3ds max menü sorunu

3D Studio Max - 3ds max menü sorunu Sponsorlu Bağlantılar ingilizce özürlü olduğum için tam adını yazamıcam max te yukarıda move rotate falan olan menü neye basyıtsam kayboldu arkadaşlar.nereden geri getirebilirim ????photoshop ta window dan/tools yapınca geri geliyodu ...

3ds max menü sorunu
marduk23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

marduk23

Grafiker / İstanbul

3ds max menü sorunu

Alt 13-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ingilizce özürlü olduğum için tam adını yazamıcam max te yukarıda move rotate falan olan menü neye basyıtsam kayboldu arkadaşlar.nereden geri getirebilirim ????photoshop ta window dan/tools yapınca geri geliyodu ama maxte bulamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Derya ELMAS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Derya ELMAS

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 18-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Customize\Show UI\show main toolbar
or
Alt+6
or
Customize\Revert to startup layout
Bu mesajdan alıntı yap

marduk23

Grafiker / İstanbul

Alt 18-11-2009 #3
öncelikle derya teşekkür ederim ama malesef bu yöntemde olmadı bende boşlukta sağ tıkladım customize dedim istediğim kısa yolları aldım ama önceden kullandığımın hepsini bulamadım.mesela scala ların hepsi yok aslında bisürü scala var ama önceden kullandıklarımla alakası yok.bide örnek olarak move ye sağ tıklayınca move transfor menüsü çıkardı şimdi sağ tıkladığımda delete customize falan çıkıyo ve bu diğerleri içinde geçerli rotate ve scalada da böyle alıştığım düzene geçemiyom.programı sildim tekrar yükledim ama ne menüler geri geldi nede sağ tık eski işlevini yapıyo 3ds max menü sorunu((
Bu mesajdan alıntı yap
huseyinnss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

huseyinnss

Grafiker / Ankara

Alt 18-11-2009 #4
anladığım kadarıyla, ctrl+x e basarsanız geri gelir
Bu mesajdan alıntı yap

marduk23

Grafiker / İstanbul

Alt 19-11-2009 #5
ctrl+x daha büyük çalışma ekranı için menüleri saklıyo biliiyom sorunum o değil. 3ds max menü sorunu(( nalet olsun böle kullancaz artık
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 21-11-2009 #6
Bu tür durumlarda kesin çözüm için
Costomize / Costomize user Interface / Toolbars / Reset

3ds max menü sorunu
Bu mesajdan alıntı yap

marduk23

Grafiker / İstanbul

Alt 23-11-2009 #7
peki böyle yapınca tekrardan menüleri nasıl yükleyecem ordan teker teker atınca aybısı olmıcakmı sağ tık işlevi eskisi gibi değil transfor menüsü açılmıyo bende f12 ile yapıyom ama böyle yapınca düzelecekmi ???
Bu mesajdan alıntı yap
levolilevoli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

levolilevoli

Grafiker / İstanbul

Alt 23-11-2009 #8
customize/load custom uı scheme'ye gir
burdan c içinde proğram files/autodesk/3ds max 2009/ui diye bir dosya var bunun içinede gir ve altta 4 veya 5 adet seçenek var onları dene geri gelecektir
kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

marduk23

Grafiker / İstanbul

Alt 25-11-2009 #9
3ds max menü sorunu)))) levolilevoli allah senden razı olsun allah ne muradın varsa versin 3ds max menü sorunu)işte bu yaaaaaaa sonunda max sin düzeldim. harbiden bana nasıl bi iyilik yaptın bilemessin hem nereden yapıldığı öğrendim hemde eski düzenime geri döndüm.artık daha seri çalışabilirim.
tekrar ve defalarca teşekkürler ................
Bu mesajdan alıntı yap
sakızlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sakızlı

Hiç Biri / Konya

Alt 25-11-2009 #10
costımize user interface kullanıcının kendi seçimi doğrultusunda kısayollar atamanızı sağlar.böylelikle üst menüler ile mausu meşgul etmez ve yanlış basma sorunu ortadan kalkar.kısayol atamak istediğin fonksiyonu seç. sağ bölümdeki kutuya klavyeden işaretle ve çık.save etmeye gerek yok.slm
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları