Acil Yardım Gerekli!

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Acil Yardım Gerekli! ...

Acil Yardım Gerekli!
zamliyliamsi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zamliyliamsi

Grafiker / Elazığ

Acil Yardım Gerekli!

Alt 04-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Konunun başlığında belirttiğim gibi durum acil. Çünkkü hergün yapmam gereken bir iş konusunda acayip bir kolaylığa ihtiyacım var.
Şöyleki: Bir kısayol tuşu arıyorum.
3000 küsüre 5bin küsürlük bir resmi 1100 x 1601 boyutlarında küçültmek istiyorum. Bunun için önce resmi fotoşapta açıyorum sonra ctrl+a ve ctrl+x yapıp resmi kesiyorum. Sonra ctrl+n ile yeni sayfa açıp ölçülerimin kayıtlı olduğu özel kaydımı seçip enter yapıyorum.
Sonra ctrl+v yapıp resmi yapıştırıyorum ve resmimi ctrl+t ile boyutlandırabilirliliğe getirip bir kaç kez küçültüp sayfama sıığdırıyorum.

Sorunda tam buradameydana geliyor. Sayfama sığdırma kısmında otomotik olarak sayfamın ölçülerine göre yapışması cuk diye oturması mümkünmüdür? bunun için bir kolaylık barındırıyormu fotoşap? Çünkü hergün 10larca kez bu işlemi yapmam gerekiyor. Malumunuz saat 03:20 de yazıyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa duacısı olurum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

huseyinsusulu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

huseyinsusulu

Webmaster / İstanbul

Alt 04-04-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
"photoshop actions" araştır.
Bu mesajdan alıntı yap
ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 04-04-2012 #3
Merhaba arkadaşlar. Konunun başlığında belirttiğim gibi durum acil. Çünkkü hergün yapmam gereken bir iş konusunda acayip bir kolaylığa ihtiyacım var.
Şöyleki: Bir kısayol tuşu arıyorum.
3000 küsüre 5bin küsürlük bir resmi 1100 x 1601 boyutlarında küçültmek istiyorum. Bunun için önce resmi fotoşapta açıyorum sonra ctrl+a ve ctrl+x yapıp resmi kesiyorum. Sonra ctrl+n ile yeni sayfa açıp ölçülerimin kayıtlı olduğu özel kaydımı seçip enter yapıyorum.
Sonra ctrl+v yapıp resmi yapıştırıyorum ve resmimi ctrl+t ile boyutlandırabilirliliğe getirip bir kaç kez küçültüp sayfama sıığdırıyorum.

Sorunda tam buradameydana geliyor. Sayfama sığdırma kısmında otomotik olarak sayfamın ölçülerine göre yapışması cuk diye oturması mümkünmüdür? bunun için bir kolaylık barındırıyormu fotoşap? Çünkü hergün 10larca kez bu işlemi yapmam gerekiyor. Malumunuz saat 03:20 de yazıyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa duacısı olurum.

Buraya bir bak işine yarayabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
zamliyliamsi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zamliyliamsi

Grafiker / Elazığ

Alt 04-04-2012 #4
hayır arkadaşlar işimi çözmedi bunlar ):
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 04-04-2012 #5
ferox'un verdiği linkteki programı kur tüm resimleri aynı boyuta getir, daha sonra yaptığın işlemleri boyutlandırma işlemi olmayacağı için rahatlıkla action haline getirebilirsin. Action haline getirdikten sonra File/Automate/batch işlem tamam. Nasıl oluyor da işin çözülemiyor anlayabilmiş değilim ...
Bu mesajdan alıntı yap