a3 xerox 7425 mi yoksa canon ir5880c mi

Dijital makineler - a3 xerox 7425 mi yoksa canon ir5880c mi Sponsorlu Bağlantılar Merhaba Arkadaşlar. Ajansımıza a3 renkli çıktı almak için makina alacağız. Xerox ve canon arasında kaldık. Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını paylaşırsa sevinirim. Marka model olarak artı ...

capari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

capari(36)

Grafiker / Antalya

Alt 19-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar. Ajansımıza a3 renkli çıktı almak için makina alacağız. Xerox ve canon arasında kaldık. Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını paylaşırsa sevinirim. Marka model olarak artı ve eksileri. Canon fiyat anlamında uygun. Xerox ise daha pahalı. Kalite farkı nedir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

olympos07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

olympos07

Baskıcı / Konya

Alt 23-10-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba, buradan size net şu marka diyemem ....
ama renkli makine alınırken dikkat edilmesi gereken kriterler şunlar;

1. Görüntü kalitesi nedir? Belirtilen çözünürlük gerçek çözünürlükmüdür? (Mümkünse çıktı örnekleri alınız)

2. Makine bu kalitesini 100.000 kopyaya geldiğinde de sürdürebilecek mi? Makine belli bir ömre geldiğinde 20 çıktı alınınca 1. çıktı ile 20. çıktı arasındaki fark ne? ( Aynı mı değil mi? )

3. Markayı temsil eden lokal firma (2.) maddeyi destekleyecek teknik alt yapıya sahip mi?
(Burada firmalar "siz çağırın, teknisyen 2 saatde orada" diyorlar. geliyor gerçektende teknisyen, ama bu teknisyen yeterli çözümü sağlayabiliyor mu?...)

4.Firma ömürlü parçaları zamanında değiştirip kopya kalitesi ve makine verimliliğini istikrarlı şekilde sağlayacak bakış açısına sahip mi?

(Yukardaki 4 maddenin herhangi birinde yeterlilik yoksa makineniz 1 sene sonra çöp olacağı için makine fiyatının bir önemi yoktur )

5. Kopya maliyeti nedir? Mümkünse kopya başı anlaşma mantıklıdır. (Bu tür kopya başı anlaşmalarda firmanın orjinal tüketim malzemesi kullanıp kullanmayacağı çooook önemlidir )

6. Makine fiyatı nedir?

7. Temsil eden firma kaç senedir faaliyet göstermektedir? Sözlerine ne kadar güvenilebilir?

Size bol şans dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
konica minolta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

konica minolta

Hiç Biri / Adana

Dosya16

Renklide Marka

Alt 15-11-2010 #3
Renkli bir makina alacaksan Konica Minolta yı tercih etmeni tavsiye ederim hem xerox'tan daha az para ödersin,hemde daha kaliteli çıktı alırsın..Renklide dünyada ilk sırayı alan marka Konica Minoltadır..Bu konuyla ilgili yardım istersen
yardımcı olabilirim...
Bu mesajdan alıntı yap
birhanusta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

birhanusta

Matbaacı / Çanakkale

konıca minolta 7450

Alt 29-11-2010 #4
konıca minolta 7450 hakkında bilgisi olan arkadaş varmı birde fiyatını öğrenmek istiyorum şimdiden teşekürler...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
canon mu xerox mu