8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Graficafe - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ...

Cevapla
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
shedesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shedesign

Grafiker / Hatay

Dosya19

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Alt 07-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olma mücadelesinin başlangıcı olarak kabul edilir. 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 8 Mart’ı Kadın Hakları ve Dünya Barışı Günü olarak ilan etmiştir. Böylece, 8 Mart, kadınların yüzyılı aşkın mücadele ve dayanışmasının kutlandığı, gün olmuştur. Türkiye, “Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Sözleşmesi”ni de 1985 yılında imzalamıştır
Kadın hakları insan hakları kavramından ayrı tutulamaz. Kadın hakları ile savunulan, kadınlarımızın insan oldukları için her yerde ve herkes için geçerli olan haklara sahip olmalarıdır. Ülkemizde de eğitimin yükselmesi ve kadınlarımızın sosyal hayata girmelerine paralel olarak gelişme göstermektedir. Türk kadınının birçok alanda başarılı olduğu da bir gerçektir.
Kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi mümkün değildir. Kadınlarımızın toplumdaki yeri ve görevleri konusunda bir birey olarak kişiliğini kazanması ve toplum içinde hak ettiği yeri alması gerekmektedir.
Batılı ülkelerden önce seçme ve seçilme hakkını kazanan kadınlarımızla ilgili büyük önder Atatürk “Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir” demiştir.
Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden içinde bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her dönemde ihtiyaç hissettiğimiz feragat ve fedakarlıkların en yücesini yapmıştır.
Kurtuluş Savaşında; kanını, canını, emeğini ve evladını memleketin kurtuluşuna ve bağımsızlığına adamıştır. Büyük Atatürk’ün “Dünyanın hiçbir kadını ben vatanımı kurtarmak için Türk kadınından daha fazla çalıştım diyemez” sözü buna en güzel örnektir.
Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte Türk kadını; çağdaş ve dünya kadınlarının sahip olduğu kazanımları tek tek elde etmiş, modern Türkiye’nin kurulmasında da önemli misyon üslenmişlerdir.
Geçen süreçte Türk kadını; eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirmiş, modern Türkiye’nin simgesi ve Cumhuriyetimizin en büyük teminatı olmuştur.
Bu nedenle; kadınlarımızın toplumsal hayatta kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri, bilimde, sanatta, siyasette kısacası her alanda daha etkin olabilmeleri en büyük dileğimizdir.__________________________________________________ _
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 07-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kutlar ellerinizden öperim...
Bu mesajdan alıntı yap
shedesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shedesign

Grafiker / Hatay

Standart
Alt 07-03-2011 #3
Bir toplumu dinamik yapan, çağdaş ve bilinçli nesiller yetişmesini sağlayan kadınlardır.
Kurulan ilk Türk Devletinden bu yana, devletin kuruluşunda ve yönetiminde daima erkeğin yanında yer alıp gereken saygıyı gören Kurtuluş Savaşı’nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk Kadını, Cumhuriyet’imizin kurulmasıyla birlikte, toplumsal yaşamda yerini almıştır.
Türk Kadını, Büyük Atatürk sayesinde medeni ve siyasi haklarına 3 Nisan 1930, seçme ve seçilme hakkına ise 5 Aralık 1934 yılında kavuşmuştur. Bu tarihlerde göstermektedir ki;
Türk toplumu kendini medeni sayan birçok dünya ülkesinden önce, kadına hukuksal, siyasal, toplumsal ve ekonomik haklarını kendiliğinden yasal olarak tanımış ve onu yüce bir değer olarak kabul etmiştir.
Kadınların sadece bir gün hatırlanmasının doğru olmadığını ve Türk Kadını, Cumhuriyet’in kurulmasına takiben elde ettiği haklarla, bugün eğitimden bilime, sanattan ekonomik alana, siyasetten kamu yönetimine kadar her alanda üstün başarılar elde etmişler, ülkemizde ve dünyada sesimizi duyurmuşlar, modern ve çağdaş Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır.
Türk Kadını, elde ettiği hakları sonuna kadar korumalı ve daha da geliştirmelidir.
Kadınların hürriyet ve eşitlik mücadelesinin bir simgesi olan 8 Mart tarihin de onları kömür, kuru gıda kuyruklarından kurtararak sosyal devlet anlayışı ile yaşamalarına zemin hazırlamalı ve gerekli önemi vermeliyiz.
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Standart
Alt 07-03-2011 #4
Kadınlar için her günün 8 mart olması ve sadece sözlerde kalmaması dileğiyle... Kutu olsun.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
shedesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shedesign

Grafiker / Hatay

Standart
Alt 07-03-2011 #5
Türk kadını tarihimizin derinliklerinden günümüze kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her devirde feragat ve fedakârlıkların en yücesini yapmışlardır.
Kurtuluş Savaşında, kanını, canını, emeğini ve evladını memleketin kurtuluşuna ve bağımsızlığına adamıştır.
Ulu önderimiz Atatürk’ün “Dünyanın hiçbir kadını ben vatanımı kurtarmak için Türk kadınından daha fazla çalıştım diyemez.” sözü buna en güzel örnektir.
Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte Türk kadını; çağdaş ve dünya kadınlarının sahip olduğu kazanımları tek tek elde etmiş, modern Türkiye’nin kurulmasında da önemli görev üslenmişlerdir.
Geçen süreçte Türk kadını, eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirmiş, modern Türkiye’nin simgesi ve Cumhuriyetimizin en büyük teminatı olmuştur.
Dünyada ve ülkemizde, temel eğitim hizmetlerine erişim, kadına yönelik şiddet, cinsel saldırı, toplumsal yaşama katılım, zorla evlilik, okuma-yazma oranı gibi birçok gösterge, kadınların ayrımcılık ve eşitsizlik gördüğünü ortaya koymaktadır.
Kadınlarımıza yönelik ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet içeren uygulamalar sona erdirilebildiğinde, tüm kız çocuklarımız eğitimin her seviyesinden yararlanabildiğinde, geleceğe daha da güvenle bakabileceğimiz muhakkaktır.
Bu konuda devletimizin yanı sıra, kadın örgütlerinin, diğer sivil toplum kuruluşlarının ve basın yayın organlarının gayretleri büyük önem taşımaktadır.
Çocuklarımızın ilk öğretmenleri olan annelerimizin yaşam şartlarının ve eğitim düzeylerinin yükseltilmesi konusunda herkes üzerine düşen görevleri yapmalı.
Bu mesajdan alıntı yap
Soner Akay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soner Akay

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 08-03-2011 #6
8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Bu işin espirisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Standart
Alt 08-03-2011 #7
Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(45)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Standart

tüm kadınlarımıza

Alt 08-03-2011 #8
fazla söze gerek yok boş yere yalanlar söylemeyede gerek yok cahil insanlardan neler çektiğinizi hepimiz biliyoruz diyeceğim tek şey Allah kadınlarımızı cahil ve okumuş cahil insanlardan korusun Nice mutlu senelere hanımlar!
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Bu mesajdan alıntı yap
mgyknt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgyknt(32)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 08-03-2011 #9
kadınlar gününden bir gün önce çıkan habere bakın (:
haber: http://www.ntvmsnbc.com/id/25189895

oysa ki kadın cinayetleri 7 yılda yüzde 1400 arttığı açıklamasını öğrenmiştik?
ki rakamsal olarak bilmesekte böylesi bir büyümeyi biliyorduk hepimiz.
ilahi rte diyor, büyüklerimi küçüklerimi tüm hemcinslerimi sevgiyle kucaklıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(47)

Hiç Biri / Bursa

Standart
Alt 08-03-2011 #10
annemi, eşimi vede kızlarımı düşünerekten " kadın hakları vede kadının toplumdaki yeri " erkeklerden daha ileri vede öndedir........


kutlu olsun !
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
8 Mart Dünya Kadınlar Günü ezells Deneme Çalışmalar 11 26-02-2013 15:29:41
8 mart dünya kadınlar günü afişi aduuket Afiş Tasarımı 4 20-02-2012 22:59:09
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Görselleri Ferhat07 Fotoğraf - Resim 2 01-03-2011 18:26:36
8 mart dünya emekçi kadınlar günü graphicturk Graficafe 16 09-03-2010 00:24:50
8 Mart Dünya Kadınlar Günü guvenmx Kitap kapağı, broşür, menü vb. 6 08-03-2009 13:57:25

Kapat
Şifremi Unuttum?