300 liraya kurumsal kimlik

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - 300 liraya kurumsal kimlik Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar; Forumda kendini çok bişey zanneden bi arkadaşın msn adresini ekleyerek kendisiyle ona free iş yaptıracakmışım gibi konuştım. Ve forumdan kendi nickim ile adını bilmiyorum dediğim biriyle ...

5million isimli Üye şimdilik offline konumundadır

5million

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 20-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar;

Forumda kendini çok bişey zanneden bi arkadaşın msn adresini ekleyerek kendisiyle ona free iş yaptıracakmışım gibi konuştım. Ve forumdan kendi nickim ile adını bilmiyorum dediğim biriyle konuştuğumu fiyat olarak 1500 civaı verdiklerini söyledim. Aynı şekilde ajanslarlada konuştuğumuzu ve onlarında 3000 5000 arası fiyat verdiklerini söyleyip neden bu kadar düşük fiyatlı çalıştığını sordum. Aldığım cevap bu iki nickname i olan arkadaş yani benim ve diğer arkadaşın hiç bişey bilmediği, bizim yaptığımız işlerin hazır olduğu internetten copy paste yapıldığı oldu. Dahası bu arkadaş kendisinde kalibrasyon cihazının olduğunu ve bunun bizde olmadığı için baskıda sorun çıkaracağını hiç bi işin zaman istenildiği gibi olmayacığını söyledi. ve biraz daha pazarlık yapsam 200 liraya bu işi yapacaktı eminim. Şimdi ben bu arkadaşı ifşa etmiyeceğim o zaten kendini biliyor o nedenle eğer isterse kendine bırakıyorum... Diyeceğim şu ki 15 senedir bu işi yaptığını söylüyor kimsenin kusura bakmaması gerektiğini söylüyor burda ki insanları baltalayarak prim yapmaya çalışıyor 15 senelik emeğinin hakkı bir kurumsal kimliği yapmak için logo dahil sadece 200 liramı? . Ve buraya koyulan görsellerin fotoğraf hali olmadığı için bu nedenle insanların deneyimsiz olduğunu söyleyebilmeyimi öğrendin 15 senede?. Sana yazıklar olsun diyorum sadece ayıptır senin yaptığın :S
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 20-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Freelance çalışma durumu bu işi 5 Tl yede; 115.ooo Tl ye de yapılabilecek çok açık bir platform. Kişinin ihtiyaçlarına veya o anki ruhuna göre yapılan standart bir fiyat tarifesi olmayan aslına bakarsan damara göre şerbet misali olabilecek bir konu..

Açıkça kendimden örnek verirsem bu forumdan 50 Tl'ye hazır JPG logoyu vektörel çizip yolladığımda oldu, 7.500 TL karakter çizimide, mayorka adalarından (ki bu en bombasıydı) sadece kurumsal kimlik ve 25.000 Tl bütçeli işin köşesinden döndüğümde oldu...

Sizin kafanızdaki fiyatlandırma nedir, piyasaya ne gibi işler yapıyorsunuz bilemiyorum ama bahsettiğiniz kişinin ruh halini atlıyorsunuz. Ama piyasa almış başını gitmiş saçmalayanda var işini bir şekilde rayına oturtanda..

Ha işin trajikomik kısmı kalibrasyon cihazı durumu..

Neyse..Sıkmayın canınızı...
Bu mesajdan alıntı yap