acil coreldraw yardım corelde harflerin veya dijital baskının etrafına poza atması

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - acil coreldraw yardım corelde harflerin veya dijital baskının etrafına poza atması Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar corelde harflerin veya dijital baskının etrafına poza atmasını bilen arkadaşların yartımcı olmasını isdiyorum . acıklayacak olursam yeni aldığım graphtec marka makinada poza danıma sistemi var yani dijital ...

acil coreldraw yardım corelde harflerin veya dijital baskının etrafına poza atması
vuralis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vuralis(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar corelde harflerin veya dijital baskının etrafına poza atmasını bilen arkadaşların yartımcı olmasını isdiyorum . acıklayacak olursam yeni aldığım graphtec marka makinada poza danıma sistemi var yani dijital baskıtaki logo ve yazıları etrafından kesebiliyor bunun ici baskını etrafına kondur atıp bunu pozaya cevirerek bu işlem yabılıyor ama ben bu poza işini beceremedim ünlü bir baylaşım sitesinde konuyla ilkili video var ama ben yabamıyorum yardımcı olursanız sevinirim acil coreldraw yardım corelde harflerin veya dijital baskının etrafına poza atması
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vuralis(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resim biraz büyük galiba ama düzeldemiyorum gusura bakmayın
Bu mesajdan alıntı yap
iborem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iborem

Hiç Biri / Denizli

Alt 20-01-2009 #3
kardeş bende roland baskes kullanıyorum kesim çizgisinden bahsediyorsan önce cutcontour çizgisi ayarlaman gerekir bu çizgiyi makina kesim çizgisi olarak tanıyor ve harf veya şekile uyarlanabiliyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Xmen62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Xmen62

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2009 #4
Öncelikle güzel bir türkçe ifade ile anlatımda bulunmanı isterdim.

Herneyse dediğin sorunun cevabı F5 ile çizeceğin 8 adet çizgiyi 4 ü yatay 4 ü dikey olarak çalışmanın köşelerine hizalaman olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 20-01-2009 #5
Dostum biraz araştırdım bende tam hakim değilim konuya ancak şunu söyleye bilirim.. kesim yapacağın krosları koyuyorsun ancak 0,25 mm kalınlığını geçmesin bu kros çizgileri daha sonra baskı bittikten sonra folyoyu geri sarıp tam kameranın altına gelecek şekilde crosu hizalıyorsun daha sonra makine üzeründe bulunan düğmelerden kesim yap kısmına gelip okeyliyorsun önce folyoyu okuyor sonra kesim yapıyor...

Olayın mantığı crosların (pozaların) kalınlığı, rengi ve ilk okuyacağı crosun kamera altında olması sonrasını kendi bulup okuyup kesiyor.
Bu mesajdan alıntı yap

vuralis(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2009 #6
iyi konuşuyorsun ama olay bu deyil cizgi cizmek mesele deyil mesele olan harfın veya baskının etrafına kontor atıp bunu bozaya cevirmek lazım yanı baskının etrafıntaki cizgiler iceriteki baskıya ait kotlar iceriyor tam olarak anlaman icin
Bu mesajdan alıntı yap
cazgir35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cazgir35(64)

Grafiker / İzmir

Alt 20-01-2009 #7
Graphtec Craft Robo (A4)'mu kullandığın kesim cihazı?
Bu mesajdan alıntı yap
Xmen62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Xmen62

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2009 #8
1- Ekteki kullanılan çizim programı Illustrator

2- Anladığım kadarıyla yazı dışında veya içinde çizgi istiyorsun, onun için şunu bir dene istersen.

Bu mesajdan alıntı yap
cazgir35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cazgir35(64)

Grafiker / İzmir

Alt 20-01-2009 #9
Arkaşdaşlar vuralis'in sorusu şu anladığım kadarı ile, OPTİK OKUYUCULU bir kesim printerı almış. Cihazın pozalı kesim yapabilmesi için crosları okuması lazım. Bütün sorunu bu.
Bu mesajdan alıntı yap

vuralis(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2009 #10
kulandığım makina graphtec ce500-120 xmen arkadaşım sen konuyu tam anlayamıyorsun olay kontür atmak deyil olay kesim makinasının görebileceği baskının kodlarını iceren pozalar atmak bu link de yabıyor adamlar bi bak isdersen özel mesaj olarak adıyorum linki sana
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
acil, corelde, coreldraw, dijital, harflerin, poza, veya, yardım