360 Derece Fotoğraf

Fotoğraf Makineleri ve Donanımları - 360 Derece Fotoğraf ...

360 Derece Fotoğraf
Seceba isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seceba

Grafiker / İstanbul

360 Derece Fotoğraf

Alt 09-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba

İş için kullanmak amacıyla 360 derece çekim yapabileceğim bir fotoğraf makinası arıyorum. Fotoğrafçılık hakkımda pek bir bilgim olmadığından sizlerin görüşlerini almak istedim..

Şu tür fotoğraflar çekmek istiyorum;

Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

emre001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre001

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 11-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
D80 önerebilirim. Benden yapıyorum bu işi. Konica Minolta A2 Dimage kullanıyorum suan. (580 TL) Suan satıyorum gerçi ama Nikon eğer paran varsa gayet iyi bir tercih olacaktır
Bu mesajdan alıntı yap
ayh2ooo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayh2ooo

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 14-03-2010 #3
arkadaşım bu şekildeki fotoğraflara panoramik denir bildiğim kadarıyla illa panorama çekim yapan kamera almak zorunda deilsin bende şuan kamera yok ama nokia 5610 var onunla idare ediom 360 Derece Fotoğraf bunun için programlar örneğin iyi olanı Panoroma Marker 5 pro ama ben sana bunun bir alt sürümünü veriyorum crak yapman gerekli ben de parayla almadım ama tekrar bulamadım pro yu istersen ara

dosyalar rar dır rarın içindeki dosyayı panoroma marker 4 içine at değişsin mi die sonrunca ewtde bitti full sürüm panaroma marker 4 (5 den pek farkı yok)
Bu mesajdan alıntı yap
AhmetKUL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AhmetKUL

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2010 #4
panoramık resımlerı photoshop gayet ıyı bı sekılde bırlestırıyo yanı 1pc bıle ols benzerlk olması lazım fotoların arasında
Bu mesajdan alıntı yap
Tuning_Boy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tuning_Boy

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 10-04-2010 #5
evet photoshop ta da panorama yapabilirsin dersleri var internet de kolay zaten tabi uğraşmak istemeyenlerde ona özel fotoğraf makinesi alır...
Bu mesajdan alıntı yap
Cakirer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cakirer

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 19-07-2010 #6
nikonlarda panaromik çekim var mı ben d90 kullanıyorum malum ... onda panaromik yok..
Bu mesajdan alıntı yap
sefer16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sefer16

Webmaster / Bursa

Alt 26-07-2010 #7
ben bu işi yapıyorum şuanda önce fotoğrafları çekip sonra panorama maker ile birleştiriyorum kullandığım malzemeler;

Nikon D90
Nikon 10.5mm fisheye lens
Tripod
Nodal ninja (360 derece çekim kiti)
Bu mesajdan alıntı yap
krallls isimli Üye şimdilik offline konumundadır

krallls

Grafiker / Adana

360 çekim

Alt 16-08-2010 #8
ben bu işi yapıyorum şuanda önce fotoğrafları çekip sonra panorama maker ile birleştiriyorum kullandığım malzemeler;

Nikon D90
Tripod
Merhaba bu yaptığınız çalışma için nodal ninja kullanmamız zorunlumu bunu sağ ve sol 120 derece aşağı ve yukarı 180 derece açıya sahip bir lensle tripot üzerinde 3 kare panorama çekim yaparak çekemez miyiz?arkadaşlar bu iş için panorama özelliğine sahip önerebileceğiniz ekipman nedir. hangi lensi kullanmalı hangi makine panorama ve en iyi kaliteyi verir?
Bu mesajdan alıntı yap
yasarcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasarcan(32)

Eğitimci / Balıkesir

Alt 28-08-2010 #9

Nikon D90
Tripod
fisheye lens 180 dereceyide çektiği için sadece makinayı yatayda çevirip çekim yapmak yeterli mi?
Bu mesajdan alıntı yap
sefer16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sefer16

Webmaster / Bursa

Alt 07-10-2010 #10
nodal ninjayı kullanmamın sebebi her fotoğrafı aynı noktadan çekmesi makinayı yatay çeviripte çekebilirsin ama program birleştirirken zorluk çeker ve hatta bu uygulama başarısız olur...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları