45 lira için hapse atıldı adaletimiz bumu

Graficafe - 45 lira için hapse atıldı adaletimiz bumu Sponsorlu Bağlantılar millet milyarlarca lira vergi kaçırıken 45 lira için hapse atıldı Ankara’da geçirdiği bir trafik kazası sonucu felç ve kör olan 61 yaşındaki Dursun Erselligil ödemediği 45 liralık su ...

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 28-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

millet milyarlarca lira vergi kaçırıken
45 lira için hapse atıldı

Ankara’da geçirdiği bir trafik kazası sonucu felç ve kör olan 61 yaşındaki Dursun Erselligil ödemediği 45 liralık su faturası yüzünden hapse girdi Okuma-yazması olmayan Ersellligil, hakkında davca açıldığını da duruşma günü öğrenmişti. Yaşlı adam polisin yardımıyla araca bindirilip cezaevine götürüldü.

Ankara’nın gecekondu semti Yenidoğan’da eşi Zeynep Erselligil ile birlikte oturan 61 yaşındaki Dursun Erselligil, bir kaç yıl öncesine kadar hamallık yaparak geçiniyordu, ancak geçirdiği kaza sonucu kör ve felç oldu. Okuma-yazması olmayan karı-kocaya 45 TL’lik su faturası geldi.

Posta Gazetesi’nden Türker Karapınar’ın haberine göre; Yaşlı çiftin faturadan haberi olmadı. Borç ödenmeyince ASKİ (Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi) ekipleri bir sabah eve gelip ailenin su sayacını söküp gitti.

9 GÜN HAPİS CEZASI ALDI

Dursun Erselligil’e kaçak su kullanmaktan dava açıldı. 25 Şubat’ta eve polis geldi. Polis yardımıyla mahkemeye götürülen Dursun Erselligil 6 ay hapis ve 990 TL para cezasına çarptırıldı.

İtiraz süresi dolduğu için karar kesinleşmişti. Hakim cezayı 9 güne indirdi. Tekerlekli sandalyeye mahkum olan Dursun Erselligil herkesin şaşkın bakışları arasında Sincan L Tipi Cezaevi’ne gönderildi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 28-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dört beş defa yazdım yazdım, sildim.. :angry:
("Söylesem olmaz, sussam gönül razı değil")

Kısaca Oksimoron diyeyim.. Gerekirse sonra açarız.. 45 lira için hapse atıldı adaletimiz bumu
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

bende yazacağım ama

Alt 28-02-2010 #3
şimdi başbakanlık iletişim merkezine bunu göndereceğim bakalım ne olacak cevap
Bu mesajdan alıntı yap
siyahpusula isimli Üye şimdilik offline konumundadır

siyahpusula(36)

Grafiker / Adana

Alt 28-02-2010 #4
aaaaaaaaaaaaaa nefret ediyorum böyle aciz kalmaktan...
Bu mesajdan alıntı yap

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 28-02-2010 #5
şimdi başbakanlık iletişim merkezine bunu göndereceğim bakalım ne olacak cevap
Ne olabilir ki? Sanki bilmiyorlar mı?

Onlar bir şeyler yapmak isteseler, 9 gün ceza süresi dolmuş, olan olmuş olacak..

Ama şunu yapabilirsin belki..

Yaşlı adam Terörist'di diye yolla mesajı. Talimatla ödemedi de.. Belki o zaman salıverirler. 45 lira için hapse atıldı adaletimiz bumu
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-02-2010 #6
Konuşmaktan en çok korktuğumuz dönemi yaşıyoruz farkında mısınız?
Bu mesajdan alıntı yap

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 28-02-2010 #7
Şahsen, hiç korkmuyorum..

Burada çekindiğim tek şey Grafikerler.net ve yönetimin çizgisine, misyonuna ters düşmek.. 45 lira için hapse atıldı adaletimiz bumu Buna da korku değil, olsa olsa saygı diyebiliriz..

Ne demiş atalarımız:
"Korkma, korktukça sıra sana gelecek"
Bu mesajdan alıntı yap
grafike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafike(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-02-2010 #8
Ne olabilir ki? Sanki bilmiyorlar mı?

Onlar bir şeyler yapmak isteseler, 9 gün ceza süresi dolmuş, olan olmuş olacak..

Yaşlı adam Teröristti diye yolla mesajı. Talimatla ödemedi de.. Belki o zaman salıverirler. 45 lira için hapse atıldı adaletimiz bumu
malasef artık öyle bir döneme geldik.
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

evet arkadaşlar

Alt 28-02-2010 #9
Konuşmaktan en çok korktuğumuz dönemi yaşıyoruz farkında mısınız?
korkarsan daha çok şeyler olur birgün biliyorum çok şeyleri çok yerlere yazdığım için ip mi takip ettiklerini ama hiç umursamıyorum önce türkiye
Şahsen, hiç korkmuyorum..

Burada çekindiğim tek şey Grafikerler.net ve yönetimin çizgisine, misyonuna ters düşmek.. 45 lira için hapse atıldı adaletimiz bumu Buna da korku değil, olsa olsa saygı diyebiliriz..

Ne demiş atalarımız:
"Korkma, korktukça sıra sana gelecek"
malasef artık öyle bir döneme geldik.
maili yolladım bakalım ne olacak göreceğiz birde forumda açtığım konuya olumsuz yorum yapıpta logondaki türk kelimesini kaldır diyen bazı kendini bilmezler var eksiledim onuda bakalım bir daha aynı yorumu alayım bu sefer daha değişik yollara başvuracağım
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 28-02-2010 #10
Aslında yazılan haber mesajı gayet normaldi.Bu konunun açılması nedeniyle olumsuz yorumda bulunanları ben anlamıyorum.
Hoş bu olay tipik bir Türkiye gerçeğidir.Hukuk sistemindeki çarpıklık giderilmedikçe bu böyle gidecektir.

Fakat konu ile ilgili yazılan bazı yorumlar olayı öyle bir noktaya çekerki herkes işi gücü bırakıp siyasi tartışmaya girer.

Örnek aşağıdaki yorum.

Yaşlı adam Terörist'ti diye yolla mesajı. Talimatla ödemedi de.. Belki o zaman salıverirler. 45 lira için hapse atıldı adaletimiz bumu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları