3G Reklamında Eksik bilgilendirme

Reklam Sektörü - 3G Reklamında Eksik bilgilendirme ...

Cevapla
3G Reklamında Eksik bilgilendirme
grph34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grph34

Fotoğrafçı / İstanbul

Standart

3G Reklamında Eksik bilgilendirme

Alt 31-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bugüne dek 3G'nin hızından, TV seyredilebileceğinden, görüntülü görüşme yapılacağından bahsettik. Ancak tarifelerin operatörlerin sitesinde yer almasıyla ortaya çıkan bir şey var ki, başvuru yapanları kızdıracak...

3G Reklamında Eksik bilgilendirme

3G pakedi alan kullanıcılar ilk faturalarında 31,1 TL "Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi" ve her ay TGM Ruhsat (1 TL) ve TGM kullanım (1 TL) vergi görecekler.

Ses iletişimine açık hatlarda bu geçerli değil, ancak 3G'yi veri için kullanacaksanız bu vergiyi ödemeniz gerekecek.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

volkanc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

volkanc

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 31-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
3G yatırımlarının karşılığını yine kullanıcı karşılayacak desenize.
Bu mesajdan alıntı yap
Mehmet NAS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet NAS(36)

Grafiker / Şırnak

Standart
Alt 31-07-2009 #3
3G'nin hep iyi yönlerini anlattık. Boğaziçi Ünv. Prof. Şeker, zararlarına yönelik öyle şeyler saydı ki... Bu 3G hayatımızı karartacak.
....................

3G dönemi yarın Türkiye'de başlıyor. Bugüne kadar hep faydalarını saydık, sunduğu olanaklardan bahsettik. Ama 3G'nin de kötü yönleri var ve dahası hayatımızı karartacak derecede tehlikeleri...

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Şeker çok ama çok önemli uyarılarda bulunuyor; Diyor ki, "Bu ateşi elinize almadan düşünün!"

Bu uyarı boşuna değil... Saydığı zararları öğrenince biraz içiniz ürperecek... İşte teknolojinin vereceği zararlar;

1 YERİNE 9 BAZ İSTASYONU

"Bu sistemde iletişim aracı olarak kullandığımız, bir odayı dolduran bütün elektrik aksamını bir telefona soktular. Bu teknoloji ile beraber bugüne kadar 1 baz istasyonu olan yerde, artık 9 tane baz istasyonu olacak! İngiltere'de 3G ile beraber baz istasyonu sayısı 50.000-70.000 civarında artış göstermiş. Daha çok baz istasyonu; daha çok radyasyon, daha çok manyetik kirlilik demek! 3G hem insan hem de çevre sağlığı açsından büyük riskler içeriyor.

3G'NİN İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLARI

İsveç'te, 3G'de bulunan 3 UMTS sistemini test etmişler. İnsan vücudu üzerinde çok önemli zararları olduğunu görmüşler.

TV istasyonunda çalışan kişiler, çalıştıkları ortama girince bir ağırlık ve baş ağrısı hissederler, yoğun stres yaşarlar. Bunun sebebi o istasyonda bulunan alıcı ve vericilerdir.

Bazı alışveriş merkezlerine giren insanlar da rahatsızlık duyarlar, rahat nefes alamazlar, kalp hastaları daha fazla rahatsız olur. Bunun sebebi de o alışveriş merkezinde bulunan baz istasyonlarının sebep olduğu kuvvetli radyasyondur.

2G'nin DNA'yı olumsuz etkilediği, kansere sebep olduğu birçok ülkede yapılan bilimsel araştırmalarla kanıtlandı"

BAZ İSTASYONU ÖLÜM YAYIYOR

"Baz istasyonuna ilk 300 m mesafede oynayan çocukların, diğer çocuklara oranla P0 daha fazla kanser olma riski taşıdıkları yine bilimsel araştırmalarla kanıtlandı. Okul, hastane, park gibi alanların çevresinde kesinlikle baz istasyonu ve yüksek gerilim hattı bulunmaması gerekiyor. Bizim ülkemiz maalesef bu konuda da gariplikler ülkesi! Birçok hastane, park ve okul çevresi baz istasyonları ile çevrili."

CEP TELEFONU ÖLÜMCÜL BİR ALET

"Anne ve babalar cep telefonunu çocuklara ödül olarak kesinlikle vermemeli! Çünkü bu ödül değil, onların hayatından sağlıklarını çalan ölümcül bir alet!

BAZ İSTASYONLARINDA ÖRÜMCEK BİLE OLMAZ

"Dikkat edin baz istasyonlarında örümcekler yaşamaz, kuşlar da çevresine yuva yapmaz! Elektromanyetik kirlilik hayvanları ve doğal hayatı da çok olumsuz etkiliyor. Yeni sistem doğal hayatı tehdit ediyor!"

PEKİ ÇÖZÜM NE?

"Cep telefonlarının mümkün olduğunca az kullanılması gerekiyor. Çünkü sağlığa tamir edilemeyecek derecede büyük zararlar veriyor. Mevcut sistem insanları korumuyor. Sigara konusunda devlet ve toplum çok geç uyandı ama artık büyük hassasiyet gösteriliyor. Çok geç olmadan cep telefonu konusunda da aynı hassasiyetin gösterilmesi gerekiyor."

HANGİ HASTALIKLAR ARTACAK?

*"Kalp ameliyatı geçirmiş olanlar İstanbul gibi büyük metropollerde yaşayamaz hale gelecek.

*Alerji vakalarında büyük artışlar gözlenecek. İsveç'te yapılan bir araştırmada 3G sisteminin gelmesinin ardından alerji vakalarından büyük artış gözlenmiş.

*Almanya'da yapılan bir araştırmada da çocuklarda erken ergenlik ve obezite, kadınlarda menopoz sorunlarında artışlar ortaya çıkmış."

Kaynak: haberprogram
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(35)

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 04-08-2009 #4
Teşekkürler bu açıklayıcı bilgiler için. Bende şahsım adına sosyal bir vaklık olarak karşı gelmek istesemde, unutulmaması gereken bişi var insan oğlu yüzyıllarca hayatta kalmayı en iyi başaşaran canlılardan biri, şöyleki; Evrim Teorisi bu hızlı değişim elbette canımızı yaksada aynı hızla bizlerde evrim geçirip yeni Dünya'ya yeni Şartlara adapte olabiliyoruz.

Bakalım yıllar neyi göstercek?.
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 04-08-2009 #5
Güzel bilgiler için teşekkür ediyorum grph34 ve Mehmet NAS 3G Reklamında Eksik bilgilendirme
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 04-08-2009 #6
Vaybe....
Bilgilendirme için tesekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
nosradamus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nosradamus

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 04-08-2009 #7
Bir de 3G faturalarına, kampanyalarda bahsedilen fiyatlara ek olarak bir de 12 TL civarında vergi yansıtılacakmış diye bir şeyler duydum ama doğruluğundan emin değilim, sadece duyum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı?
Bu mesajdan alıntı yap
kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurbaa(29)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 04-08-2009 #8
Eczanelerde satılan telefonun arkasına yapıstırılan kucuk cıp gıbı band gıbı bırsey warmıs ve bu telefonun yaydıgı radyasyonu emıyormus... Telefonun kullanıcısını bu zararlı etkılerden koruyormus...
Henuz bende almadım yenı duydum Nekadar ıse yarıyor bılemıyorum ama denemenınde zararı olmaz sanırım...
Onlem onlemdır...
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(31)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 04-08-2009 #9
Öncelikle bilgi ve paylaşım için teşekkürler....
1,5 yıl boyunca baz istasyonlarının yerleşimi ile uğraştım.
Her hangi bir yere baz istasyonu koyulacağı zaman; BTK dan yani Bilgi Teknolojileri Kurulundan izin alınması gerekir.Ve bu izinler için özel dosyalar hazırlanır.Bu dosyoların içinde bölgenin ayrıntılı krokisi ve baz istasyonunun nasıl yerleştirileceği yer alır...
BTK bu dosyaları inceler; yerine gidip bakar ve şartlar uygunsa kabul eder, baz istasyonu kurulur ve sonra BTK özel bir cihazla kontrole giderek radyasyon seviyesini ölçer.Belirli bir sınır vardır; bu sınırın altında ise kimse için bir sorun yoktur!!!
Bilinen bilgilerin aksine baz istasyonu doğru yerleştirildiği sürece kullanılan cep telefonlarından daha az zararlıdır...
Yanlış anlamayın savunma yapmak için söylemiyorum; ama emin olun insanlar abartıyorlar.
1,5 yıl boyunca bu işi yaptım ve emin olun bir çok kez özel cihazlarla ölçümleri ben yaptım.
Bir baz istasyonu ortalama 5-8 m arasında güvenlik mesafesi bulunur (yani radyasyon alanı) bunun içine girerseniz evet zararlı fakat baz istasyonları bu mesafe hesaplanarak yerleştirilir ve bunun ötesi için radyasyon etkisi yapmaz...
Etrafınızdaki her hangi bir baz istastonuna dikkatle bakın; antenin tam ortasından gözünüzle antenin baktığı yere doğru en fazla 8 M mesafe verin bakalım içinde herhangi bir bina yada pencere falan kalıyor mu?Kalmıyorsa yani meskun mahal dışıysa sorun yoktur ama bu mesafenin içinde varsa sorun vardır; ya yanlış yerleştirme yapılmıştır yada belkide bina baz istasyonundan sonra yapıldıysa içinde kalmış olabilir.
BTK ara ara denetlemeler yapar yada şikayet doğrultusunda inceleme başlatır ve ya o az istasyonunu kaldırtır yada uygun hale gelmesini sağlar...
Hep bu düzenle kurulurlar...
Ayrıca Baz istasyonu sayısını artırmak zorundalar çünkü her baz istasyonunun sadece bir mesafe değeri yoktur aynı anda kullanıcı sayısıda önemlidir.Örneğin bir mahalledeki baz istasyonu aynı anda 1000 kişiye hizmet verme kapasitesine sahipse, siz 1001. olduğunuzda telefonunuz kapsam dışı kalır.Bu yüzden baz istasyonları sürekli artmaktadır.
Arz talep meselasi yani...
Ve emin olun; tasarruflu ampüller; LCD ekranlar; tüplü Tv ler bir baz istasyonun yaydığı radyasyondan çok daha fazla hatta kat kat fazla radyasyon yayıyorlar.
Zaten her şeyi bir kenara bırakın; nasıl ki TV izleyip elektrik harcıyor diye şikayet edemiyorsak; cep telefonu kullanıpta baz istasyonu bana zararlı demeye ne yazıkki hiç birimizin hakkı yoktur!!!
Emin olun ülkemizde bu işlem bir çok avrupa ülkesine göre çok daha sıkı takip ediliyor.BTK çok ciddi bir müessese ve sürekli takip halindeler...
Ben baz istasyonlarının 3G dönüşümü içinde bu işin içinde bulundum; ve emin olun reklamlarda abarttıkları gibi 80 ilde sınırsız olmayacak bu.Çünkü henüz o alp yapı sağlanmadı.Bunun için tıpkı bir zamanlar her yerde çekmediği gibi tam kapsama alanına sahip olana kadar yıllar geçecek...
Demin yukarıda bahsettiğim kullanıcı sayısı aynen bunun içinde geçerli, ve örneğin bir mahalledeki 15 baz istasyonuna karşılık 1 tane 3G baz istasyonu eklendi...
Yani reklamlarda bizi kandırıyorlar.Öyle deniz kenarında dağ başında falan çekmeyecek 3G ler...
Yıllar süren bir süreç bu ne yazıkki...
Ayrıca şuan ki kampanyaların haricinde çok pahalı olacak bu 3G...
Bu konuda aklı karışanlar varsa yada merak ettikleriniz gönül rahatlığıyla bildiğim kadarıyla sizlerle paylaşabilirim...
Saygılar
sevgiler
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 04-08-2009 #10
8 metreden sonra 0 (sıfır) hata diyorsanız, problem yok 3G Reklamında Eksik bilgilendirme

Bu arada 3G teknolojisine geçmeyi de hiç düşünmüyorum zaten, cep telefonumu bile zoraki almıştım 3G Reklamında Eksik bilgilendirme
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Graphtec plotter sorunları hakkında bilgilendirme myjet Folyo kesim 1 25-11-2009 12:23:37
Jettfon reklamında görüntü hatası grph34 Reklam Videoları 12 07-05-2009 00:49:14
bilgilendirme bannerı damla1 Flash 9 29-12-2008 22:34:28
Mail Bilgilendirme Tasarımı Selimsel Kitap kapağı, broşür, menü vb. 2 09-09-2008 16:18:36

Kapat
Şifremi Unuttum?