8'likte sorun

3D Studio Max - 8'likte sorun Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar. BEn 3ds max ta çalışma yapan birisi olarak sıkıntı duyuyorum. O da şu ; Grafik tasarım - 8'likte sorun eskiden 512 mg ram lik bir bilgisayarım var,orada ...

8'likte sorun
yavuz94 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yavuz94

Öğrenci (Diğer) / Tekirdağ

8'likte sorun

Alt 25-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar. BEn 3ds max ta çalışma yapan birisi olarak sıkıntı duyuyorum. O da şu ;
Grafik tasarım - 8'likte sorun eskiden 512 mg ram lik bir bilgisayarım var,orada bu program kasıyordu,daha iyi olması için bilgisayarımı yeniledim ve 8 gb ram lik bir bilgisaar aldım ama neredeyse 512 likteki gibi kasıyor.Nedeni 3dss max ın 2009 sürümü olması mı?(En sorunlu sürüm bu diyorlar ondan),yoksa benim bilgisayar mı adi,ya da bier virüs mü var acaba?
Lütfen yardım edin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ismilby isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ismilby

Öğrenci (Grafik) / Sakarya

Alt 25-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar. BEn 3ds max ta çalışma yapan birisi olarak sıkıntı duyuyorum. O da şu ;
Grafik tasarım - 8'likte sorun eskiden 512 mg ram lik bir bilgisayarım var,orada bu program kasıyordu,daha iyi olması için bilgisayarımı yeniledim ve 8 gb ram lik bir bilgisaar aldım ama neredeyse 512 likteki gibi kasıyor.Nedeni 3dss max ın 2009 sürümü olması mı?(En sorunlu sürüm bu diyorlar ondan),yoksa benim bilgisayar mı adi,ya da bier virüs mü var acaba?
Lütfen yardım edin.
Arkadasım oncelikle hangi işletim sistemini kullanıyorsun mesela Windows 7 32bitte 3gb fazlasını kullanamıyorsun.İşlemcin nedir onemlidir ekran kartı cok onemli birde 2009 son surum deği 3d max 2011 cıktı son surum suan bu kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
medobi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

medobi

Öğrenci (Grafik) / Yurtdışı

Alt 26-05-2010 #3
arkadasim Intel E7200 islemci 1Gb grafik karti ve 4 Gb ram alirsan bilgisayarin ucar bunun turkiyedeki maliyetini bilmiyorum benim bulundugum yerde 600 yuro felan kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

yavuz94

Alt 26-05-2010 #4
8'likte sorun

Buyurun arkadaşlar...Özellikleri bunlar sanırım.Eksik var mı bilmiyorum pek anlamıyorum çünkü.gerekli olmayacağını düşündüğüm yerleri de sildim.
...
Bu mesajdan alıntı yap
ismilby isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ismilby

Öğrenci (Grafik) / Sakarya

Alt 29-05-2010 #5
8'likte sorun

Buyurun arkadaşlar...Özellikleri bunlar sanırım.Eksik var mı bilmiyorum pek anlamıyorum çünkü.gerekli olmayacağını düşündüğüm yerleri de sildim.
...
Programı kullanırken önemli olan grafik kartındır işlemci ve ram render da önemlidir.Benım senın anlatmandan anladıgım prog. kullanırken kasılmalar yasıyorsun bunun nedeni grafik kartıdır .Kolay gelsin.:smile:
Bu mesajdan alıntı yap

yavuz94

Alt 29-05-2010 #6
ben anlamıyorum da ; veridğim resimde grafik kartım yok mu? 8'likte sorun İyi mi kötü mü? 8'likte sorun
Bu mesajdan alıntı yap
B-RoCK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

B-RoCK

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 26-06-2010 #7
Win Xp nin 64 bitlik sürümünü ve aynı şekilde 3ds max in 64 bitini kullanmanı tavsiye ederim hız konusunda baya bi fark ediyor özelliklede renderda saatler süren render süresi onda birine inebiliyor
Bu mesajdan alıntı yap

yavuz94

Alt 27-06-2010 #8
ama ben win 7 kullanıyorum...Burda da yapsam birşey olur mu?
Bu mesajdan alıntı yap