3D nasıl başlamalı?

3D Studio Max - 3D nasıl başlamalı? ...

3D nasıl başlamalı?
igoala isimli Üye şimdilik offline konumundadır

igoala

Öğrenci (Diğer) / Bursa

3D nasıl başlamalı?

Alt 04-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar
3d max programını tanımayan ama neler yapıldıını bililen animasyon hayranı olarak, 3d için uzun yıllar gerektiğini tahmin edebiliyorum.
Bu konuda kaynaklar yeterli olabilir mi ya da kurs mu almak gerekli?
Verilen kurs eğitimi yeterince tatmin edici mi? Kısaca sorum;
Nereden başlamak gerek?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

h.salma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

h.salma(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
herhangi bir program bilginiz var mı yoksa sıfırdan mı başlayacaksınız?

Vektörel çizim konusunda tecrübeniz varsa daha kolay öğrenirsiniz ama kolay demem sizi yanıltmasın, sizin de dediğiniz gibi uzuuuun zaman uğraşmak gerekir. Ben bir yıldır kullanıyorum ama hala hiçbirşey bilmiyorum.
Benim size tavsiyem kursa gidip temel bilgiyi almanız, sonra da kendinizi geliştirmenizdir. Üstadlar ne der bilemem. Saygılarla...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 05-11-2007 #3
Sabrın ve iraden varsa başla, tam anlamıyla biliyorum diyebilmen için yaklaşık 1 yıllık bir çalışmayı göze almalısın.
Diğer programlar gibi tek veya bir iki işlem yaparak sonuç alabileceğin bir program değil. Nerdeyse programlama yapar gibi planlı ve dikkatli olmak zorundasın. Başlamak için MAX in içinde bulunan öğreticiyi kullanabilirsin. Gayet basit ve faydalı olduğunu söyleyebilirim.

Modelleme kısmı kısmen kolay gelicektir ama sakın aldanma, olayın öldürücü kısmı ışık ve materyal.

Şimdiden kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
memed isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memed(32)

Hiç Biri / İzmir

Alt 21-11-2007 #4
bence kursada gitmeden önce kendini internetten geliştirmeye bak çünkü orada bile zorlanabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
flyman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

flyman

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 22-11-2007 #5
bence kursada gitmeden önce kendini internetten geliştirmeye bak çünkü orada bile zorlanabilirsin. bende önce internetten öğrenmeye çalıştım ama internette verilen baştan sona bir konu yok sadece belirli konularda dersler var oda kafa karıştırır insan nerden başlayacağını bilemez ve benim çıkmaza girer pes edersin 3D nasıl başlamalı? bulunduğum ilde malesef bu dersi veren bi kursta yok
Bu mesajdan alıntı yap
memed isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memed(32)

Hiç Biri / İzmir

Alt 24-11-2007 #6
internette 3ds max ile ilgili ekitaplar ve çok güzel video anlatımları var ama link vermek yasak ilgilenen bana özel mesaj atsın
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-11-2007 #7
arkadaşlar bu rpc ler nasıl yüklenior.max 7 kullanıorum yardım edermisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
ozzy*** isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozzy***

Grafiker / Konya

Alt 09-01-2008 #8
Sanırım önce proğramı yüklemek lazım bende merak ediyom ama yoğunLuktan kurup inceleyemedim =D
Bu mesajdan alıntı yap
tedirgin.cocuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tedirgin.cocuk(31)

Grafiker / Adana

Alt 11-01-2008 #9
Mrb ben Nurdan. Bende 3ds max öğrenmeyi çok istiyorum ama çalıştığım için kurs almam olanaksız. Nasıl başlayacağımıda bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim....
Bu mesajdan alıntı yap
hondarslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hondarslan(33)

Grafiker / Bursa

Alt 11-01-2008 #10
ben kitabını aldım eğitim cd'leri edindim (türkçe) şimdi de bu işi profesyonel yapan bulunduğum şehirde üstad tabir edilen birinin yanında işten arda kalan zamanlarımda (akşamları) hem ders hem yardım almaya başlayacağım yakın bir zamanda animasyonu biraz biraz öğrendim gibi televizyondaki animasyoncu arkadaştan inşallah daha detaylısını eğitim cd'lerini de bi şekilde ulaştırabilirim isteyenlere ben konyadayım ama amaç öğrenmekse postalayabilirim 8 kadar cd var
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
3d nasil baslamali, ilk adm ne