300 dpi tasarım nasıl yapılır?

Illustrator - 300 dpi tasarım nasıl yapılır? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar yapacağım logo tasarımını A4 kağıt üzerine (2,5x2,5 cm ve 17x17 cm olarak) basılı 300dpi jpg ve CD program dosyası olarak hazırlamam gerekiyor fakat bu konuda acemiyim özellikle ...

kutlukkk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kutlukkk

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Dosya23

Alt 21-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar yapacağım logo tasarımını A4 kağıt üzerine (2,5x2,5 cm ve 17x17 cm olarak) basılı 300dpi jpg ve CD program dosyası olarak hazırlamam gerekiyor fakat bu konuda acemiyim özellikle de dpi konusunda,forumda bir sürü konuya baktım fakat işin içinden çıkamadım.Dpi ayarlamasını nasıl yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 21-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Konuyu Illustratörde açtığına göre, sanırım vektörel olarak çalışacaksın.
Illustratörde yeni bir sayfa açmak istediğinde sana ADVANCED bölümünde özelliklerin sorar orada 300 Dpi bölümünü seçersen sayfan 300 Dpi olarak açılır.

Ayrıca yaptığın logoyu A4 bir sayfa içinde hazırlayıp çıkış alırsın. Sonra da logonu Pdf'e çevirip cd'ye kaydedersin.
Bu mesajdan alıntı yap

kutlukkk

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 21-05-2011 #3
Evet vektörel olarak çalışacağım yeni sayfa açtığımda advanced bölümünde raster effects kısmındaki 72,150 ve 300 ppi yi kastediyorsunuz sanırım değil mi bunların dpi den farklı olduğunu düşünmüştüm ben.
Bu mesajdan alıntı yap

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 21-05-2011 #4
Doğru o bölümü kastettim. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

kutlukkk

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 21-05-2011 #5
Neredeyse 3-4 gündür bununla uğraşıyordum, çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 21-05-2011 #6
rica ederim, kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Yavuz Mamaç isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yavuz Mamaç

Grafiker / İzmir

Alt 24-05-2011 #7
1) dpi ayarı niye gerekli ki sana logoyu zaten vektörel çizmedin mi?
2) pdf olarak kaydedersen dpi ayarlarıyla ilgili bir şey yapmana gerek yok.. baskıya alacak kişi istediği dpi ayarıyla açar...
3) ya yok ben işi sağlama alayım 300 dpi jpeg, tiff ya da her ne istiyorlarsa öyle göndereyim dersen export seçeneklerinde jpg tiff yapmak istediğinde zaten sana sorar "kaç dpi olsun" diye...
Bu mesajdan alıntı yap

kutlukkk

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 01-06-2011 #8
O problemi hallettim fakat şimdi de export hatasıyla karşılaşıyorum daha önceki çalışmamı export yaparken bir sorunla karşılaşmamıştım.
"Insufficient memory was available to complete the operation" diye hata veriyor ne yapmam gerekiyor şimdi?
Bu mesajdan alıntı yap