4 Sayfalık Broşür (katalog) Çelikyay

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - 4 Sayfalık Broşür (katalog) Çelikyay ...

iyireklam10 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iyireklam10

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar
Bir araba makasları üreten firmaya yaptıgım bir broşür çalışmam
yorumlarınızı bekliyorum ..

Not: logo firmanın kendi logosudur beinm çizimim yada tercihim değildir...

Dış kapak ve arka kapak...

iç sag ve sol bölüm...

şimdiden tşkler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 28-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yaw yoq birader berbat. Basit kullanışlı programlarda bile bundan daha güzelini, görselini yapabilirsin. Şaşırdım doğrusu bu tür bir tasarıya konu açmana. Yap şunu yeniden adam akıllı bir şeyde yapalım yorumumuzu okey.
Bu mesajdan alıntı yap

iyireklam10

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2008 #3
yaw yoq birader berbat. Basit kullanışlı programlarda bile bundan daha güzelini, görselini yapabilirsin. Şaşırdım doğrusu bu tür bir tasarıya konu açmana. Yap şunu yeniden adam akıllı bir şeyde yapalım yorumumuzu okey.
ozaman fikir vereceksin kardeşim böle berbat vs.. cümlelerle insanların hevesini kırmak yanlıştır biz burda fikir paylaşımı yapıyoruz direk olumsuz eleştiri değil..

senin o berbat dediğin katalog müşteri tarafından okey almış ve 10,000 adet basılmıştır ...

ben vaktim olmadıgından vakit buldukça paylaşıyorum çalışmalarımı..
basit programlarlarla neler yapılacagını bilemem .. ama ben corel draw ve photoshop kullanıyorum ...

Kendine iyi bak 4 Sayfalık Broşür (katalog) Çelikyay
Bu mesajdan alıntı yap
ZUCKER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZUCKER

Grafiker / Samsun

Alt 28-07-2008 #4
ben arabadan falan anlamam ama renkler gayet hoş olmuş emeğine sağlık...zaten müşteride beğenmiş sorun yok demektir...4 Sayfalık Broşür (katalog) Çelikyay
Bu mesajdan alıntı yap
Ömer DEMİRBAŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 28-07-2008 #5
eleştirmek güzeldir. yanlız dozunu kaçırmamak lazım. Değil mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 28-07-2008 #6
düşüncene sağlık arkadaş güzel bir tasarım olmuş. müşterin de beğendiyse bize seni tebrik etmek kalır. eleştiri hakkında ben de dozunda ve sırf eleştirmek için yapılmaması gerektiğine inanıyorum. tekrar düşüncene sağlık4 Sayfalık Broşür (katalog) Çelikyay
Bu mesajdan alıntı yap

iyireklam10

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2008 #7
düşüncene sağlık arkadaş güzel bir tasarım olmuş. müşterin de beğendiyse bize seni tebrik etmek kalır. eleştiri hakkında ben de dozunda ve sırf eleştirmek için yapılmaması gerektiğine inanıyorum. tekrar düşüncene sağlık4 Sayfalık Broşür (katalog) Çelikyay
Tşk ederim .....
Bu mesajdan alıntı yap
grafipapatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafipapatya(29)

Arı Üye

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2008 #8
Ben geldim..
Ön kapaktan başlayalım. İlk gözüme çarpan arka fon neden gri farklı efektler verebilirsin.Ve bu bir çelik firması ve bu tür firmaları da grafikerin yönetmesi çok kolaydır.Bu tür firmalar arka fonda resme ya da farklı efektlere meraklılardır.
O yüzden arka fon konusunda biraz daha ağır çalışmanı öneririm.(bu konu hakkındaki fikirlerimi seve seve paylaşabilirim.)
ikincisi logo birek havada gibi durmus.logonun altından bir şerit geçirebilirsin.Ya da farklı birsey denemek istersen logoyu yanlardan yukarı bir ip uzatıp oradan tutunuyormus gibi de yapabilirsin.
Üçüncüsü makaslarla ilgili ayrınlar .
onlar rengarenk olmus.dediğim gibi kapakta ciddiyeti konusturman lazım.İç sayfalar sana kalmıs.
Orada yansıma ve rengarenk yapmamanı tavsiye ederim.
Hepsini alt alta yazıp ya da baslarına yıldız türü işaret koyup yan yana yazabilirsin.
resimlere verdiğin yön sayfaya ayrı bir güzellik katmış.Resimlerden bakılınca da arka fon siyah olmalı gibi geliyor akla.Ve de resmi en alta almanı tavsiye ederim.Alttaki efekti gölgede bırakmıs boyle durunca.İster resimleri en uste al o sekili ortaya al logo asagı insin ya da tam tersi.
Bu arada dunyanın yukunu tasıyoruz.sloganı daha önce klas vinç isinmli firmada kullanılıyor.Ve kırmızı renk de o bas harflere uymamıs.ve o oku da kaldırırsan güzel durur.
gelelim arka kapaga.Arka kapakta asağıdan iniyor gibi resimler onların altına siyah bir zemin verirsen(ya da arka fon ne olacaksa ondan farklı bir zemin) daha dikkat ceker ve farklı durur.Logoyu da adresin basladıgı kısam soldan bloklayarak yaparsın.Bir de adresi çok yayma.Ortalamak yerine soldan bloklayarak asağı al.Rengini de arka fona göre ayarla.
İç sayfaların yerleşim şekli hoşuma gitti.Sadece dediğim gibi logolara yukarıdan ip indirebilirsin..

Çok konuştum galiba.Kovulmadan ben gideyim....

BaşarıLarrr

Anı yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır.:angel:

Bu mesajdan alıntı yap
te0man isimli Üye şimdilik offline konumundadır

te0man

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2008 #9
afidanci hala sitede üyeliğinin olması büyük şans yetkim olsa her siteden atarım seni...

çalışmaya gelince;

• makas çeşitlerini dairelendirip yansıma vermişsin iyi güzel fakat yansıma bu kadar net olunca göz kalabalıklığına yol açıyo ve göz yoruyo.. yansımanın opacity ayarını düşür derim..
• en üstteki "çelikyay" firmasının logosu gayet ilginç bi logo eyer tasarımı sana aitse dünyayı ortalayıp arka plana atıp transparan kullan derim
• ortadaki çapraz olay gayet hoş olmuş ona dicek lafım yok
• ön kapağın alt kısmındaki cümbüşde göz yoruyo qaliba kesip almışsın çünkü sağ tarafı kesik şekilde o yüzden onu büyüt ve tranparan kullan derim yazıda üstüne gelsin
• arka sayfa gayet hoş dünyanın çizgilerini biras silikleştirirsen adresle karışmasını engellemiş olursun
• iç sayfalara gelincede gayet hoş ii yani öle göze çarpan ciddi bi durum yok

direk yargı bildiren kıyaslamaya alınan yorumlarıda takma derim..
eline sağlık başarılar..
Bu mesajdan alıntı yap

iyireklam10

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2008 #10
Designgrafiker tşke derim yorumun için dikakte alıcam çalışma basıldı zaten renklere gelince müşteri gri istiyor ynai bunu tamamen gri yapmış bir firma daha önce baskısıda yaldız gri olarak basılmış bgenmemiş renkler benim değil onun seçimi logoda ..

ben sadece kutular ve tasarımla ilgilendim dökümanın tamamının renk ler slogan vs.. hepsi firmanın kendi demirbaşlarıdır 4 Sayfalık Broşür (katalog) Çelikyay

yani firma istedi ben tasarladımelimdekilerle bu çıktı ortaya

yinede zahmet edip ayrıntısına kaadar degerlendiridğin için tşk ederim ..

saygılarımla ..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
broşür, katalog, sayfalık