Acaba Ben Enayimiyim

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Acaba Ben Enayimiyim ...

Acaba Ben Enayimiyim
onurcnkc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onurcnkc

Grafiker / İstanbul

Acaba Ben Enayimiyim

Alt 01-07-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

3 aydır ufak bi ajansta çalışıyorum. Para yok iş yok diye bana üç beş atıyor. Ben normalde hayatta çalışmam bu şekilde ama iş bulamam korkusu yok degil acaba ben ne yapmalıyım. Karakterimden ödün vermeden çekip gitsem mi. Bu arada iş yapmıyorum degil. bazen pazar bile çalıştıgım oluyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-07-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ödün vermemek seni tatmin edecekse bir de kokteyl al..
İnsanlar ödün vermekten korktuğu için sektör bu halde..

Hiç dikkatini çekti mi, hergün birsürü ilan açılıyor bu forumda, iş verenler kadar iş arayanlar da hatırı sayılır düzeyde..
İşveren ücret ödemediği için sürekli ilan tazeliyor. Keza çalışan maaş alamadığı için iş değiştiriyor.
Tabi buna grafikere yüklenen ekstra sorumlulukları da ekleyebiliriz.
Bunların yanı sıra işe hakim olmayanların piyasada cirit atması durumu vahim hale getiriyor. Vs. Vs..
Tam bir ironi aslında..

Bu tür insanlara prim verildiği sürece bu ironi devam edecektir..
Ayrıca ödün vermek için çirkef olmak gerekmiyor, çizginden kaymadan da sıyrılabilirsin, tecrübeyle sabit Acaba Ben Enayimiyim

Kolay gelsin.. Acaba Ben Enayimiyim
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 01-07-2014 #3
Namuslular da namussuzlar kadar cesur olmalı...
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 01-07-2014 #4
....
Acaba Ben Enayimiyim

Fck diyerek çık git arkadaşım oradan..
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-07-2014 #5
Acaba Ben Enayimiyim

Fck diyerek çık git arkadaşım oradan..
Benim galaksi değil mi o creed Acaba Ben Enayimiyim çok ayıp, okla göstermeler filan Acaba Ben Enayimiyim

Çıkıp gitmeden önce hakkını almayı unutmasın yalnız Acaba Ben Enayimiyim
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 01-07-2014 #6
Çıkıp gitmeden önce hakkını almayı unutmasın yalnız Acaba Ben Enayimiyim
Patronların(!) iyi niyeti suistimali, çalışanın iş yerini sahiplenmesi ile bu gemi yürümez.

Sektör değiştirip, sektörün gidin len buralardan dememe gerçekten çok az var Acaba Ben Enayimiyim
Bu mesajdan alıntı yap
eytisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eytisim

Grafiker / Mersin

Alt 01-07-2014 #7
Grafiker im diyen herkes grafiker olsaydı hepsi birbirine tasarım satmaya çalışırdı. bu iş artık 2 çizgi çekenin grafikerim demesine döndü. bir arada format atmayı bilen herkesin bilgisayarcıyım demesi gibi. bilgisayarcı ne demek acaba satış mı yapıyorlardı bilgi mi sayıyorlardı. bak kardeş bu branş geniş ve teknik bir branş. tavsiyem şudur kabiliyetinin olduğu kulvarda kendine güvenip geliştirdiğin bir yol var ise bu tarz (özellikle kurumsal olsun her köşe başı da matbaa ve baskı platformları ile doldu) yer ara yavaştan ama bu sürede olduğun yerden ayrılma derim...
Bu mesajdan alıntı yap
graphicsdesigner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicsdesigner

Grafiker / İstanbul

Alt 01-07-2014 #8
Bak kardeşim eğer sen yastığa akşam kafanı koyduğunda iş ile ilgili hiç bir kaygın yoksa ve kendini gerçekten yaptığın işte başarılı buluyorsan korkun ne? Çık git oradan bence. Bütün işverenleride aynı kefede tartmayalım çünkü hiçbir zeki iş veren kaz gelecek yerden tavuk esirgemez. Bence herşeyden önce kendine aynada bir bak eminsen kendinden 5dk durma orada derim.
Bu mesajdan alıntı yap
ugur34maris isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ugur34maris

Baskıcı / İstanbul

Alt 01-07-2014 #9
onur kardeşim gel birazda benle çalış. söz aynı şartları hatta daha iyisini sağlicam. mesela akbilin yarısı senden yarısı benden olur Acaba Ben Enayimiyim şaka bi yana bakkala girdiğinde 2 ekmek alırsın ve ekmeğin HAKKI olan parayı verirsin. Bunu verirkende ne pişman olursun nede yargılarsın. Peki bakkalcıya 2 ekmek karşılığı 1 ekmek parası ödesen bakkalcı ne yapar ? Peki sen 2 ekmek aldığında bakkalcı senden 4 ekmek parası istese zoruna gitmez mi ? İşte burda HAK devreye giriyo. Ne sen bakkalcıya muhtaçsın nede bakkalcı alacağın 2 ekmeğe muhtaç. Hakkını almadığını düşünmekle , bakkalcının seni kazıklamasını düşünmek aynı şey. Bırak kazık yemeyi git ekmeğini başka bakkaldan al !
Bu mesajdan alıntı yap
graphicsdesigner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicsdesigner

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2014 #10
onur kardeşim gel birazda benle çalış. söz aynı şartları hatta daha iyisini sağlicam. mesela akbilin yarısı senden yarısı benden olur Acaba Ben Enayimiyim şaka bi yana bakkala girdiğinde 2 ekmek alırsın ve ekmeğin HAKKI olan parayı verirsin. Bunu verirkende ne pişman olursun nede yargılarsın. Peki bakkalcıya 2 ekmek karşılığı 1 ekmek parası ödesen bakkalcı ne yapar ? Peki sen 2 ekmek aldığında bakkalcı senden 4 ekmek parası istese zoruna gitmez mi ? İşte burda HAK devreye giriyo. Ne sen bakkalcıya muhtaçsın nede bakkalcı alacağın 2 ekmeğe muhtaç. Hakkını almadığını düşünmekle , bakkalcının seni kazıklamasını düşünmek aynı şey. Bırak kazık yemeyi git ekmeğini başka bakkaldan al !
Uğur kardeşim verdiğin misale katılıyorum bundan daha öz bir anlatım şekli olmazdı.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları