3G Teknolojisi 81 il'de aynı anda başlayacak..

Teknoloji Haberleri - 3G Teknolojisi 81 il'de aynı anda başlayacak.. ...

Cevapla
3G Teknolojisi 81 il'de aynı anda başlayacak..
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(39)

Grafiker / İstanbul

Standart

3G Teknolojisi 81 il'de aynı anda başlayacak..

Alt 10-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell'in 3G uygulamasını 81 ilde aynı anda başlatacağını bildirdi.


3G Teknolojisi 81 il'de aynı anda başlayacak..

Ciliv, Danıştay'ın 3G ihalesi hakkındaki görüşünü Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) iletmesinin ardından, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Turkcell liderliğinde Türkiye'ye 3G teknolojisinin getirilmesine büyük önem verdiklerini söyledi.

Danıştayın ihaleyle ilgili görüşünü BTK'ya iletmesiyle 3G teknolojisine bir adım daha yaklaşıldığını ifade eden Ciliv, şunları kaydetti:

''Turkcell'in teknoloji yatırımlarını, ülkenin geleceğine yapılan en önemli yatırımlardan biri olarak görüyoruz. Türkiye'nin kalkınmasında itici güç olacak 3G teknolojisine de en yüksek yatırımı yine Turkcell yapıyor. Dünyada ekonomik krizin etkisini artırdığı bir ortamda gerçekleşen 3G ihalesinde, teknolojideki liderliğimizi sürdürerek A tipi lisansı, KDV dahil 422 milyon avro yani yaklaşık 1 milyar TL ile en yüksek teklifi vererek aldık. Bu tutarı sadece A tipi lisans için ödeyeceğiz, 3G altyapı yatırımları da dahil bu yıl ülkemize 1,3 milyar dolar teknoloji yatırımı yapacağız.''

3G teknolojisi ile mobil ortama taşınacak geniş bant internet erişiminin ülkenin kalkınmasına, genç nüfusun bilgiye en kolay ve en hızlı şekilde erişimine olanak sağlayacağını dile getiren Ciliv, 3G'nin getireceği yüksek data hızı sayesinde, dünyada olduğu gibi Türkiye'de de internet kullanımının, mobil teknoloji imkanlarıyla artacağına inandığını söyledi.

Ciliv, bu nedenle Turkcell'in, 3G'yi 81 ilde aynı anda başlatacağını ifade ederek, ''Müşterilerimize bugün olduğu gibi 3G'de de, belli bir yayılım planı dahilinde en geniş kapsama ve en yüksek kaliteyi, hızlı veri transferi ve görüntülü iletişim olanakları sayesinde, en gelişmiş ürün ve servisleri sunmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

AVEA GENEL MÜDÜRÜ TÜRKTAN: ÖNEMLİ BİR ADIM

Yargı vizesinin ardından Turkcell ve Avea'nın CEO'ları yatırım stratejilerini açıkladı
Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, Üçüncü Nesil Mobil İletişim (3G) teknolojisinin, Türkiye'nin dijitalleşmesi ve bilgi toplumuna dönüşmesi yolunda önemli bir adım olacağını bildirdi.

Türktan, 3G ihalesinde Danıştay sürecinin tamamlanmasının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, kararın hem sektör hem de Avea açısından memnuniyet verici olduğunu söyledi.

''3G teknolojisinin Türkiye'nin dijitalleşmesi ve bilgi toplumuna dönüşmesi yolunda önemli bir adım olacağını'' belirten Türktan, ''3G teknolojisi, Türkiye'de yaşayan 70 milyon vatandaşa, başta hızlı internet olmak üzere hızlı mobil data kullanıcısı olma potansiyeli doğuruyor. Sektöre rekabeti getiren, tüm uygulamalarıyla sektörün dinamiklerini değiştiren operatör olarak, 3G konusunda da öncü uygulamalarımızla ve hizmetlerimizle Avea'yı tercih edecek tüketicilere fark yaratmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.-Alıntıdır..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Çerçevesiz Video Teknolojisi Captain_Carter Photoshop Soru ve Sorunlarınız 0 28-03-2009 01:15:18
dosyanın aynı anda ozellıklerını degısme Deadworld Windows 2 28-09-2008 13:41:38
Indesign dosyasını aynı anda 2 pcde açma barcodio InDesign 5 19-09-2008 21:10:04
Xerox'dan Katı Mürekkep Teknolojisi drawsever Teknoloji Haberleri 2 17-06-2008 20:51:32
çizimlerin rengini aynı anda değiştirme? görkem Corel Draw 10 15-05-2008 20:12:12

Kapat
Şifremi Unuttum?