A4 çalışma alanı

InDesign - A4 çalışma alanı ...

A4 çalışma alanı
siyord isimli Üye şimdilik offline konumundadır

siyord

Webmaster / Kocaeli

A4 çalışma alanı

Alt 17-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,

Indesign'da A4 ebadında görüntüde görebileceğiniz gibi döküman açtım. iki tane sorum olacak.
İlki sol kenardaki 1 nolu yer: kenarlara 2-3 mm genişliğinde kenar çekmek istiyorum ve bunun yeri neresi olmalı? Kağıdın en sonunda olmasını istiyorum ama nereye koymalıyım? Mevcut haliyle doğru mu? (en sona yapıştırdım ben)

yoksa

2 nolu alan. Bu otomatik çıkan çalışma alanının içine mi çalışmalıyız daima. Bu pembe-mor alanın dışına herhangi bir şey koysak riskli mi olur?

Saygılar

A4 çalışma alanı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 20-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bir soru da sorunuza ben ekleyeyim ... çalışma export edildiğinde pdf olarak ve bu pdf açıldığında elde edilen görüntü arkadaşımızın sorusuna cevap mıdır? yani bu tür sorunları pdf ile elde edilen çıktıdan anlayabilir miyiz?
Bu mesajdan alıntı yap
recognize isimli Üye şimdilik offline konumundadır

recognize

Webmaster / İstanbul

Alt 22-08-2011 #3
1 nolu bölge diye bahsettiğin bölge taşma payı olan yerdir 3mm makuldur.
2 nolu bölge marj bölgesidir marj bölgesinde taşan objeler baskıda gözükecektir.

Bir soru da sorunuza ben ekleyeyim ... çalışma export edildiğinde pdf olarak ve bu pdf açıldığında elde edilen görüntü arkadaşımızın sorusuna cevap mıdır? yani bu tür sorunları pdf ile elde edilen çıktıdan anlayabilir miyiz?
Evet pdf çıktısından anlayabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
siyord isimli Üye şimdilik offline konumundadır

siyord

Webmaster / Kocaeli

Alt 24-08-2011 #4
Teşekkürler yanıt için ancak ben 1 nolu bölge için söylediğinizi anlamadım. Şimdi ben sol ve/veya sağ kenara 2-3 mm genişliğinde kenar çekmek istiyorum. Bunun yeri neresi olmalı? o gösterdiğim yer uygun mudur? (X= 0,25 mm şu anda)
Bu mesajdan alıntı yap