3ü1 arada ambalajı

Ambalaj Tasarımı - 3ü1 arada ambalajı ...

3ü1 arada ambalajı
sh3yth4n isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sh3yth4n

Hiç Biri / Aydın

3ü1 arada ambalajı

Alt 28-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

12x8cm ebatında istekler dogrultusunda sınırlı bir tasarım klişeciye gonderdim hatalı bi yer warsa yazarsanız sevinirim klişe yapılmadan duzeltelim3ü1 arada ambalajı. aynı zamanda yorumlarınızıda bekliyorum.

3ü1 arada ambalajı

3ü1 arada ambalajı

3ü1 arada ambalajı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İşi, CMYK+ Kırmızı+ Kahverengi+beyaz çalışıp, overprint ve şişirmelerini yaptıysanız sorun yok. Fotosel benegi yok.. Bu iş paketleme makinasında çalışmaz... Ön yüz, ve yapişma yerlerinden emin misiniz? paket AB yapışmamı? (tasarım AB gibi yerleştirmişsiniz. Genelde dikey dolumlar AA dır ve kahve paketleme makinaları sıklıkla IAC oluyor) Bu kısım teknikti...
Tasarım; içerik bilgilerinin atındaki kahve tanelerine gerek yok bence... Bir fincanın durusunu ve biçimini sevmedim. Üçü bir arada yazası da daha vurgulu olmalıydı... Kulanım talimati yok. (çizimlerle) Genelde tarim ve köy işleri bakanliği şartnamelerinde bu tip ürünler için zorunlu isteniyor.... Kıvamında yazısı kesime çok yakın. Makina sapmasında bir sonraki ambalaja kayabilir. En az 15mm içerde olmalı...
Sorun yok kelimesi ile başlayıp bukadar yazdım. Baktıkça bişe buluyorum. Ben bakmiyim..
Bu mesajdan alıntı yap
Yeliz GÖKÇEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yeliz GÖKÇEN

Grafiker / İzmir

Alt 28-07-2008 #3
+ fincanı yan çevirmen hoş olmamış. gerçekte o şekilde dursaydı kahve dökülürdü. düz perspektifle kullanmanı öneririm. emeğine sağlık .
Bu mesajdan alıntı yap
grafipapatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafipapatya(29)

Arı Üye

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2008 #4
ben karakter olarak daha sıcak birseyler tavsiye ederim.
Bardak konuusnda arkadaşa katılıyorum.

Anı yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır.:angel:

Bu mesajdan alıntı yap

sh3yth4n

Hiç Biri / Aydın

Alt 28-07-2008 #5
yorumlarınız için teşekkür ederim ben ön çalışma olarak genel tasarımını yaptım renk ayrımı fotosel benegi vs benimle ilgili bir durum yok klişeci kendisi yapıyor. tasarım konusunda konuyu actıgımda yazdıgım gibi kendime özgün bir tasarım degil patronumun istekleri dogrultusunda yaptıgım bir ambalaj bununla birlikte 2 tane daha calisma var tek klisede otekileri koymak istemedim bile iclerinde en guzel gorunen bu yani buna bile zor ikna ettim icerik yazısının altındaki kahvenin gereksiz oldugunu kac kez soylediysemde ısrarla onu koydurdu bana fincanın duruşunu bile kendisi secti font olarak Banff secmistim begenmedi bunu yaptırdı kıvamında yazısına henuz bir anlam vermis degilim 3ü1 arada ambalajı dikey dolum makinesi icin yapılıyor bu ambalaj 2. tasarımı bu onceki bile bunlardan daha iyiydi bence 3ü1 arada ambalajı digerlerinide ekleyim bu yorumlara karsılık ne demek istedigimi anlarsınız sanırım 3ü1 arada ambalajı bu üçü 1 klişe üzerinde basılacak 1 ürüne neden 3 ayrı ambalaj yapılır anlamadım :S
Bu mesajdan alıntı yap
maxonesis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maxonesis

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2008 #6
Böyle Bir şey olacak galiba. Kolay gelsin.

3ü1 arada ambalajı
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-07-2008 #7
Öncelikle tifduruk baskı teknigi bilmiyorsanız, öğreninceye kadar baskıya iş göndermeyin derim. Nasıl bir kileşeciye güvenebiliyorsunuz ki? Bu tip işlerin maliyeti çok yüksektir. Opp/m e t a lize basılacak bir ton işin sorumluğu patrononuz alacak galiba3ü1 arada ambalajı
Bunun disinda baskı teknigini bilmeden tasarım yapamazsınız çünkü uygulama sorunu yaşarsınız. Siz işi kilişeciye biraktınız o artık tasarımı nasıl yorumlarsa o şeklide basılır3ü1 arada ambalajı
Bu üç çalismanın bir arada basilabilmesi için çalismayi spot ayarlamalısınız.okuyunuz
yoksa çıkan sonuç çamur olur...
Birde nestlenin 3+1 logusunu kulanmısınız...Dava kaçınılmaz... patronuzu uyarın...

bence böyle olmalı, fakat olamiyor çünkü paketleme düzenegine göre yerleşim yapilmamıs....
3ü1 arada ambalajı
Bu mesajdan alıntı yap
gök-khan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gök-khan(34)

Grafiker / Eskişehir

Alt 28-07-2008 #8
Markanın ve kahve çekirdeklerinin altındaki siyah zemin biraz dengesiz durmuş. Bence o bölgeye ya çok sert bir sınır belirle ya da geçişi tasarımın geneline uydurarak yumuşat derim, çünkü gözü rahatsız ediyor. Ayrıca 1. çalışmadaki 3'ü 1 arada ibaresi çok taklit duruyor. Değiştirmeni öneririm. 3. çalışma diğer ikisine göre çok daha başarılı ancak fincanın eğik durması pek hoş olmamış sanki. Ayrıca kullandığın fincan resmi bu tip bir ürün için pek uygun sayılmaz. Türk kahvesi değil bu sonuçta. Daha alafranga bir fincan kullansan iyi olur.
Bu mesajdan alıntı yap

sh3yth4n

Hiç Biri / Aydın

Alt 28-07-2008 #9
evet hemen hemen onun gibi 3ü1 arada ambalajı tesekkur ederim 3d calismalarda tecrubem yok o yuzden ekleyemedim 3ü1 arada ambalajı kesim bıcagi duz - oval kesim degil, tırtıklı - köşeli nescafeninkinin aynısı fenada durmuyo aslında 3ü1 arada ambalajı
Bu mesajdan alıntı yap

sh3yth4n

Hiç Biri / Aydın

Alt 28-07-2008 #10
Öncelikle tifduruk baskı tennigi bilmiyorsanız, öğrenicye kadar baskıya iş göndermeyin derim. Nasıl bir kileşeciye güvenebiliyorsunuz ki? Bu tip işlerin maliyeti çok yüksektir. Opp/****lize basılacak bir ton işin sorumluğu patrononuz alacak galiba3ü1 arada ambalajı
Bunun disinda baskı teknigini bilmeden tasarım yapamazsınız çünkü uygulama sorunu yaşarsınız. Siz işi kilişeciye biraktınız o artık tasarımı nasıl yorumlarsa basılır3ü1 arada ambalajı
Bu üç çalismanın basilabilmesi için çalismayi spot ayarlamalısınız.okuyunuz
yoksa çıkan sonuç çamur olur...
Birde nesltelenin 3+1 logusunu kulanmısınız...Dava kaçınılmaz... patronuzu uyarın...
baskıyı işyerinde flexoteknik 5 renk baskı makinesi ile CMYK olarak basıyoruz baskı konusunda firmanın yeterli bilgisi yok spot renklerle calisma konusunu okumustum ama dha oncede sizinle konustugumuz gibi grafik işinde cok yeniyim spot renklerle calisma konusunda yardıma ihtiyacım war :rofl: 3+1 logosu konusunda uyardım fakat o logonun tescilli olup olmadıgını bilmiyorum. sorumluluk benim degil patronun yine tekrar hatırlatırım o tasarıma bakacak olursanız nescafeyi baya bi anımsatıyor zaten 3ü1 arada ambalajı

ambalajın katlanısını ozellikle koymadım grafik hatalarını gorebilelim diye onuda ekleyim katlanısında sorun yok cıktı alıp daha onceki yaptıgımız ambalaja gore bizzat ölçülü olarak katladım
3ü1 arada ambalajı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
3ü1, ambalajı, arada