillerinden farklı şeyler yapmana gerek yok. -Ustalar kızmasın tabiki basılacak kağıt cns ve türüne göre bi sürü değerde ayarlamalar yaplabilir -Ink değerleri vs gibi- Ancak arkadaşın soru sorma durumuna göre seviyesi itibarı ile cevap vermeye çalıştım.

Umarım faydalı olmuştır.
Bu mesajdan alıntı yap
missbeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

missbeee

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 27-12-2013 #5
cevaplarınız için teşekkürler. stajyer olmama rağmen pek yardımcı olmuyorlar. sadece yapmam gereken işi verip sonrasında üzerinde onlar düzenleme yapıyorlar.

photoshop kullanıyorum. yazdıklarınız üzerinden uygulama yapmaya çalışacağım. umarım yapabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap