4 senelik bir bölümden mezun olmak ne kadar fark ettirir?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - 4 senelik bir bölümden mezun olmak ne kadar fark ettirir? Sponsorlu Bağlantılar Herkese merhabalar, Ben 4 senelik bir Grafik Tasarım programından mezun olmanın işverenler açısıdan ne kadar fark ettirdiğini merak ediyorum, daha doğrusu portföyde görünen yetenek mi, 4 senelik bölüm ...

Chocomel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Chocomel

Hiç Biri / Ankara

Alt 22-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese merhabalar,
Ben 4 senelik bir Grafik Tasarım programından mezun olmanın işverenler açısıdan ne kadar fark ettirdiğini merak ediyorum, daha doğrusu portföyde görünen yetenek mi, 4 senelik bölüm mezunu olmak mı?

Şahsen 2 senelik bir Grafik Tasarım programından mezunum, aynı şekilde 2 senelik bir Fotoğrafçılık bölümünden de, photoshop, freehand, flash gibi programlara hakim olduğumu da söyleyebilirim, çizimim de iyidir.

4 seneye tamamlamak benim için biraz vakitten çalcak gibi, bu nedenle 2 ya da 4 sene olması fark eder mi iyi bir kariyer yapabilmek ve yükselebilmek için, yoksa olay salt yeteneğe mi bakar?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

deniz kavalcı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz kavalcı

Öğrenci (Grafik) / Mersin

Alt 23-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben bu yıl grafik bölümünden mezun oldum. 4 yıl okudum ve zamanımızı boşuna harcıyoruz sanıyordum ta ki mesleğe başlayana kadar. Patron için farketmiyor olabilir ama senin o 4 yıl içinde grafik tasarıma dair birikimlerin ve çalışmaya başladığındaki tecrübe kazanma sürecin devreye giriyor. Operatörlüğü herkes yapabilir programları öğrendiği sürece ( 3-5 ay kursa giderek) ama tasarımcı olmak farklı birşey öncelikle bilgi birikimin ve cin fikirliliğin devreye girer. 4 yıl içinde sadece programlar gösterilmiyor pratik ve teorik olarak tasarım adına birçok bilgiye erişiyorsun. yeteneğinin farkına varıyorsun. Yeteneğinle bilgiyi tasarlıyorsun. "Bilgi tasarlanır" bilgi yoksa tasarlayacak bişeyde yok demektir.

saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
StyleType isimli Üye şimdilik offline konumundadır

StyleType

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 24-08-2011 #3
çizim ve tasarım gücü farkımız oluyor 2 yıllıklardan.. 2 yıllıkların hç birinde yok denecek kadar el çizimi var.Buda eksi puan... çizim bilmezsen sen ne çizeblrsn ki ? program sadece göz boyuyor. el çizimsiz hiç bir şey olmuyor...bir adım 4-5 adım öndeler 4 yıllıklar
Bu mesajdan alıntı yap