Acil asit indirme

Baskı Sonrası - Acil asit indirme Sponsorlu Bağlantılar Slm arkadaşlar ÇOK ACİL ASİT İNDİRME YÖNTEMİNİ ÖĞRENMEM LAZIM Allah RIZASI İİÇİN YARDIM EDİN ARKADAŞLAR MAİL ADRESİ YASAK...

Acil asit indirme
omer23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

omer23

Forumdan Uzaklaştırıldı

Acil asit indirme

Alt 08-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slm arkadaşlar ÇOK ACİL ASİT İNDİRME YÖNTEMİNİ ÖĞRENMEM LAZIM Allah RIZASI İİÇİN YARDIM EDİN ARKADAŞLAR MAİL ADRESİ YASAK
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 08-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
neden mail adresinizi yazıyorsunuz? grafikerler.net genel olarak öğrenme ve öğretme sitesi sorunuzun cevabı buradada verilebilir ve herkese faydalı olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 08-10-2008 #3
ASİT İNDİRME YÖNTEMİ

Dikkat Bu sayfada anlatılan yöntemde kullanılan Perihidrol ve Demir3kolorür çok zehirli ve tehlikeli maddelerdir kullanırken mutlaka eldiven ve gözlük kullanın. Bu yöntem sadece bilgilendirmek amacı ile anlatılmıştır kullanımında oluşabilecek kazalardan Sitemiz sorumlu değildir.

Önce malzemelerimizi temin ediyoruz:
  1. Perihidrol
  2. Demir3 klorür
  3. Pnp kağıdı
  4. Bildiğimiz mavirenkli Cd kalemi (bir adet ince bir adette kalın alrısanız çok iyi olur)
  5. 0,20 mm kalınlığında bakır levha
  6. Ütü ve alkol
Acil asit indirme

Asit indirme işine ilk önce çizdiğimiz logoyu pnp kâğıdımızın üzerine Lazer yazıcı ya da Fotokopi makinesi ile kopyalıyoruz (evimizdeki fotokopili yazıcılar olmaz çünkü onlar mürekkep püskürtmelidir)

Acil asit indirme

Çalışılacak plakayı iyice alkol ile temizliyoruz bu işlemden önce iyice bir ince zımpara ile temizlerseniz daha kaliteli sonuçlar alırsınız.

Acil asit indirme

pnp kâğıdımızı baskılı tarafı bakır plakamızın üzerine gelecek şekilde yerleştiriyoruz sonrada bir gazete kâğıdı ile kapatıyoruz bu ütünün ısısının pnp kâğıda zarar vermesini engelliyor.

Acil asit indirme

Acil asit indirme

Acil asit indirme

Acil asit indirme

Ütüyü yeterince ısıttıktan sonra hazırladığımız tost şeklindeki materyalimizi ısıtıyoruz.

Acil asit indirme

Yeterince ısıtmanın ardından pnp kâğıdını bakır levhamızın üzerinden kaldırıyoruz ve şeklin M e t a l levhanın üzerine tam olarak çıkıp çıkmadığını kontrol ediyoruz.

Acil asit indirme

İyi çıkmayan yerleri cd kalemimizle rötuşluyoruz.

Acil asit indirme

Plakamızın arka yüzünü tamamen cd kalemi ile boyuyoruz buradaki esas püf noktası kalemi sadece bir kere sürmektir sürekli git-gellerden kaçının.

Acil asit indirme

Hazırladığımız levhayı Demir 3 klorür'ün içine atıp birkaç saat bekletiyoruz arada bir fotoğraf banyo eder gibi sallamayı ihmal etmiyoruz. Bu işlem oldukça uzun sürebilir. Daha hızlı olmasını istiyorsanız Demir 3 klor ün yerine bir iki damla sülfürik asitle güçlendirilmiş Perihidrol kullanabilirsiniz ama bu yöntemin çok tehlikeli olduğunu söyleyebilirim.

Acil asit indirme

Şeklimizin yavaş yavaş çıktığını görüyoruz.
Acil asit indirme

Asit ile kestiğimiz logolarımızı kırmızıya boyuyoruz.

Acil asit indirme

El ile kesmemizin mümkün olamayacağı kadar temiz bir logo haydi kolay gelsin.

Acil asit indirme

Bu sayfanın oluşmasında katkısı büyük olan ve bilgilerini esirgemeyen Mete ÖZKILINÇ Bey' e modelcilik adına teşekkürü borç bilirim.

Bu mesajdan alıntı yap
omer23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

omer23

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 08-10-2008 #4
Ama burada logo çıkartma yapmış benim istediğim oyma yöntemi nasıl olacak
Bu mesajdan alıntı yap
korsanturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korsanturk

Grafiker / İstanbul

Alt 09-10-2008 #5
Senin amacın seri imalatmı bilmiyorum ama ben serigrafi baskı tekniği ile yapabileceğin yöntemi anlatayım . m e t a l i n doğal olarak asitle temas eden yerleri erimektedir sen oluşturduğun desenin negatif filmini alacaksın ve bunu malzeme üzerine serigrafi yöntemi ile basacaksın ama boyaya dikkat et heryere düzgün basılması lazım ve aside dayanıklı boya kullanman lazım .Ayrıca m e t a l i n arkasına tam zemin baskı yapman lazım yoksa banyoda arkası erir . Daha sonra yukarıda yazılan banyoyu uygulayabilirsin . Ben zamanında hobi amaçlı olarak baskı devresi yapmıştım bunu kezzap içerisinde bekleterek baskı devreyi oluşturmuştum . Pozitif film kullanırsan asitte desenin dışı erir , negatif film kullanırsan tam tersi olur .
Bu mesajdan alıntı yap

korsanturk

Grafiker / İstanbul

Alt 09-10-2008 #6
* işareti ile görünen yerlere M-e-t-a-l ( sarı , bakır, alüminyum vb. ) yazdım fakat öyle çıktı bende anlamadım ama sanırım sitenin kod koruması . Haa unutmadan malzeme olarak alüminyum kullanırsanız banyoda ( kullanacağınız banyoya göre değişebilir ) çok miktarda ısı çıkabilir ve uzerindeki boyayı atabilir doğal olarak işinizde bozulabilir. Baskı devrelerde malzemenin arkasında bakır yoksa oraya zemin baskısı yapmanızada gerek yok .
Bu mesajdan alıntı yap
cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 10-10-2008 #7
korsanturk arkadaş sarı ****linden kastın prinç mi oluyor. bir de krom ve çinko ya da baskı yapılabiliyor mu acaba. sormak istediğim bir şey de ışık yoluylada ****le baskısı yapılıyor bir yerlerde okumuştum acaba bu konu hakkında bilgin var mı özellikle kullanılan kimyasal hangisidir. iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
shukee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shukee

Baskıcı / İzmir

Alt 11-10-2008 #8
dostum ne indireceksin ben asit indirme etiket işleri yapıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 11-10-2008 #9
dostum ne indireceksin ben asit indirme etiket işleri yapıyorum
merhaba arkadaşım. ben üzerinde uzun bir yazının olduğu bir plaketi asit indirmeden geçirmek istiyorum. bunu nasıl yapabiliriz. özellikle baskının güzel çıkmasını istiyorum.iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

korsanturk

Grafiker / İstanbul

Alt 12-10-2008 #10
Evet sarıdan kastım pirinç . Ayrıca sen ne indireceksin ( pirinçmi , alüminyummu vs. ) onu söyle ona göre yardımcı olalım .
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
acil, asit, indirme, indirne, kursu bul resimli, nedir nasıl yapılır, tekniği anlatımı dersi