Abdi ibrahim logosu

Benzer Tasarımlar - Abdi ibrahim logosu Sponsorlu Bağlantılar Bu Abdi ibrahim ilaç firmasının logosu, Abdi ibrahim bu logoya 150.000 dolar vermişş Buda benim lg monütörümün üstündeki ekran özelliklerini belirten etiketlerden birinin üzerindeki logo...

Abdi ibrahim logosu
cngzdhn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cngzdhn(40)

Grafiker / İstanbul

Abdi ibrahim logosu

Alt 01-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Abdi ibrahim ilaç firmasının logosu, Abdi ibrahim bu logoya 150.000 dolar vermişş
Abdi ibrahim logosu

Buda benim lg monütörümün üstündeki ekran özelliklerini belirten etiketlerden birinin üzerindeki logo
Abdi ibrahim logosu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 04-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
"hadi be" derim yani Abdi ibrahim logosu
önce hangisi yaptı/yaptırdı acaba? Bilgin var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
ozkanozel16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanozel16(37)

Hiç Biri / Bursa

Alt 04-02-2012 #3
konuyu ilgili firmaya iletsek iyi bir şey yapmış olur muyuz?
Bu mesajdan alıntı yap
batuerte isimli Üye şimdilik offline konumundadır

batuerte

Grafiker / İstanbul

Alt 04-02-2012 #4
Benim bilgim var, bu konuda... Benim Annem 1970 li yıllarda Mimar Sinan Üni. de Grafik bölümünü bitirmiş. Ve kazandığı paralarla yabanvı logo kitapları satın almış. O kitaplardan birinde bu logo açıkça görünüyor. Sadece etrafındaki yarım daire hairline stroke yok. O kadar! İsyeyen varsa scanleyip mail atabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap

cngzdhn(40)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-02-2012 #5
internette şöyle bir bilgiye ulaştım;

Verilen bilgiye göre Abdi İbrahim'in yeni logosunu, pek çok uluslararası şirketin kurum kimliğinin yanı sıra New York metrosu haritası ve Stendig takvimi gibi dünyaca bilinen tasarımların yaratıcısı Massimo Vignelli tasarladı.
Abdi İbrahim'i, Asya ile Avrupa'yı birbirine bağlayan İstanbul'a benzettiğini ifade eden Vignelli, logonun hikayesini ilişkin şunları aktardı:
"Abdi İbrahim, farklılıkları içinde barındıran bir kü ltüre sahip. Bu yapıya özel bir simge aramaya başladığımda, bir gün Topkapı Sarayını ziyarete gittim. Orada, Osmanlı İmparatorluğuna hediye olarak gönderilen bir Çin tabağı içinde yer alan çizimi görünce çok heyecanlandım. Hemen tabağın fotoğrafını çektim ve bu çizim üzerinde çalışmaya başladım. Yuvarlak olan simge ortadan ikiye bölünmüştü. Her iki tarafında zıtlıkları yansıtan parçalar vardı. Daireler içinde aralıksız devam eden bu değişim, felsefeye muhteşem bir süreklilik kazandırı yordu ve Abdi İbrahim'in doğasını yansıtan çok güzel bir simgeydi."

Ayrıca ekşi sözlükte de;" ayse arman'in roportaji sayesinde gordugum abdi ibrahim logosunu tasarlamak icin havamizi solumus, sokaklarimiza bakmis ama yaptigi ise "dunya'nin en modern logosu" demeden bir muddet dusunmek gerek herhalde. " diye bi bilgi var

" Ayse Arman'ın Massimo Vignelli ile roportajı
http://www.kadinportal.net/yazarlar/...-da-yaslanmak/

Bencede Yin ve Yang olayının bi versiyonu olan bu logo sonuçta anonim gibi birşey aslında tasarımcı amca da bunu çinden gelen tabağın üzerinde görmüş, yani uzak doğu. Lg de güney koreli olduğuna göre çindengelen tabak x güneykoreli Lg x Yin ve Yang felsefesi= bu logo
uzak diyarlarda birbirinden habersiz kullanılmış logolar olma ihtimali çok yüksek diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
vedfux isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vedfux

Grafiker / Trabzon

Alt 04-02-2012 #6
ilginç bir hikayesi olmuş logonun, iyi farkettmişsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

cngzdhn(40)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-02-2012 #7
ilginç bir hikayesi olmuş logonun, iyi farkettmişsiniz
Aslında ben farketmedim Abim farketti, çünkü Abdi İbrahimde çalışıyordu, monitörüme bakıp logoyu görünce aaa:surprised: bu bizim şirketin logosuu dedi
Bu mesajdan alıntı yap
dogukan2002_01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dogukan2002_01

Grafiker / Adana

Alt 06-02-2012 #8
bence bunun adı hırsızlık, saygısızlık; iyi bir araştırma yapmadan gözüne güzel gelen bir şekli logo diye sunması ayıp. bu şekli basit logo template dosyalarında yıllar önce görmüştüm. emin olunki bunun 1000 katı daha iyi bir logoyu türk grafikerler mükemmel şekilde çizerler. firmanın basitliği, iyi para verdim diye iyi bir logo sahibi oldum zannediyorlar.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 06-02-2012 #9
Aslında ben farketmedim Abim farketti, çünkü Abdi İbrahimde çalışıyordu, monitörüme bakıp logoyu görünce aaa:surprised: bu bizim şirketin logosuu dedi
Abdi ibrahim logosu Harika bir durum. 100. yıl logosuna yakışır bir patlama yaratmışlar. 150.000 döler güme gider, firma hukuki mücadele başlatır ve tazminat ile olabilecek durumu düşünemiyorum. 7 ceddine kadar borçlanacaklar. Hayde bakalım.. Abdi ibrahim logosu
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 13-02-2012 #10
Logo birebir aynı Abdi ibrahim logosu adam bir de manifesto yayınlamış Abdi ibrahim logosu
Ama helal olsun. Koskoca Abdi İbrahim'e iyi yedirmiş yani Abdi ibrahim logosu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları