3d max basit bir sorun yardım edin:(

3D Studio Max - 3d max basit bir sorun yardım edin:( ...

ademerock isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ademerock

Öğrenci (Grafik) / Gaziantep

Alt 25-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar 3d max'e yeni başladım sorun şu ki ayarlarda oynama yaptım yanlışlıkla ve ok ayarları bozuldu bunu normale nasıl alırım geri 3d max basit bir sorun yardım edin:(((3d max basit bir sorun yardım edin:(
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ademerock

Alt 25-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
3d max basit bir sorun yardım edin:(3d max basit bir sorun yardım edin:(
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-02-2012 #3
3Dsmax ile çalışırken, klavyeden yanlışlıkla bazı tuşlara basıp max’in viewport’larında bazı özellikleri devredışı bırakabiliyoruz.Sahnedeki nesneleri hareket ettirdiğimiz yön okları (Axis tripot) özelliğini devredışı bıraktıysanız sahnedeki objeleri hareket ettiremez ve doğal olarak move, rotate, scale gibi özellikleri kullanamazsınız.Sorunu çözmek için
  • Klavyeden “X” tuşuna basmanız yeterli 3d max basit bir sorun yardım edin:( yada
  • Menü / Customize / Preference / Gizmos / Transform Gizmos ON‘ u işaretleyin.
Yine bu pencereden Axis tripot’un büyüklüğünü küçüklüğünü diğer gelişmiş ayarlarını değiştirebilirsiniz…
Bu konuyla ilgili olarak diğer bir ipucu da eğer sahnedeki objeler hareket etmiyorsa büyük ihtimalle klavyeden space tuşuna basmışsınızdır.Selection lock toggle 3d max basit bir sorun yardım edin:( seçili objeleri kilitler ve hareket etmesini engeller.Max programının alt kısmında yer alır.Space tuşuna bir kez basarak aktif edilir ve tekrar basılınca deaktif edilir.

Alıntı 3d max basit bir sorun yardım edin:( (yılma, devam et çok faydasını göreceksin)
Bu mesajdan alıntı yap

ademerock

Alt 25-02-2012 #4
Ve işte şans senin tabela tasarımlarını gördükten sonra başladım 3d max'e başladığım ilk anda sorunumu sen çözdün Teşekkürler Abi 3d max basit bir sorun yardım edin:()) Birde Şöyle sorunum var tr3de'de ki ders setini indirdim orada kullanılan sürümle benimkisi farklı çok sıkıntı yaşarmıyım bn 2012 Kullanıyorum kaldırıp yenisini kurayım Mı?
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-02-2012 #5
Ve işte şans senin tabela tasarımlarını gördükten sonra başladım 3d max'e başladığım ilk anda sorunumu sen çözdün Teşekkürler Abi 3d max basit bir sorun yardım edin:())
Birgün amacıma ulaşacağımı biliyordum... bir kişi bir kişidir. Ne mutlu bana.

Birde Şöyle sorunum var tr3de'de ki ders setini indirdim orada kullanılan sürümle benimkisi farklı çok sıkıntı yaşarmıyım bn 2012 Kullanıyorum kaldırıp yenisini kurayım Mı?
Ben max2012 iyice sorunları çözülene kadar, max2009 kullanmaya karar verdim.
Bence dersi görterilen versiyonla çalış.
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 25-02-2012 #6
Birgün amacıma ulaşacağımı biliyordum... bir kişi bir kişidir. Ne mutlu bana.

Ben max2012 iyice sorunları çözülene kadar, max2009 kullanmaya karar verdim.
Bence dersi görterilen versiyonla çalış.
Faydalı olmak adına, teşekkürler Şener dostum...
Bu mesajdan alıntı yap