acil yardım - envelope problemi

Corel Draw - acil yardım - envelope problemi ...

sakalhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sakalhasan

Grafiker / Karabük

Alt 24-05-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel X6'da 24 punto ile yazılmış uzun bir isim listem var. bu listeye envelope ile, milli eğitimin logosundaki defter sayfası gibi bir sayfadaki satırların kavislerini veriyorum. fakat özellikle "S" gibi harflerin hatları bozuluyor. konvertleyip denedim yine olmadı. yardımlarınızı bekliyorum....

teşekkürler....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

zafografi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zafografi

Grafiker / Manisa

Alt 25-05-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu konuda sana şöyle bi önerim olacak. Listen kaç satırdan oluşuyor bilmiyorum ama bunu şu şekilde yapmalısın. Öncelikle yazıya vereceğin şekli yazıların tabanına gelecek olan hattını sol duvardaki Bezier (eğri çizim seçeneği) ile çiz. çizimin uçları listendeki en uzun satırdan biraz daha uzun olsun. sonra listeni seçerek ctrl+k ile satır satır ayır. satırın birini seçerek üstteki menülerden Text/Fit text to path'ı tıkla. okunun şekli değişecek. sonra değişen okun ucunu çizmiş olduğun çizgiye tıkla, böylelikle listenin bir satırına şekil vermiş olacaksın. çizgini çoğaltarak diğer satırlara da tek tek aynı işlemi yapman gerekiyor. eğer corel'e hakimsen bunu kopyala yapıştır ile daha seri yapabilirsin. kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
sakalhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sakalhasan

Grafiker / Karabük

Alt 03-06-2013 #3
zafografi yardımın için saol. o gün halletmem gereken bir şeydi, ancak şimdi bakabildim cevabına.
bilgiler excel tablosu gibi hizalı ve 670 satır, 7 sütun. müşteriye başka bir şekilde kabul ettirebildim işi. ama daha sonra başka yöntemlerde denememe rağmen düzgün şeklide yapamadım. ayrıca envelope ile basit bir hilalde bile bozulma yapıyo corel.

çözemedim kısacası.....
Bu mesajdan alıntı yap