5 Renk Baskı

Baskı Öncesi - 5 Renk Baskı Sponsorlu Bağlantılar Mrb arkadaşlar daha yapmadığım bir iş olduğu için ilk olarak buraya yazıp fikirlerinizi almak istedim. Bir iş yaptım yaptığım iş CMYK dört renk. Firma bunu 5 renk bastırmak ...

5 Renk Baskı
muratsfx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratsfx

Grafiker / İstanbul

5 Renk Baskı

Alt 04-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mrb arkadaşlar daha yapmadığım bir iş olduğu için ilk olarak buraya yazıp fikirlerinizi almak istedim. Bir iş yaptım yaptığım iş CMYK dört renk. Firma bunu 5 renk bastırmak istiyor. Bu 5 renk olayı ne acaba bilgisi olan var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

CTRL_z isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CTRL_z

Grafiker / İstanbul

Alt 04-04-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çalısmada daha fazla olan bi rengi örneğin lacivert ekstraya vererek spottan basabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 04-04-2013 #3
Mrb arkadaşlar daha yapmadığım bir iş olduğu için ilk olarak buraya yazıp fikirlerinizi almak istedim. Bir iş yaptım yaptığım iş CMYK dört renk. Firma bunu 5 renk bastırmak istiyor. Bu 5 renk olayı ne acaba bilgisi olan var mı?
Genel olarak 5. renk deyimi Pantone Renkler, Altın Yaldız, Gümüş yaldız, Gofraj, Lak uygulamaları ile beraber kullanılır. Müşteriniz ne istiyor? 5. renk derken öezl bir renk mi? Özel bir uygulamamı istiyor?
Bu mesajdan alıntı yap
korhanyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korhanyilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 23-05-2013 #4
baskı makinalarının temeli 4 renktir. ancak sonradan pantone renk, vernik,dispersiyon lak eklenebileceği için ayrıca üniteler çoğalmaktadır. her hangi bir özel baskı yoksa baskı ustası makinanın sadece c m y k ünitelerini çalıştıracaktır.
Bu mesajdan alıntı yap