3dmax için ultrabook mu leptop mu?

3D Studio Max - 3dmax için ultrabook mu leptop mu? Sponsorlu Bağlantılar mimarlık 1. sınıf öğrencisiyim. şuan 3dmax öğreniyorum ve kullandığım leptop yetersiz kalıyor. 3dmax autocad gibi programlar kullanmak için leptop almayı düşünüyorum. Ultrabook almamın ne gibi bi faydası yada ...

yildizimyildiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yildizimyildiz

Grafiker / Bursa

Alt 12-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mimarlık 1. sınıf öğrencisiyim. şuan 3dmax öğreniyorum ve kullandığım leptop yetersiz kalıyor. 3dmax autocad gibi programlar kullanmak için leptop almayı düşünüyorum. Ultrabook almamın ne gibi bi faydası yada zararı olur?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ozcann isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozcann

Grafiker / İstanbul

Alt 14-04-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bana kalırsa hiç biri deskop pcden daha fazla verim alırsın
Bu mesajdan alıntı yap
Imperatore34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 16-04-2012 #3
İkisini de orta kaliteli render'larla bir süre sonra anakarttan duman gelmek suretiyle yakarsın =)

Sağlam bir Ekran kartı (NVIDIA Chipsetli özellikle, ATI'de 3Dmax tutarsızlık yapabiliyor), Sağlam Belleği ve Sağlam işlemcisi (Intel olması tavsiye; AMD gibi işlemcilerde 3Dmax Tutarsızlık yapabiliyor) olan bir PC'den başka bir alternatifin yok. (Saydığım özelliklere sahip 7-8 Milyarlık Laptop hariç tabi, Ama yine Ek soğutucu desteği şart)
Bu mesajdan alıntı yap
drawsever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drawsever(41)

Hiç Biri / Mersin

Alt 18-04-2012 #4
ben 3D çalışmalarını masaüstü pc'de yapıyorum. zira 19 inç monitör bana bu açıdan kolaylık sağlıyor. max ile çalışılacakken illa laptop kullanılacak diye bir kural yok. donanım sağlam olduktan sonra ha masaüstü olmuş, ha laptop olmuş fark etmez. 3D çalışmalarda her donanım önemlidir, ama render sürecinde kuşkusuz yüksek miktarda ram, hız açısından en önemli donanımdır.
Bu mesajdan alıntı yap