30mx3,7m tabela için photoshop çözünürlüğü ne olmalı

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - 30mx3,7m tabela için photoshop çözünürlüğü ne olmalı Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar, Photoshop kullanıyorum ama çok profesyonel değil. Yeni başladığım iş yerinin yeni şubesi için 30 metreye 3,7 metre bir tabela hazırlayacağım Photoshop kullanıyorum. 8g ram, core i5, ati ...

CanDemirel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CanDemirel

Bilg. Teknikeri / Adana

Alt 27-10-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar,

Photoshop kullanıyorum ama çok profesyonel değil. Yeni başladığım iş yerinin yeni şubesi için 30 metreye 3,7 metre bir tabela hazırlayacağım

Photoshop kullanıyorum. 8g ram, core i5, ati 7600lü laptop var.

Tabela 1. katta olacak. Bu tabela için Photoshopta, kalite bozulmadan, ama makinenin kaldıracağı çözünürlük ve dpi ne olmalı. Baskı alacak yerle görüştüm, çok sağlıklı bilgi veremediler.

Yoksa bu iş photoshopla olmaz mı, illa vektörel program mı lazım?

Yardımlarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ErsemErcil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ErsemErcil

Öğrenci (Grafik) / Yurtdışı

Alt 27-10-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bunu Photoshop'la yaparsan bilgisayarin patlayabilir fazla yaklasma 30mx3,7m tabela için photoshop çözünürlüğü ne olmalı
Illustrator'de yapman daha mantikli. Illustrator'de bile 30 metreye 3,7 metre boyutunda degilde ayni oranda daha ufak bir dosya acarak yapabilirsin. Mesela 30 cm x 3,7 cm.

Baskiyi yapacak yerle tekrar gorusmen daha da mantikli olur. Mesela tabelada fotograf veya vektorel olmayan birsey varsa bunun en az kac dpi oldugunu ogrenmen lazim. 700dpi ve ustu (bence) kurtarir gibi ama bunu gercekten ordan ogrenmen daha mantikli.
Bu mesajdan alıntı yap