80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak

Graficafe - 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak Sponsorlu Bağlantılar Alıntıdır... 80'lerin Sonunda 90'larin basinda cocuk olmak bence sunlar demek; -Atari salonlarina gidip, 10 jetonu daha ucuza almak. -Demet Akbag tiyatroyu beklemek. -Taso oynamak. -Video kiralamak. -Gece aerobigini ...

Konu Kapatılmıştır
80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak
Ali KASAPOĞLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali KASAPOĞLU(36)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 01-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Alıntıdır...

80'lerin Sonunda 90'larin basinda cocuk olmak bence sunlar demek;
-Atari salonlarina gidip, 10 jetonu daha ucuza almak.
-Demet Akbag tiyatroyu beklemek.
-Taso oynamak.
-Video kiralamak.
-Gece aerobigini ***** zannetmek.
-Terminator'u sinemada seyretmek.
-Reebok Pump almak.
-"Back to the future, Rocky Serisi, Ninja Kamplumbaglar, Hayalet
Avcilari,
Cakmaktaslar,Beverly Hills 90210'u izlemek.
-Pazar 88, pazar 89, pazar 90, pazar 91 .....
-Tipi tip cignemek.
-He man izlemek.
-Kablolu yayina gecme serefine nail olmak.
-Coca Cola'nin 1 litrelik depozitolu
siselerde satilmasidir.
-Star TV'deki Turnike'yi, Parliement Pazar Gecesi sinemasini
izlemek.
-Adam olacak cocuk, 7'den 70'e nin izlenmesi.
-Gazete kuponu ile ev, araba verilmesine tanik olmak.
-Sürekli Aydinlik için 1 dakika karanlik eylemine katilmaktir.
-"All that she wants, informer" dinlemek.
-Pazar sabahlari alf seyretmek.
-Voltran, he-man,denver, ninja turtles, clementine izlemek.
-Siyah-Beyaz televizyonu görmüş olmak.
-Micheal Jackson'dan Bad sarkisini defalaraca dinlemis olmak.
-Schumacher'in Turkiye'ye gelisini gormek.
-Mahalle ve mahalleden oyun oynamak kavramini son yasan nesil.
-Neler oldugunu anlamadan televizyon'dan korfez savasini izlemektir.
-MC Donalds'in Turkiye'ye ilk geldigi gunleri yasamis olmaktir.
-Doritos'a panco diyebilen nesildir.
-İlkokul 5'te
Anadolu Liseleri ve Kolejler sinavina hazirlanmak.
-Berlin duvarı'nın yıkılmasının tek sonucunun, berlin'in farklı
kısımlarında oturan akrabaların artık birbirlerini görebilmeleri
olduğunu sanmak.
-Banka olarak sadece imar bankasini bilmek...
-Yakari izlemektir.
-"Eskiden buralar portakal bahcesiydi, boş araziydi" diyebilmek.
-Street Fighter'da "Guy" ile oynamak.
-Bilye, gülle oynamak.
-gazoz kapagi oynamak.
-Televizyonla büyütülen ilk nesil olmak.
-emanulla izlemek..
-mahalle maçları yapmak..
-commodore 64 efsanesi..
-cumartesi geceleri bir baska gece'yi izlemek ve ozellikle benny
hill'in skeclerini yakalamaya calismak
-solo test'te 1 tane birakip bilgin olmaya kasmak
-hbb'de amerikan futbolu maci izlemek
-anadoludan gorunum'u izlemek ve sehit haberleriyle
uzulmek
-Edi ile Büdü hastasi olmak .
-Sadece pazar günleri yikanmak.
-Kontra pedal BMX bisiklet sahibi olmak.
-Cine 5'in ilk acildigi gune ve aksamina tanik olmak.
-"Bugun günlerden cuma, merhaba hanimlar merhaba"
-Moonlighting, hayat agaci, cesur ve güzel izlemek.

