3D Çalişma-C4D Plastik Sise Atık

Cinema 4D - 3D Çalişma-C4D Plastik Sise Atık ...

omerh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

omerh(37)

Grafiker / Kocaeli

Alt 25-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Merhaba. ÇENESUYU firması için C4D de yaptığım atık plastik şişe ve afişi için 3D çalışmam yorumlarınıza açık....

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

onruynk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onruynk

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 25-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tasarımlarınız göze hoş geliyor, elinize sağlık..

Ben marketten su alırken markasından öte şişenin tasarımına, elime oturup oturamamasına ve taşınılabilirliğine bakıyorum.
Bi çok farklı markanın şişelerinin üretildiği maddenin yapıları genelde farklı oluyor. Kimisi çok ince kimisi çok sert felan.. Hatta bazı şişeler var, reyona konulduğunda zemine pek oturmuyor. Kimi büyük hacimli şişelerin üretildiği maddenin yapısı öyleki; en ufak darbede patlamaya meyilli.
Mesela bi gün; bakkaldan 2,5 litre gazoz alıp dönerken, poşet yolda delinip yaklaşık 20-30 cm den yer düşdüğünde patlamışdı.

Her şişenin ayrı özelliği vardır tabi. Siz tasarıma başlamadan önce firmanın bu yönde direktifleri oldu mu ?..
Bu mesajdan alıntı yap

omerh(37)

Grafiker / Kocaeli

Alt 25-03-2011 #3
Tasarımlarınız göze hoş geliyor, elinize sağlık..

Ben marketten su alırken markasından öte şişenin tasarımına, elime oturup oturamamasına ve taşınılabilirliğine bakıyorum.
Bi çok farklı markanın şişelerinin üretildiği maddenin yapıları genelde farklı oluyor. Kimisi çok ince kimisi çok sert felan.. Hatta bazı şişeler var, reyona konulduğunda zemine pek oturmuyor. Kimi büyük hacimli şişelerin üretildiği maddenin yapısı öyleki; en ufak darbede patlamaya meyilli.
Mesela bi gün; bakkaldan 2,5 litre gazoz alıp dönerken, poşet yolda delinip yaklaşık 20-30 cm den yer düşdüğünde patlamışdı.

Her şişenin ayrı özelliği vardır tabi. Siz tasarıma başlamadan önce firmanın bu yönde direktifleri oldu mu ?..
yorumunuz için teşekkürler...
Mevcutta firma bu şişeleri zaten üretiyor. Benim yaptığım sadece atık plastik şişe toplayalacaklarmış ve bunlarala ilgili afiş çalışması için bu şişeleri 3D de yaptım. ÇENESUYU için yapılmış bir iş ama farkettiyseniz başka şişeler de var.
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2011 #4
3d programlarını bilmem, yorum yapmak haddim değil zaten ama firmanın ismine takıldım.
Çene suyuda nedir allah aşkına 3D Çalişma-C4D Plastik Sise Atık
Bu mesajdan alıntı yap

omerh(37)

Grafiker / Kocaeli

Alt 25-03-2011 #5
3d programlarını bilmem, yorum yapmak haddim değil zaten ama firmanın ismine takıldım.
Çene suyuda nedir allah aşkına 3D Çalişma-C4D Plastik Sise Atık
Mrb;

Çenesuyu hakkında size bilgi gönderiyorum....

Çenesuyu 1860‘lı yıllarda lezzetiyle şairlerin mısralarına konu olmuş,adı İzmit ‘ le özleşmiş tarihi ve şifalı bir su…

1863 yılında sultan Abdülaziz tarafından İzmit ‘te yaptırılan Kasrı Hümayun’un en önemli bölümlerinden biriside saat kulesi yanındaki taç kapısıdır.Bu kapının üzerinde bulunan kitabede İzmit’li şair Savfet tarafından yazılmış 22 dizelik kaside bulunmaktadır. Çenesuyu, yıllarca kaynağından şehir merkezlerine merkep ve katır sırtlarında taşınmıştır. Çenesuyu bu kasidede lezzetiyle kendisine yer bulmuş ve Osmanlı Saray Sofralarına kadar girmiştir.

Atatürk'ün suyu içmesinden sonra adını verdiği Tarihi Sudur...
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2011 #6
bilgi için teşekkürler 3D Çalişma-C4D Plastik Sise Atık
Bu mesajdan alıntı yap

omerh(37)

Grafiker / Kocaeli

Alt 25-03-2011 #7
bilgi için teşekkürler 3D Çalişma-C4D Plastik Sise Atık
rica ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
onruynk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onruynk

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 25-03-2011 #8
cevap için teşekkürler..
Peki siz orjinal bir şişeyi elinize aldığınızda nasıl bunu 3d ye aktarıyorsunuz ?
yani nasıl ölçüp biçip, ölçeklendirip, rengini, dokusunu verip yapıyorsunuz.
Bunlar göz kararı felan mı yapılıyor yoksa ölçüleri var mı ?..
Bu mesajdan alıntı yap

omerh(37)

Grafiker / Kocaeli

Alt 26-03-2011 #9
cevap için teşekkürler..
Peki siz orjinal bir şişeyi elinize aldığınızda nasıl bunu 3d ye aktarıyorsunuz ?
yani nasıl ölçüp biçip, ölçeklendirip, rengini, dokusunu verip yapıyorsunuz.
Bunlar göz kararı felan mı yapılıyor yoksa ölçüleri var mı ?..
Logo çizergibi düşün. birie bir çekilmiş fotosu üzerinden çizimi yapıldıktan sonra boyutlandırılıyor. önce şekilini birebir çıkarmadan boyut kazandırlmıyor. daha sonra da kaplamaları yapılıyor. ışık felan hepsi sonra render alırken... umarım izah edebilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap
aliyimben isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aliyimben

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 26-03-2011 #10
erikli şişesini karakalemle bi proje için tam olarak 250 kere çizmiş biri olarak bu çalışmayı gördüğümde tebessüm oluşturdu bana =) 3d ye geçtiğimde yapmak istemediğim tek tasarım su şişesi olacaktır. fakat çalışmalarınız gayet keyifli.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları