3d Maks'ı öğrenmek bana fayda sağlar mı?

3D Studio Max - 3d Maks'ı öğrenmek bana fayda sağlar mı? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar size bir sorum olacak. Okulumda dergi ,bülten gibi çalışmaları Corel'de yapıyorum. İşimi hallediyorum yani. Ama içimde 3d Maks programını öğrenmek için müthiş bir istek var. Bu program ...

ALİ KARAKAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ALİ KARAKAN

Eğitimci / Şanlı urfa

Alt 16-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar size bir sorum olacak. Okulumda dergi ,bülten gibi çalışmaları Corel'de yapıyorum. İşimi hallediyorum yani. Ama içimde 3d Maks programını öğrenmek için müthiş bir istek var. Bu program bana ne katar? Ayrıca öğrenmesi zor bir program mı? Bilgisayar öğretmeni arkadaşım:" Hocam boşver, programın yazılımına gitmek lazım, kodlarla iş yapıyorsun bu programda. Çok zor boşuna vakit kaybetme." diyerek şevkimi kırdı. Gerçeketen öyle mi? sizlerden bu konuda cevap bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tüm Bilgisayar Programları İnsanlar için Yapılmıştır
Programlar, Yapılmak İstenen Her Neyse Bunu Kolaylaştırmaya Yarar
Hiç Bir Program Zor Değildir aksine her yeni versiyon yeni bir kolaylık getirir, Sadece Yapmak İstediğiniz Şey Her Neyse
Onu Bilmeniz Gerekir.
Eğer Ne Yapacağınız Hakkında Bir Fikriniz Yoksa, Tüm Programlar Size Zor ve Anlamsız Gelecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
huseyinnss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

huseyinnss

Grafiker / Ankara

Alt 16-07-2009 #3
3D Max evet zordur arkadaşım ama içinde istek varsa öğren tabiki insanların söylediklerine göre yaşamıyoruz.Artık internette max ile ilgili dersler bilgiler mevcut hala içinizde istek varsa hiç durmayın.Yılmayın pes etmeyin yardım istemekten sormakten çekinmeyin.Ayrıca max te arkadaşınızın dediği gibi kodlarla ilgili birşey yok 3boyutlu bir programdır sitedeki çalışmaları incelerseniz anlarsınız şimdiden kolay gelsin...3d Maks'ı öğrenmek bana fayda sağlar mı?
Bu mesajdan alıntı yap

ALİ KARAKAN

Eğitimci / Şanlı urfa

Alt 16-07-2009 #4
3D Max evet zordur arkadaşım ama içinde istek varsa öğren tabiki insanların söylediklerine göre yaşamıyoruz.Artık internette max ile ilgili dersler bilgiler mevcut hala içinizde istek varsa hiç durmayın.Yılmayın pes etmeyin yardım istemekten sormakten çekinmeyin.Ayrıca max te arkadaşınızın dediği gibi kodlarla ilgili birşey yok 3boyutlu bir programdır sitedeki çalışmaları incelerseniz anlarsınız şimdiden kolay gelsin...3d Maks'ı öğrenmek bana fayda sağlar mı?
Arkadaşım çok teşekkür ederim desteğin için. Duymak istediğim bir cevaptı bu.
Bu mesajdan alıntı yap
huseyinnss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

huseyinnss

Grafiker / Ankara

Alt 16-07-2009 #5
Önemli değil hocam özelden msn adresinizi yazarsanız bildiğim kadariyla yardımcı olmaya çalışıırm.3d Maks'ı öğrenmek bana fayda sağlar mı?
Bu mesajdan alıntı yap

ALİ KARAKAN

Eğitimci / Şanlı urfa

Alt 16-07-2009 #6
Bu programı indirmeye çalışıyorum ama çok uzun sürüyor Hüseyin kardeş. Daha kolay ulaşabileceğimiz bir yol yok mu?
Bu mesajdan alıntı yap
SensizLik11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SensizLik11

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-07-2009 #7
Dünyanin En Cok kullanilan Programi Hayal Edebildigin Herseyi Yapabiliyosun. Yeni Bi Program Gordugun icin Zor Gelebilir Ama Kodlardan ve Grafikden Daha Kolaydir Buna Garanti Verebilirim. Biraz Sabirli Olman Yeterli . "İsime Yararmi?" ; Paint bile ise Yarar (: Ögrendikden Sonra ..
Bu mesajdan alıntı yap

ALİ KARAKAN

Eğitimci / Şanlı urfa

Alt 16-07-2009 #8
Dünyanin En Cok kullanilan Programi Hayal Edebildigin Herseyi Yapabiliyosun. Yeni Bi Program Gordugun icin Zor Gelebilir Ama Kodlardan ve Grafikden Daha Kolaydir Buna Garanti Verebilirim. Biraz Sabirli Olman Yeterli . "İsime Yararmi?" ; Paint bile ise Yarar (: Ögrendikden Sonra ..
Hocam teşekkür ederim. Coreli kullandığım için bazı terimler tanıdık geliyor. Bir kaç da ders izlemiştim, kolay gibi geldi. İnşallah dediğiniz gibi kolayca öğrenirim.
Bu mesajdan alıntı yap
cglrtrl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cglrtrl

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 22-07-2009 #9
3ds max, öğrenmesi ve kullanması en kolay programlardan biridir. Bu yüzden insanlar tarafından çok tercih edilir. Çok zor bir program değil, çok kapsamlı bir programdır. İnsanlar bu iki kavramı birbirine karıştırıyor sanırım. Sadece biraz sabır ve sıkı çalışma gerektirir. Ayrıca max' te arkadaşınızın dediği gibi herşey kodlarla yapılmıyor. Evet max'in kendi dili var: MAXScript. Ama her çalışmanızda bu dili kullanmanıza gerek yok. Daha çok animasyon alanında iş yapanlar kullanır MAXScript'i. Zor bir dil değildir. Zaten öğrendiğinizde çok ufak kodları kullanarak bile çalışmanıza nasıl hız kazandırdığınızı göreceksiniz. Benim naçizane fikrim budur. İyi günler diliyorum..
Bu mesajdan alıntı yap

ALİ KARAKAN

Eğitimci / Şanlı urfa

Alt 23-07-2009 #10
3ds max, öğrenmesi ve kullanması en kolay programlardan biridir. Bu yüzden insanlar tarafından çok tercih edilir. Çok zor bir program değil, çok kapsamlı bir programdır. İnsanlar bu iki kavramı birbirine karıştırıyor sanırım. Sadece biraz sabır ve sıkı çalışma gerektirir. Ayrıca max' te arkadaşınızın dediği gibi herşey kodlarla yapılmıyor. Evet max'in kendi dili var: MAXScript. Ama her çalışmanızda bu dili kullanmanıza gerek yok. Daha çok animasyon alanında iş yapanlar kullanır MAXScript'i. Zor bir dil değildir. Zaten öğrendiğinizde çok ufak kodları kullanarak bile çalışmanıza nasıl hız kazandırdığınızı göreceksiniz. Benim naçizane fikrim budur. İyi günler diliyorum..
Teşekkür ederim destekleriniz için.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları