a3 katalog basımı yardım

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - a3 katalog basımı yardım ...

a3 katalog basımı yardım
onurozturk44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onurozturk44

Ressam / İstanbul

a3 katalog basımı yardım

Alt 12-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar
a3 sayfasına yaptığım katalog çalışmamı dijital baskı merkezinde bastıracam.çalışmam ise şöyle;

katalog a3 sayfasından 2 adet olacak arkalı önlü.normalde ise yani corelde 4 sayfadır.
fakat çalışmam a3 arkalı önlü olduğundan 4 adet
a3 ü ortadan katladğımızdada 8 adet sayfadan oluşmaktadır.

yani bu kataloğu elinize hazır birşekilde aldığınızda ortadan katlanmış haliyle 8 normal sayfadan oluşmaktadır.
2 a3 sayfası >arkalı önlü 4 adet a3 sayfası > ikiye katlandığındada 8 adet normal sayfa

şimdi sorunum ise şurada;

coreldraw programında a3 olarak 4 page çalışmam var.2 ve 2 olmak üzere arkalı önlü bastıracam.

dijitalcinin yazıcızı tek seferde arkalı önlü basabiliyor.ben bastırmaya giderken arkalı önlü olabilmesi için bir ayar yapmam gereklimidir.yoksa 4 page çalışmayla direk gidip basacak arkadaş bu sayfayla bu sayfa arkalı önlü basılacak diye belirtmem mi gereklidir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 12-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
benim tavsiyem;
burada anlattığınız gibi
çalışmalrınızı yanınıza alın baskıcı arkadaşla birebir karşılıklı bu sorunu çözersiniz...
Bu mesajdan alıntı yap
ThorN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThorN

Matbaacı / Eskişehir

Alt 13-03-2011 #3
baskıyı yapacak arkadaşa hangi sayfanın arkasına hangisinin geleceğini söylersen kolaylıkla problemini halledecektir çünkü bu olay dijital makina operatöründe biter a3 katalog basımı yardım zaten örnek baskı aldıktan sonra (varsa eğer sorun) konuyu daha rahat konuşursunuz...
Bu mesajdan alıntı yap

onurozturk44

Ressam / İstanbul

Alt 14-03-2011 #4
teşekürler arkadaşlar
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 14-03-2011 #5
sayfalarını a4 lere dönüştürebiliorsan 8 adet a4 yap sonra pdf olarak ayarla. baskıya atarken pdf yazdırmada booklet seçim 1 sayfaya 2 adet diyerek a3 yollarlar ve kitap dizimini adobe reader otomatik olarak yaparak formalar. seni de yormaz ya da bir baş bir son şeklinde sayfalarını montajla a3 olarak sonra arka arkaya yerlestirip pdf yap yine olur. meslela 8-1, 2-7, 6-3, 4-5 şeklinde blokla.
Bu mesajdan alıntı yap

onurozturk44

Ressam / İstanbul

Alt 14-03-2011 #6
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap