300 dpi kaydedemiyorum !

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - 300 dpi kaydedemiyorum ! Sponsorlu Bağlantılar Öncelikle herkese merhaba.Ben ilustratorda bişey çizdim.Dışa aktardan psd formatinda kaydetmek istiyorum.Ama 150 ve 72 dpiylerde kaydedebilirken 300 dpi şeklinde kaydedemiyorum.Böyel bir hata veriyor Umarım yardımcı olurusunuz.İyi forumlar....

300 dpi kaydedemiyorum !
walle isimli Üye şimdilik offline konumundadır

walle

Öğrenci (Diğer) / Bitlis

300 dpi kaydedemiyorum !

Alt 24-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle herkese merhaba.Ben ilustratorda bişey çizdim.Dışa aktardan psd formatinda kaydetmek istiyorum.Ama 150 ve 72 dpiylerde kaydedebilirken 300 dpi şeklinde kaydedemiyorum.Böyel bir hata veriyor

300 dpi kaydedemiyorum !

Umarım yardımcı olurusunuz.İyi forumlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 24-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Psd yerine Tiff kaydedebilirsin. İllaki Photoshopta açmak istiyorsan çalışmanı eps kaydet, Photoshop'ta open ile aç olsun bitsin300 dpi kaydedemiyorum !
Bu mesajdan alıntı yap

walle

Öğrenci (Diğer) / Bitlis

Alt 25-12-2011 #3
Saolun teşekkür ederim.Ben ilüstratorde bunu iki layer halinde çalıştım.Photoshoptada iki layer halinde nasıl açabilirim.

İyi forumlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 25-12-2011 #4
ram yiyebilecek ne varsa herşeyi kapatın. Aynı sorunu bende ps de yaşıyorum bazen , genelde jpedg şeklinde kaydederken oluyor hiç psd kaydederken bu sorunu almadım.
Ekranınızın sağ alt bölümünde ne varsa kapatın bu ram kullanımızı azaltır.

Eps olarak kaydedersen photoshop katmanları düzleştirir açarken ama katmanlarla işim olmayacak düz bir şekilde açılsın diyosan eps ve pdf mantıklı bi seçim olur.Bu formatlarda kaydederken fazla ram a ihtiyaç duymayacaktır diye düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap

walle

Öğrenci (Diğer) / Bitlis

Alt 25-12-2011 #5
Yorumunu< için çok teşekkürler.Ama ben katmanlı kaydetmek istiyorum onu nasıl yapabiliriz?Bi yardım ederseniz 300 dpi kaydedemiyorum !
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 25-12-2011 #6
Yorumunu< için çok teşekkürler.Ama ben katmanlı kaydetmek istiyorum onu nasıl yapabiliriz?Bi yardım ederseniz 300 dpi kaydedemiyorum !
Sizin için en kolay yöntem 4 gb ramı olan bi pc de bu işi halletmeniz 300 dpi kaydedemiyorum !
Bu mesajdan alıntı yap

walle

Öğrenci (Diğer) / Bitlis

Alt 25-12-2011 #7
Sizin için en kolay yöntem 4 gb ramı olan bi pc de bu işi halletmeniz 300 dpi kaydedemiyorum !
300 dpi kaydedemiyorum !rofl: öyle galiba 300 dpi kaydedemiyorum !
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 26-12-2011 #8
300 dpi kaydedemiyorum !rofl: öyle galiba 300 dpi kaydedemiyorum !
Tabiki öyle değil300 dpi kaydedemiyorum ! Ram ile alakalı değil. Yapman gereken sadece export > Photoshop (PSD) olarak kaydetmek ve çalışmanı Photoshopta açmak.
Bu mesajdan alıntı yap

walle

Öğrenci (Diğer) / Bitlis

Alt 26-12-2011 #9
Denedim ama istediğim gibi katmanlı olmuyor.Neyse 300 dpi kaydedemiyorum !.Hepinize yorumlarınız için çok teşekkürler.

İYi çalışmalar , iyi forumlar.
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 27-12-2011 #10
Denedim ama istediğim gibi katmanlı olmuyor.Neyse 300 dpi kaydedemiyorum !.Hepinize yorumlarınız için çok teşekkürler.

İYi çalışmalar , iyi forumlar.
Export > Photoshop PSD kaydedince nasıl istediğin gibi katmanlı olmuyor anlamadım?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları