3DMAX Krom yazı problemi!

3D Studio Max - 3DMAX Krom yazı problemi! Sponsorlu Bağlantılar Krom endirekt aydınlatmalı harf yapmaya çalışıyorum, ekteki görsel istediğim gibi aslında ama daha çok plexi kutu harfe benzedi. Nasıl tam aynalı krom etkisi oluşturabilirim? Nerede yanlış yapıyorum, tavsiyede ...

Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 19-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Krom endirekt aydınlatmalı harf yapmaya çalışıyorum, ekteki görsel istediğim gibi aslında ama daha çok plexi kutu harfe benzedi. Nasıl tam aynalı krom etkisi oluşturabilirim? Nerede yanlış yapıyorum, tavsiyede bulunabilecek arkadaşlarımız var mı?

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bobmarley1910 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bobmarley1910

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar

Krom endirekt aydınlatmalı harf yapmaya çalışıyorum, ekteki görsel istediğim gibi aslında ama daha çok plexi kutu harfe benzedi. Nasıl tam aynalı krom etkisi oluşturabilirim? Nerede yanlış yapıyorum, tavsiyede bulunabilecek arkadaşlarımız var mı?

Teşekkürler.
mental ray in içindeki glow tekniğiyle bunu yapabilirsin .. render mental ray !!
Bu mesajdan alıntı yap

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 19-07-2011 #3

Benim istediğim tam anlamıyla bu aslında. Vray ile yapamam mı? Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

bobmarley1910

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-07-2011 #4

Benim istediğim tam anlamıyla bu aslında. Vray ile yapamam mı? Teşekkürler
yapabilirsin tabiki...
Bu mesajdan alıntı yap

bobmarley1910

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-07-2011 #5
ahşap üzerindeki text'in kaplamalarını istenilen şekilde yaparsan bu işin içinden çıkarsın... anladığım kadarıyla senin sorunun kaplamayla ilgili...
Bu mesajdan alıntı yap
drawsever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drawsever(41)

Hiç Biri / Mersin

Alt 23-07-2011 #6
nasıl bir materyal kullandığınızı bilemiyorum ama metallerde gerçekçi görünüm almak öncelikle ışık ardından da render ayarları ile alakalı bir konudur. en kaliteli materyali bile kullansanız, sahnede kullandığınız ışık ve render motorunuz uygun ayarlara sahip değilse istediğiniz sonucu alamazsınız.

Not: Vray ile gayet güzel yapabilirsiniz. Vray bu iş için var zaten..
Bu mesajdan alıntı yap

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 25-07-2011 #7

en son bunu yapabildim
Bu mesajdan alıntı yap
drawsever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drawsever(41)

Hiç Biri / Mersin

Alt 25-07-2011 #8
sahnede ışık olarak ne kullandığınızı, hangi motorda render aldığınızı söyleyebilirseniz, ona göre tavsiyelerde bulunabiliriz.
mesela basit bir öneri, eğer render işlemini vray'de yapıyorsanız, sahneye vray light ekleyin.

ışığın önemini en basit şekilde şöyle anlatayım size; kendinizi gece yarısı ya da alacakaranlıkta bir ormanda düşleyin. etrafınızda binbir çeşit çiçek, rengarenk bir doğa mevcut olacaktır. ancak akşam olduğu için ışık olmayacak, dolayısı ile bu muhteşem renklerin hiçbirini göremeyeceksiniz. ya da gördüğünüz, seçebildiğiniz çiçeklerdeki renkler gerçek bir gün ışığında gördükleriniz gibi olmayacak.

3d programlarında modelleme ayrı bir iş, ışık ayarları ve render ayarları ise apayrı bir iş. abartılı gelebilir belki ama render motorlarını tüm fonksiyonlarıyla öğrenmek için max'i öğrendiğiniz kadar zaman harcayabilirsiniz.

ayrıca masada kullandığınız kaplamada uvw kullanın. sahnede özellikle yuvarlak hatlı nesneler çoğunluktaysa mutlaka hdr kullanın. gerçekçiliği önemli ölçüde artırdığını göreceksiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 25-07-2011 #9
vray light değil de target spot kullanmışım.

HDRI hakkında çok değil hiç bilgiye sahip değilim. Öğreneceğim İnşAllah. Render ayarları çok ayrı bir dünya farkındayım yolun başındayım ama ilk programı açıpta ekranın bir oyana bir bu yana gittiğini çizdiğim bir şeyin nerde olduğunu bulamadığım zamanlarımı hatırlayınca iyi yol katettim 3DMAX Krom yazı problemi! İlginiz için çok teşekkür ederim, deneyimlerinizden faydalanmak beni mutlu eder

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap