Acil yardım lütfen menu tasarımı

InDesign - Acil yardım lütfen menu tasarımı Sponsorlu Bağlantılar Arkadaslar ben menu tasarımı yapmak istiorum, 3 sayfalı olacak. boyutları kaca kac olmalı. phtoshopta yapabilir miyim indesignda mı...

mixgirl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mixgirl

Grafiker / Bolu

Alt 22-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslar ben menu tasarımı yapmak istiorum, 3 sayfalı olacak. boyutları kaca kac olmalı. phtoshopta yapabilir miyim indesignda mı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaslar ben menu tasarımı yapmak istiorum, 3 sayfalı olacak. boyutları kaca kac olmalı. phtoshopta yapabilir miyim indesignda mı
Vektörel bir programda yapman daha sağlıklı olur. Menüler genelde kırımlı olur. 3 kırımlı ise katlanmış hali 10 x 20 cm gibi düşünebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

mixgirl

Grafiker / Bolu

Alt 22-03-2012 #3
Vektörel bir programda yapman daha sağlıklı olur. Menüler genelde kırımlı olur. 3 kırımlı ise katlanmış hali 10 x 20 cm gibi düşünebilirsin.
fotoshopta yapılmaz mı 3 sayfa. cok gelismis bisi deil zaten yazı ve resim
Bu mesajdan alıntı yap

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-03-2012 #4
fotoshopta yapılmaz mı 3 sayfa. cok gelismis bisi deil zaten yazı ve resim
Madem basit birşey neden vektörel programda yapmıyorsun? İş bitiminde bir de baskı için bir dolu uğraşacaksın. Ayrıca yazıların kırık çıkma ihtimali yüksek. Riske girmene gerek yok. Yine de sen bilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

mixgirl

Grafiker / Bolu

Alt 22-03-2012 #5
Madem basit birşey neden vektörel programda yapmıyorsun? İş bitiminde bir de baskı için bir dolu uğraşacaksın. Ayrıca yazıların kırık çıkma ihtimali yüksek. Riske girmene gerek yok. Yine de sen bilirsin.
kırık nasıl ya? photoshoptan pdf olarak basılsa kırık mı cıkar? px olarak kac kac olmalı boyut sizce. 3 farklı psd yapsam olur mu her sayfa icin baskida bisi olur mu...
Bu mesajdan alıntı yap

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-03-2012 #6
kırık nasıl ya? photoshoptan pdf olarak basılsa kırık mı cıkar? px olarak kac kac olmalı boyut sizce. 3 farklı psd yapsam olur mu her sayfa icin baskida bisi olur mu...
Anlaşılan ısrarcısın PS'de yapmakta. Peki 300 pixel 30 cm x 20 cm... 30'u 3'e katlayacak şekilde 10 cm'lik dilimlere ayır. Fontları 10-12 puntonun altına düşürme ve mümkünse biraz kalın yap.
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 22-03-2012 #7
Sen bakma arkadaşım, illa vektörel olmasına gerek yok. Ben 1 yıldır ps ile yaptığım tonla iş gönderdim baskıya. İş bitiminde baskı için uğraşmıyorsun, asıl vektörel programlarda uğraşıyorsun, convertleme olayları felan gerekiyor vektörel programlarda. ps ile yaparsan kırılma felan olmaz baskıcın kaliteli iş yapıyorsa, ben iki işide inceliyorum mercekle baskıdan sonra, kalitede pek fark yok.

A4 ü 2 yerinden kır ve 3 e katla. Sonra katladığın yerlerin mesafesini ölç, ama katlamayı çok iyi yap. Yada hesapla yap işini, 21/3 = 7 cm eder. 7. ve 14. cm lerden kes a4 ü. ve çalışmanın kenarlarından en az 7-8 mm kesim payı vermey unutma. En önemlisi en kaliteli iş için baskıcın hangi çözünürlükte istiyor işi bi sor. 300 dpi isteyen var 400 dpi isteyen var.
Bu mesajdan alıntı yap

mixgirl

Grafiker / Bolu

Alt 22-03-2012 #8
ya ben boyle bisi yapcam Acil yardım lütfen menu tasarımı[/url]

20 cm height 10 cm width olcak. 3 sayfa fotoshpota a4 kagıt acıp 3e bolmem mi gerek
Bu mesajdan alıntı yap

mixgirl

Grafiker / Bolu

Alt 22-03-2012 #9
ya hadi yardım lütfen
Bu mesajdan alıntı yap