acil!! acemi sayılırım zira..:)

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - acil!! acemi sayılırım zira..:) Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar, meslek dışı sayılacak bir kişiyim, illustrasyon alanına giriş yapmaktayım, aklıma takılan bir şey hakkında danışmak istedim... e maille başvurduğum bir yer bana 6 parça karakter tasarımı ve ...

blueturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueturk

Ressam / İstanbul

Alt 01-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar, meslek dışı sayılacak bir kişiyim, illustrasyon alanına giriş yapmaktayım, aklıma takılan bir şey hakkında danışmak istedim...

e maille başvurduğum bir yer bana 6 parça karakter tasarımı ve birde kısa storyboard istedi, açıkçası deneme için çok sayıda iş vermişler gibi geldi, bu kadar çizimi yapıp göndermek konusunda çekincelerim var, bu gibi başvurulardan toplaya toplaya işin çoğu kotarılır gibi geliyor, benzeri şeyler freelance çeviri yapan arkadaşlarında başına geliyor.

ayrıca ilam da part time deniyor, bu da açıkçası şüphelendirdi beni, kısacası bu iş ilanına başvurmakta kararsızım.

sizce bu kadar çizimi yollamak mantıklı mı? ya da yollarken isteğim dışı kullanılmaması için ne gibi bir önlem alabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çizimlerinize başlamadan önce ücretinizin yarısını, iş tesliminde kalan yarısını talep edin.Kalan yarısını almadan da kesinlikle teslim etmeyin. Ciddi iseler hayır demeyeceklerdir. Derlerse de canınız sağolsun, prensipli olmak iyidir ne olursa olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Hulya AKSAKAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hulya AKSAKAL

Grafiker / Kocaeli

Alt 03-02-2010 #3
ücret konusunda efoja ya katılıyorum
yollayacağın görsellikleride küçük bir ölçüde gönderki kullanamsınlar sizin istedğiniz dışında
Bu mesajdan alıntı yap