80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak zor ama bir o kadar
da guzel bir seydir.Bir ülkenin hangi aşamalardan, nasıl geçtiğine
tanık olmaktır...
Gencligin gelisimi acisindan kayıp bir dönemdir...
İYİ BAKIN ABİİİİİ!! BİZİZ BU!!!! YAŞLANIYORUZ DİYORUM
İNANMIYOSUNUZ!
Alıntı

susam sokakları,kara şimşekler, dev karıncalar,jaws,alacakaranlık kuşakları,define adası(uzayda geçiyordu),ziyaretçiler(uzayda geçiyordu buda)kuzen lerri ve balki,muhteşem ikili-Polisiye diziydi.Bir sarışın kadın bide bi adam vardı dedektifti bunlar-.Freddy elm sokağı,lazeryon voltran vs. vs. vs.
Duygulandım80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak

yonca evcimik sabah 8:15 vapuru ,çelik vardı ateşteyim ateşte derdi...sertap erner ölümlü dünya felan..vay anam vay bee...şimdi marlyn mansonlar,children of bodomlar, cannibal corpseler cradle of fieltler geziyor ortalıklarda80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cello81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cello81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak) Bizimkiler dizisini unutmuşsunuz yahu pazar günlerinin vazgeçilmez dizisi (ozmnlar ailemle o dizinin çekildiği mahallede otururduk dizi çekimleri izlerdik oyunculara şaşkın şaşkın bakardık ) 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak) klasik her pazar banyo yapıp sonra bizimkiler dizisi izlenirdi ve yatırılırdık ertesi gün okul var diye sizin evdede öyle olurmuydu 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak)
he bide trt de akşamları bi kadın çocuk programı vardı kağıttan şekiller yapardı tuzluk uçak v.s Susam Soğağı Edi&Büdü hayranıydım sevdiğim He_man ve Kalimero idi siyah bi civ civ kafasında yumurta kabuğu ve sürekli şu sözü derdi "Ama Haksızlık Buuu" 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak)
deryakrcp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deryakrcp

Grafiker / Ankara

Alt 15-05-2008 #3
Arkadaşlar gülümseyerek okuyorum hoş bir yazı. Gerçekten bunların hepsini hatırlıyorum kendi çocukluğumda. O "yalan rüzgarı" ile "bizimkiler" hiç bitmeyecek sanıyordum. Ama hepsi ne hoşlar ne kadar güzel anılar. İlerleyen nesilin ne yazıkki böyle anıları olmayacak gibi. Barış Manço'nun pazar programı 70'den 70'e öyle hatırlıyorum. Çocuklar şarkı söylerdi. Oraya gitmeyi çok isterdim. Gitseydim de şunu söyleyecektim. Azmı prova yaptım. :hmm2:
Oya&Bora
Ara beni öptüm seni seni
Çok özledim deli gibi ......:dance::dance:80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak
efsunlu_kizz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efsunlu_kizz

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-05-2008 #4
çoçukluk en güzel zamanlar bunların hepsini bende hatırlıyorum o zamanlar hep aynı seyleri izlerdik simdi devamlı yenileniyor çoçukların aklında iz bırakacak biseylerde yok o zamanlar kimse bana onu izleme bunu izleme demezdi simdi kuzenlerim tv izlerken maalesefki mudahele ediyorum adı çoçuklar için yapılmış ama çoçukların beynini yıkamaya yönelik bircok programlar var.hayatımdan tv kültürünü tamamen kaldırmıs birisiyim
komsunun bahcesinden meyve calmak sokakta misket oynamak,bisikletten düsüp yeni alınmıs olan giysileri yırtmak simdi geri dönüp baktıgımda ne cabuk gecmis zaman diyorum
ama hala kendimi çoçuk gibi hissettigim tek yer ve degismiyecek bir yer olan babamın kollarındayken ben hep çoçuğum zaten80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak
elkor84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elkor84

Grafiker / Ankara

Alt 15-05-2008 #5
çocukluğum gözümde canlandı gerçekten.herşey daha masum,daha sade ve daha güzeldi sanki.ya da biz o dönemin çocuğu olduğumuz için bize daha güzel görünüyor.80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmakçok teşekkürler...80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak

bu arada yaşlanmaya başladığımız konusunda :upset: ağlamak istiyorum...
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 15-05-2008 #6
TRT zamanında pazar günleri kovboy filmleri de unutulmuş bir ayrıntı. 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

efsunlu_kizz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efsunlu_kizz

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-05-2008 #7
TRT zamanında pazar günleri kovboy filmleri de unutulmuş bir ayrıntı. 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak
sanırım sen 70 yıllardaydın 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

The Good, The Bad and The Ugly

Alt 15-05-2008 #8
Pazar günüydü, açtım televizyonu, ne varmış bakalım diye...
Fazla seçenek yok, baktım bir film başlıyor kovboy filmi... 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak

Başladım seyretmeye, seyrediş o seyrediş, film tam 4 veya 5 saat sürdü.
Öğlen başlayan film akşam beş gibi bitti.

Babam sabah çıkmış akşam olmuş gelmiş ve aaa hala bu film mi oynuyor yahu.. Neyse ölen kalan var mı demisti 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak Filmin sonuna kadar ölen kalan olmuyordu ki... 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak Yok daha ölen demistim.

O zaman pek bir şey anlamamistim. Aklımda kalan sadece, Ugly'nin çölde durmadan aynı çember etrafında koşturmasıydı.

Yıllar sonra filmi tekrar bir cd'den seyrettim, e daha iyi anladım tabi. Tabi bir oturuşta izlemedim, 2 güne paylastirdim filmi, yarısını cumartesi yarınısı pazar izledim. 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmakD80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak Çünkü o zamandan en çok hatırladığım uzuuuuuun bir film olduğuydu.

İzleyin arkadaşlar rakipsiz bir kovboy filmidir, benden + puan almış nadir filmlerdendir. 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak
Alt 15-05-2008 #9
sanırım sen 70 yıllardaydın 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak
70 li yillar degil arkadasim, dogru söylüyor kovboy filmi arkasindan hikmet simsek yönetimindeki pazar konseri 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak
Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 15-05-2008 #10
çocukluk :rolleyes:
9 kiremitler, istoplar, saklanbaçlar, bisikletler, ipli voleybollar, tek kale maçlar (tek paslar), ip atlamalar, seksekler, sınıf/mahhalle maçlarında kendimizi kaybederdik tezahürat ederken, ret kid tabi, he man, shera, susam sokağı, cesur ve güzel, adam olacak çocuk, bizimkiler, yalan rüzgarı, doritos pançooo doritoss pançoo pançoo pançoo 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak, "akşam ezanı okundu hadi eveee rüveydaaa hadi eve bak baban geldi yemek yiyoruz" sedaları kulaklarımda 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak sonra akşam ebesi 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak
önce hüplet sonra gümlet, pinokyo bisikletim ortadan kırılır yer kaplamazdı 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak, pazar akşamları banyo geceleri, babamın saçlarımı taraması, gece yatarken süt içmek şimdi sigarayı tercih ediyoruz :S, tasolarım, cillilerim, gazoz kapaklarım, bilyeli arabam (kaykaya benzerdi ama daha çok gürültü yapardı 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak ), ağaçlara çıkardık ağacın üstünde piknik yapardık, komşu teyzenin erikleri her zaman daha cazip gelirdi, kışın topluca bayır aşağıya kayardık, düşerdik kalkardık ama oyuna devam ederdik, az mı bacağımız kolumuz kırıldı incildi? annemin duaları sayesinde sanırım hala tek parçayım 80'lerin sonunda, 90'larin basinda cocuk olmak
daha neler neler...
aslında şimdikiler değil biz çok şanslıymışız, sokak kültüründe büyümüşüz, düşe kalka, paylaşarak, oyun oynayarak belkide kavga ederek ama çocuktuk ve hep çocuk kalacağımıza inanıyorduk...
anılar canlanınca anımsıyor insan büyüdüğünü...
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Konu Kapatılmıştır

Tags
80lerin, sonunda, 90larin, basinda, cocuk, olmak